1. Hundepasning med overnatning
  2. Jyllinge

Hundepension, Jyllinge

Din hund overnatter hjemme hos en hundepasser

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
Solana MagaliS

1. Solana Magali

12 km
fra
300 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Sol&Mariano NewHere

Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
Solana MagaliS

1. Solana Magali

Sol&Mariano NewHere 12 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
"Vi havde vores to hunde passet og de ville nærmest ikke hjem igen. Kan varmt anbefales 👍"
SørenS
Anmeldelse af Søren
fra
300 kr.
/nat
MartinM

2. Martin

9.1 km
fra
300 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Tryg og pasning for din dejlige hund, i optimale rammer.

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
MartinM

2. Martin

Tryg og pasning for din dejlige hund, i optimale rammer.9.1 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Meget tilfreds med Nulles ophold hos Martin og hans familie. Fik daglig opdatering med billeder og er helt tryg med at kunne aflevere Nulle til Martin næste gang vi har brug for pasning. God have og omgivelser til gåturer."
PeterP
Anmeldelse af Peter
fra
300 kr.
/nat
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
LouiseL

3. Louise

1.3 km
fra
250 kr.
/nat
11 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Kærlighed til ekstra feriebørn 🥰🐶

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv i går
LouiseL

3. Louise

Kærlighed til ekstra feriebørn 🥰🐶1.3 km
(11 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv i går
"Louise og hendes 2 piger virkede som rigtigt søde og omsorgsfulde mennesker, og vi fik en glad hund hjem efter 4 overnatninger. Kommunikationen fungerede fint, og vi var trygge ved at overlade vores dejlige hund hos Louise og hendes familie. Ekstra bonus var, at de havde 2 små hunde selv, som var dejlig hygge og leg for vores hund!"
RikkeR
Anmeldelse af Rikke
fra
250 kr.
/nat
SophieS

4. Sophie

10.7 km
fra
280 kr.
/nat
45 anmeldelser
18
tilbagevendende gæster

"Tryg og Kærlig Pasning af Dine Kæledyr"

Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
SophieS

4. Sophie

"Tryg og Kærlig Pasning af Dine Kæledyr"10.7 km
(45 anmeldelser)
18 tilbagevendende gæster
Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
"We are so happy to have met Sophie on Pawshake. She came out to meet our dog before the sitting which was great. During our pet’s stay Sophie gave us regular updates on how our dog was doing with photos. We could see she is comfortable which helps a lot when you not close to your furry and beloved pet. We used a lo of sitters in the past and one can tell by your pet’s behavior whether it was good or bad. Our dog definitely showed signs of having a great time staying at Sophie. I recommend to anyone reading my review to not search any further for a sitter. You will not go wrong trusting your loved one in Sophie’s care. We already booked our dog’s next stay with Sophie. "
renierR
Anmeldelse af renier
fra
280 kr.
/nat
MelissaM

5. Melissa

11.8 km
fra
400 kr.
/nat
13 anmeldelser

kærligt og erfarent par til pasning af dit dyr 🫶🏻

Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
MelissaM

5. Melissa

kærligt og erfarent par til pasning af dit dyr 🫶🏻11.8 km
(13 anmeldelser)
Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Jeg kan varmt anbefale Melissa og Mathias. De har har passet vores to hunde i to uger og det er tydeligt at mærke på hundene, at de har haft det fantastisk. Vi vil helt sikkert bruge Melissa og Mathias som vores hundepassere igen. "
JeanettJ
Anmeldelse af Jeanett
fra
400 kr.
/nat
JulianaJ

6. Juliana

13 km
fra
290 kr.
/nat
8 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Experienced Dog Lover Offering Safe Care

Senest booket 14 dage siden
Senest kontaktet i dag
JulianaJ

6. Juliana

Experienced Dog Lover Offering Safe Care13 km
(8 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest booket 14 dage siden
Senest kontaktet i dag
"I can’t recommend Juliana highly enough! She took wonderful care of my dog, Berta, during a 9-day stay, and from the very beginning she was caring, attentive, flexible, and very easy to communicate with. She took the time to understand Berta’s routine and needs, making sure she felt safe, happy, and at home. Throughout the stay, I received several daily updates with photos and messages, which gave me complete peace of mind. It was wonderful to see how relaxed and well cared for Berta was. Berta is usually very attached to me and our family, but thanks to Juliana’s kindness, love, and affection, she had what I truly believe was the best holiday of her life. She was happy, safe, and surrounded by care the entire time. If you’re looking for someone you can completely trust with your dog, I wholeheartedly recommend Juliana. I wouldn’t hesitate to leave Berta with her again!"
MarianneM
Anmeldelse af Marianne
fra
290 kr.
/nat
CarolineC

