1. Kattepasning
  2. Hvidovre

Kattepasning, Hvidovre

Hjemmebesøg hos din kat

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
EugeniaE

1. Eugenia

4.4 km - København
fra
165 kr.
/dag
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Reliable pet care in your neighborhood

Senest kontaktet for 10 dage siden
Senest aktiv 10 dage siden
EugeniaE

1. Eugenia

Reliable pet care in your neighborhood4.4 km - København
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 10 dage siden
Senest aktiv 10 dage siden
"Eugenia was excellent with our two cats! She truly cared for the cats and gave them all the care/support that she could. I would certainly recommend her as a catsitter :-)"
IanI
Anmeldelse af Ian
fra
165 kr.
/dag
Maia & AlejandroM

2. Maia & Alejandro

5.3 km
fra
200 kr.
/dag
Ny dyrepasser
1 anmeldelse

A cozy home & caring couple in green Sydhavnen

Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
Maia & AlejandroM

2. Maia & Alejandro

Ny dyrepasser
A cozy home & caring couple in green Sydhavnen 5.3 km
(1 anmeldelse)
Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
fra
200 kr.
/dag
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
MarianaM

3. Mariana

4.9 km
fra
120 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
MarianaM

3. Mariana

Ny dyrepasser
Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕4.9 km
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
fra
120 kr.
/dag
ShannonS

4. Shannon

5.8 km
fra
185 kr.
/dag
29 anmeldelser
16
tilbagevendende gæster

Experienced pet sitter

Senest booket 7 dage siden
Senest aktiv i går
ShannonS

4. Shannon

Experienced pet sitter5.8 km
(29 anmeldelser)
16 tilbagevendende gæster
Senest booket 7 dage siden
Senest aktiv i går
"Shannon has been completely invaluable during my vacation. As an anxious cat mom with two reserved/anxious cats, it was quite daunting for me to leave my two babies behind, but even after the initial meeting, before I had booked her, I could tell Shannon was the perfect choice for my cats. She has a calm and patience and compassion that my cats must have felt clearly, because she was 'given permission' to pet them so fast, it was really a comfort to see, as they are usually quite shy around strangers. She has not just fed them and cleaned their litter boxes, but made sure they had lots of pets and love and entertainment/playtime. She also cleaned one of my cat's eyes when it was red and irritated and that to me speaks volumes of how much he trusted her, that she was allowed near his eye! He doesn't even like when *I* do that usually. The daily videos and photos were a big comfort while I was away, being able to see that my cats were in such good hands. I could easily tell that this is more than a job for Shannon, that she genuinely cares so much about the cats she looks after, and my cats must have been able to sense that as well. Both my two babies and I cannot recommend her enough."
AnjaA
Anmeldelse af Anja
fra
185 kr.
/dag
PernilleP

5. Pernille

1.7 km
fra
150 kr.
/dag
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

pålidelig og kærlig dyresitter 🐶🐰🐱🐹

Senest aktiv 6 dage siden
Bor sammen med 1 kat
PernilleP

5. Pernille

pålidelig og kærlig dyresitter 🐶🐰🐱🐹1.7 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 6 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"Pernille passede vores katte, mens vi var i sommerhus, og vi kunne ikke have ønsket os en bedre oplevelse. Hun var sød, imødekommende og meget let at kommunikere med gennem hele forløbet. Vi følte os trygge ved at overlade vores hjem og katte til hende, og alt blev håndteret med stor omsorg. Vi vil helt klart anbefale Pernille til andre."
PernilleP
Anmeldelse af Pernille
fra
150 kr.
/dag
kejiaK

6. kejia

4.5 km
fra
150 kr.
/dag

Cat Mom & Reliable Pet Sitter | Loving Home Visits

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
kejiaK

6. kejia

Cat Mom & Reliable Pet Sitter | Loving Home Visits4.5 km
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
fra
150 kr.
/dag
CamilaC

7. Camila

5.5 km
fra
150 kr.
/dag
10 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Responsible Petsitter