7. Caroline

19.2 km
fra
325 kr.
/nat
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Pasning med nærvær, natur og kærlighed

Svarer normalt inden for et par timer
CarolineC

7. Caroline

Pasning med nærvær, natur og kærlighed19.2 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for et par timer
"Meget venlig og sød hundepasser"
DortheD
Anmeldelse af Dorthe
fra
325 kr.
/nat
Sylvia MariaS

8. Sylvia Maria

18.7 km
fra
390 kr.
/nat
3 anmeldelser

Fra hvalp til senior. Omsorg til din bedste ven.

Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
Sylvia MariaS

8. Sylvia Maria

Fra hvalp til senior. Omsorg til din bedste ven.18.7 km
(3 anmeldelser)
Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Vi fik vores hund på 8 måneder passet i et døgn hos Sylvia Maria. Det var første gang at vores hund skulle passes. Sylvia svarede med det samme på alle vores spørgsmål og var utrolig sød og imødekommende i sin kommunikation. Mens vores hund blev passet fik vi uopfordret tilsendt billeder, hvilket var meget betryggende. Vi hentede en glad og tilfreds hund tilbage efter pasning. Hvis vi skal have passet vores hund igen, skal det helt bestemt være hos Sylvia. "
SigneS
Anmeldelse af Signe
fra
390 kr.
/nat
JennyJ

9. Jenny

2.8 km
fra
250 kr.
/nat
8 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

An experienced animal owner with cats and dogs

Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
JennyJ

9. Jenny

An experienced animal owner with cats and dogs2.8 km
(8 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
"Kunne ikke få et bedre sted. Luna elsker hende ♥️ og hendes hunde 🐕 "
StineS
Anmeldelse af Stine
fra
250 kr.
/nat
JosefineJ

10. Josefine

19.5 km
fra
500 kr.
/nat
1 anmeldelse

Sygeplejestuderende med stor kærlighed til dyr💕

Svarer normalt inden for en dag
JosefineJ

10. Josefine

Sygeplejestuderende med stor kærlighed til dyr💕19.5 km
(1 anmeldelse)
Svarer normalt inden for en dag
"Josefine var fantastisk med vores hund, mens vi var på ferie! Det var så rart med opdateringer og billeder, så vi kunne nyde vores ferie med god samvittighed. Han var i virkelig trygge og omsorgsfulde hænder, da vi kunne se hvor meget han slappede af og hyggede sig på billederne. Josefine har i dén grad hundetække, og vi kommer helt sikkert til at bruge hende igen 💗 Kæmpe anbefaling fra os! "
RiamR
Anmeldelse af Riam
fra
500 kr.
/nat
MirkaM

11. Mirka

15.9 km
fra
300 kr.
/nat
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

On a lookout for a four-legged friends for daily walks

Svarer normalt inden for en dag
MirkaM

11. Mirka

On a lookout for a four-legged friends for daily walks15.9 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Max is an energetic and somewhat cheeky Cocker Spaniel and he got all the exercise and love that he could handle during his week with Mirka and her family. We felt completely safe and confident leaving our dog with Mirka already from the first visit and throughout the week with frequent little updates and pictures. We can only give Mirka our strongest recommendation as a dog sitter. "
Klaus KrogK
Anmeldelse af Klaus Krog
fra
300 kr.
/nat
PernilleP

12. Pernille

12.9 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser

Kærligt hundehjem med pasning i Hedehusene❤️🐕

Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Labrador Retriever Chloe
PernilleP

12. Pernille

Kærligt hundehjem med pasning i Hedehusene❤️🐕12.9 km
(2 anmeldelser)
Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Labrador Retriever Chloe
"Our Tati had the best time at Pernille’s, with their cute furbaby, Chloe! He spent a whole long weekend there, while we received a lot of photos and videos of them, which made us very happy! He even seemed a bit sad at first, when he realized he came back home and there’s no Chloe or her parents here haha!"
ElviraE
Anmeldelse af Elvira
fra
250 kr.
/nat
MillaM