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
CamilaC

7. Camila

Responsible Petsitter 5.5 km
(10 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"My two cats absolutely adored having Camila watching them while I was on vacation. She had clear communication and was quick to problem solve when the cat’s water fountain broke down. I would definitely recommend Camila!"
HarpaH
Anmeldelse af Harpa
fra
150 kr.
/dag
AgustinaA

8. Agustina

5.9 km
fra
160 kr.
/dag
8 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Walks, belly rubs, and lots of love 🩷

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv i går
AgustinaA

8. Agustina

Walks, belly rubs, and lots of love 🩷5.9 km
(8 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv i går
"excellent catsitter "
EmmaE
Anmeldelse af Emma
fra
160 kr.
/dag
PaolaP

9. Paola

4.1 km
fra
150 kr.
/dag
10 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Cat lady & dog lover

Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
PaolaP

9. Paola

Cat lady & dog lover4.1 km
(10 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
"Paola is a reliable and nice cat sitter. My cat was feeling comfortable with her. Paola took good care of my cat, who is very important to me"
KristaK
Anmeldelse af Krista
fra
150 kr.
/dag
PeterP

10. Peter

0.1 km
fra
120 kr.
/dag
40 anmeldelser
19
tilbagevendende gæster

Peter - Dyrepassers Og dyreven

Senest booket 9 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
PeterP

10. Peter

Peter - Dyrepassers Og dyreven0.1 km
(40 anmeldelser)
19 tilbagevendende gæster
Senest booket 9 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
"Peter er en meget ansvarsfuld, omsorgsfuld og pålidelig kattepasser. Det er tydeligt, at Peter har faglighed med sig fra sit studie. Han har et godt tag på dyr, kan lide dyr og gav uden problemer medicin til den ene kat. Begge katte var glade og veltilfredse at komme hjem til."
TineT
Anmeldelse af Tine
fra
120 kr.
/dag
EmeseE

11. Emese

5.7 km
fra
200 kr.
/dag
10 anmeldelser
9
tilbagevendende gæster

An animal lover with extensive pet care experience :)

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 10 dage siden
EmeseE

11. Emese

An animal lover with extensive pet care experience :) 5.7 km
(10 anmeldelser)
9 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 10 dage siden
"Emese cat sit for us for our 1 cat for 2 weeks while we were away. She helped us when our original sitter canceled last minute and she was great! Very communicative and great with our cat. I would recommend using her!"
JuliaJ
Anmeldelse af Julia
fra
200 kr.
/dag
NickN

12. Nick

4 km
fra
200 kr.
/dag
15 anmeldelser
7
tilbagevendende gæster

Pålidelig, venlig og omsorgsfuld service til dine kæledyr

Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
NickN

12. Nick

Pålidelig, venlig og omsorgsfuld service til dine kæledyr4 km
(15 anmeldelser)
7 tilbagevendende gæster
Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
"He is very kind and friendly. He has a cat himself and knows how cats behave. He sent me a picture of my cat and explained his condition in detail. Thank you, Nick."
ZahraZ
Anmeldelse af Zahra
fra
200 kr.
/dag
PaolaP

13. Paola

6.1 km
fra
150 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Tryg pasning med masse af kærlighed, nus og kram

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 3 dage siden
PaolaP

13. Paola

Ny dyrepasser
Tryg pasning med masse af kærlighed, nus og kram6.1 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 3 dage siden
fra
150 kr.
/dag
KalaK

14. Kala

4.6 km
fra
175 kr.
/dag
8 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Lifelong Animal Lover – Care from the Heart 💖

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
KalaK

14. Kala

Lifelong Animal Lover – Care from the Heart 💖4.6 km
(8 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Kala tog sig af Sofus i 14 dage. Vi kommunikerede fint undervejs. Da jeg kom hjem fandt jeg en velpasset kat og en ryddelig kattebakke. Hvis jeg en anden gang ikke kan organisere pasning i mit netværk vil Kala være den første jeg kontakter."
TerjeT
Anmeldelse af Terje
fra
175 kr.
/dag
ZichanZ

15. Zichan

4.6 km
fra
150 kr.
/dag
4 anmeldelser

A caring cat owner

Senest aktiv 4 dage siden
Bor sammen med 1 kat
ZichanZ

15. Zichan

A caring cat owner4.6 km
(4 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"Zichan has been such a star for our cat Pixie! She checked in very diligently and took great care for her: cleaning her water and food bowls, making sure that she ate enough, and playing with her. Pixie was really comfortable with Zichan - and no wonder, and Zichan payed a lot of attention to her. She even noticed some things that had not noticed on Pixie about her breathing - and we'll check with a vet. All this, with excellent communication and coordination, extreme punctuality and politeness. If you want someone not only to visit your pet, but also do it diligently and make them feel comfortable - count on Zichan :) "
AdriánA
Anmeldelse af Adrián
fra
150 kr.
/dag
ManuelaM

16. Manuela

5.8 km
fra
180 kr.
/dag
22 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Your trusted pet sitter 💕🐾

Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund
ManuelaM

16. Manuela

Your trusted pet sitter 💕🐾5.8 km
(22 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Manuela took care of our cat for three weeks, visiting once a day, and we couldn’t be happier with her service. She followed our routines, played with our cat, and kept us updated with regular messages and photos. Our cat was well-cared for and happy throughout. Manuela’s love for animals and clear communication made the process stress-free. We highly recommend her to anyone looking for a reliable, caring pet-sitter."
DanielD
Anmeldelse af Daniel
fra
180 kr.
/dag
MonikaM

17. Monika

6.1 km
fra
150 kr.
/dag
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Cats and dogs sitter with years of experience.

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
MonikaM

17. Monika

Cats and dogs sitter with years of experience.6.1 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
"Monika tog sig igen kærligt af vores kat - denne gang i flere uger mens vi var på ferie. Det var en rigtig god og tryg oplevelse, og vi kom hjem til en glad kat, som har haft det rigtig godt. De varmeste anbefalinger herfra!"
DitteD
Anmeldelse af Ditte
fra
150 kr.
/dag
MarianaM

18. Mariana

4 km
fra
150 kr.
/dag
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Loving, Reliable Pet Care for Cats & Dogs 🐾 ⭐

Bor sammen med 2 hunde, 1 kat
Bor sammen med French Bulldog Buddha
MarianaM

18. Mariana

Loving, Reliable Pet Care for Cats & Dogs 🐾 ⭐4 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 2 hunde, 1 kat
Bor sammen med French Bulldog Buddha
"Mariana is s fantastic catsitter. My cats are former Wild-cats and usually they react to strangers, but not with Mariana. They took a liking to her at the meet and greet allready❤️❤️ I highly recommend Mariana, she has done a perfect job❤️ i will choose her any day❤️"
Bine KimmerB
Anmeldelse af Bine Kimmer
fra
150 kr.
/dag
OliwiaO

19. Oliwia

5.1 km
fra
150 kr.
/dag
3 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾

Senest booket i går
Senest kontaktet i går
OliwiaO

19. Oliwia

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾5.1 km
(3 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket i går
Senest kontaktet i går
"Oliwia is an amazing cat-sitter. She immediately clicked with Saturn, and took great care of him during our holiday. It was super easy and fast to communicate with Oliwia, who is available and flexible. Thank you so much Oliwia, we are super grateful ✨❤️"
AuxannaA
Anmeldelse af Auxanna
fra
150 kr.
/dag
ChristaC

20. Christa

5.9 km
fra
150 kr.
/dag
21 anmeldelser
9
tilbagevendende gæster

Love and care, when you are not there! 🖤

Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 kat
ChristaC

20. Christa

Love and care, when you are not there! 🖤5.9 km
(21 anmeldelser)
9 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"Christa is a great cat sitter, she was taking care of my cat while I was on a vacation trip. It’s easy to communicate with her, and she kept me updated with pictures and information of my cat, every time she has visited him. :) I can highly recommend her to anyone else with pets. She is really a nice and trustworthy person! :)"
VivienV
Anmeldelse af Vivien
fra
150 kr.
/dag

Hvorfor vælge kattepasning?

Book en 5-stjernet dyresitter i Hvidovre, der kommer hjem til dig et par gange om dagen for at fodre og lege med din kat.

Dyreejere booker kattesitting i Hvidovre på Pawshake. Over 2250 dyreejere i Hvidovre har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.