13. Milla

19.6 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Dyreglad gymnasieelev med erfaring fra gård og hundepasning

Svarer normalt inden for et par timer
MillaM

13. Milla

Dyreglad gymnasieelev med erfaring fra gård og hundepasning19.6 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for et par timer
"Super oplevelse. Meget sød og omsorgsfuld dyreven."
CasperC
Anmeldelse af Casper
fra
300 kr.
/nat
HeidiH

14. Heidi

19.6 km
fra
385 kr.
/nat
1 anmeldelse

Hunde elsker søger nye bekendtskaber

Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
HeidiH

14. Heidi

Hunde elsker søger nye bekendtskaber 19.6 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Varmeste anbefalinger herfra 🥰"
carmenC
Anmeldelse af carmen
fra
385 kr.
/nat
JulianaJ

15. Juliana

15.2 km
fra
250 kr.
/nat
9 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐾 Loving and Responsible Pet Sitter

Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv 6 dage siden
JulianaJ

15. Juliana

🐾 Loving and Responsible Pet Sitter15.2 km
(9 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv 6 dage siden
"I highly recommend stay with Juliana! Communication was excellent since the first moment. During a stay, she sent some photos of the dog on vacation, which is nice and keeps you calm. She's very kind, and the dog was safe and very well cared for. I'm truly grateful that my dog ​​was in such good hands. It's clear that Juliana has a knack for animals :) I wholeheartedly recommend her, and we'll definitely be back when the need arises! :) Thank you Juliana! "
IzabellaI
Anmeldelse af Izabella
fra
250 kr.
/nat
JéssicaJ

16. Jéssica

15.4 km
fra
280 kr.
/nat
2 anmeldelser

Dyreglad familie ved Baltorpparken

Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
JéssicaJ

16. Jéssica

Dyreglad familie ved Baltorpparken 15.4 km
(2 anmeldelser)
Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
fra
280 kr.
/nat
PaulinaP

17. Paulina

12.9 km
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse

Loving Dog Walker & Trusted Pet Sitter in Copenhagen 🐾

Senest kontaktet for 10 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
PaulinaP

17. Paulina

Loving Dog Walker & Trusted Pet Sitter in Copenhagen 🐾12.9 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 10 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
250 kr.
/nat
VictoriaV

18. Victoria

12.6 km
fra
450 kr.
/nat
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Where dogs rule and humans just follow orders

Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
VictoriaV

18. Victoria

Where dogs rule and humans just follow orders12.6 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Victoria and her partner looked after Milo for a few days during the Christmas break. They gave him lots of affection, regular walks, and excellent care. We were kept well updated with photos and messages, which gave us great peace of mind. We felt very confident that Milo was happy and being well looked after, and wouldn’t hesitate to book with Victoria again."
JoannaJ
Anmeldelse af Joanna
fra
450 kr.
/nat
MortenM

19. Morten

18.8 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Hundeglad familie klar til gåture, leg og overnatning

Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
MortenM

19. Morten

Hundeglad familie klar til gåture, leg og overnatning18.8 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Vi har været meget glade for at få vores hund passet hos Morten og familie og vil uden tvivl vende tilbage, når vi har brug for det. Tak for at passe utroligt godt på Delphi, imens vi var på ferie 🐾"
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
300 kr.
/nat
NicolaiN

20. Nicolai

12.8 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser

Dyreglad ung fyr tilbyder luftning og pasning

Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for et par timer
NicolaiN

20. Nicolai

Dyreglad ung fyr tilbyder luftning og pasning12.8 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for et par timer
"Nicolai har passet min australske hyrdehund 4 dage og alt er gået rigtig fint. Jeg kan trygt anbefale Nicolai som hundepasser, min hund var glad og fornøjet, fik omsorg og lange gode gåture i skoven samt hygge i familiens skød. Nicolai sendte søde fotos og det er tydeligt min hund havde et godt ophold. "
MargitM
Anmeldelse af Margit
fra
400 kr.
/nat

Hvorfor vælge hundepasning med overnatning?

Book hundepasning i Jyllinge hos 5-stjernede hundesittere. En sød familie tager sig kærligt af dit kæledyr i deres eget hjem.

Dyreejere booker pasning med overnatning i Jyllinge på Pawshake. Over 804 dyreejere i Jyllinge har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.97/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.