1. Huspasning
  2. Nivå

Pasning af hus, Nivå

Huspasseren bor i dit hjem dag og nat, og passer både på kæledyr og hus.

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
AmandaA

1. Amanda

15.4 km
fra
433 kr.
/nat
4 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Erfaren hundepasser

Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet i dag
AmandaA

1. Amanda

Erfaren hundepasser15.4 km
(4 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet i dag
"Jeg har absolut kun godt at sige om pasningen af min labrador Walter. Alt er gået så fint, også på et tidspunkt hvor Walter blev dårlig. Amanda ringede til vores dyrlæge kl 8 om morgenen, og fik en akut tid. Jeg var underrettet, alt gik så fint, og jeg var på intet tidspunkt urolig. Jeg kom hjem til en glad hund, og det har været en rigtig fin oplevelse. Jeg kan til enhver tid anbefale Amanda, hun er virkelig glad for dyr, og i dette tilfælde hunde. Hun er omsorgsfuld, og jeg har været glad, fordi hun ville flytte ind her hos Walter. Tak Amanda, du har været fantastisk. Kh Lene og Walter."
Lene GabrielL
Anmeldelse af Lene Gabriel
fra
433 kr.
/nat
LindaL

2. Linda

17.9 km
fra
275 kr.
/nat
53 anmeldelser
19
tilbagevendende gæster

Katte og hunde pasning (min bedste hobby)

Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
LindaL

2. Linda

Katte og hunde pasning (min bedste hobby)17.9 km
(53 anmeldelser)
19 tilbagevendende gæster
Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
"Linda house sat our two dogs for 3 nights in December and was really great. She was very attentive to the dogs, took them on walks, gave brushes, cuddles and generally looked after them well. Very good communication and really made us feel that our dogs and home were in good hands whilst we were away. Will definitely use Linda again"
JamesJ
Anmeldelse af James
fra
275 kr.
/nat
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
Federica GiselaF

3. Federica Gisela

0.8 km
fra
450 kr.
/nat
5 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Friendly and Responsible Animal Lover

Senest aktiv 3 dage siden
Bor sammen med 1 hund, 1 kat
Federica GiselaF

3. Federica Gisela

Friendly and Responsible Animal Lover0.8 km
(5 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
Bor sammen med 1 hund, 1 kat
"Federica took good care of our dog and cat for two weeks in our home. It was the first time we tried having a house sitter/pet sitter instead of boarding the animals at a kennel, and we thought it went very well! She sent photos and was very responsive whenever I messaged, and the animals seemed comfortable with her. Our home was in order when we returned, and our animals were happy to see us, of course, but they did not seem stressed. Federica was also willing to help shovel the sidewalk when Denmark got covered in snow while we were away! We will hire her again if we need a pet sitter for sure. "
LindseyL
Anmeldelse af Lindsey
fra
450 kr.
/nat
Ana LuciaA

4. Ana Lucia

8.5 km
fra
250 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Making pets way their tails

Ana LuciaA

4. Ana Lucia

Ny dyrepasser
Making pets way their tails 8.5 km
fra
250 kr.
/nat
Juan MaJ

5. Juan Ma

15.5 km
fra
250 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Dog lover with a lifetime of experience 🐾

Senest aktiv 8 dage siden
Juan MaJ

5. Juan Ma

Ny dyrepasser
Dog lover with a lifetime of experience 🐾15.5 km
Senest aktiv 8 dage siden
fra
250 kr.
/nat
ZhijinZ

6. Zhijin

13.4 km
fra
350 kr.
/nat
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Caring pet sitter with a soft spot for cats and dogs 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 5 dage siden
ZhijinZ

6. Zhijin

Caring pet sitter with a soft spot for cats and dogs 🐾13.4 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 5 dage siden
fra
350 kr.
/nat
MillaM

7. Milla

14.2 km
fra
350 kr.
/nat
2 anmeldelser

Dyreglad gymnasieelev med erfaring fra gård og hundepasning

Svarer normalt inden for et par timer
MillaM

7. Milla

Dyreglad gymnasieelev med erfaring fra gård og hundepasning14.2 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for et par timer
"Min varmeste anbefaling af Milla, jeg var 100% tryg ved hende fra første møde, men allervigtigst at min hund også var vild med hende. Jeg har aldrig haft nogen til at passe min hund udover den allernærmeste familie, men det bliver bestemt ikke sidste gang, Milla passer Luna. "
HelleH
Anmeldelse af Helle
fra
350 kr.
/nat
IrinaI

8. Irina

19.4 km
fra
250 kr.
/nat
5 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Kærlig pasning til hunde (og katte) – hos mig eller dig

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i dag
IrinaI

8. Irina

Kærlig pasning til hunde (og katte) – hos mig eller dig19.4 km
(5 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i dag
fra
250 kr.
/nat
MaleneM

9. Malene

19.8 km
fra
300 kr.
/nat

Uddannet dyrepasser, skaber trygt rum for dit kæledyr

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
MaleneM

9. Malene

Uddannet dyrepasser, skaber trygt rum for dit kæledyr19.8 km
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
fra
300 kr.
/nat
AmalieA

10. Amalie

12.2 km
fra
450 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Udadvendt energisk pels-sitter klar til at passe dit dyr!

Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv i går
AmalieA

10. Amalie

Udadvendt energisk pels-sitter klar til at passe dit dyr!12.2 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv i går
fra
450 kr.
/nat
JenniJ

11. Jenni

17.8 km
fra
350 kr.
/nat
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Pålidelig dyrepasser

Senest aktiv 3 dage siden
JenniJ

11. Jenni

Pålidelig dyrepasser17.8 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
fra
350 kr.
/nat
ArtemA

12. Artem

11.1 km
fra
250 kr.
/nat
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Stor erfaring med alle dyr – jeg passer dem som mine egne!

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
ArtemA

12. Artem

Stor erfaring med alle dyr – jeg passer dem som mine egne!11.1 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
fra
250 kr.
/nat
AnissaA

13. Anissa

17.3 km
fra
300 SEK
/nat

Experienced, Loving Pet Sitter for All Animals

Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv 8 dage siden
AnissaA

13. Anissa

Experienced, Loving Pet Sitter for All Animals 17.3 km
Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv 8 dage siden
fra
300 SEK
/nat
Andrei and GalinaA

14. Andrei and Galina

14.8 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser

A Couple’s Care, Your Pet’s Comfort. Cats, dogs etc.

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 9 dage siden
Andrei and GalinaA

14. Andrei and Galina

A Couple’s Care, Your Pet’s Comfort. Cats, dogs etc.14.8 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 9 dage siden
fra
400 kr.
/nat
PricillaP

15. Pricilla

12.6 km
fra
380 kr.
/nat
1 anmeldelse

Fun, loving care with 3 years professional experience

Svarer normalt inden for et par timer
PricillaP

15. Pricilla

Fun, loving care with 3 years professional experience 12.6 km
(1 anmeldelse)
Svarer normalt inden for et par timer
fra
380 kr.
/nat
XinkeX

16. Xinke

17.7 km
fra
500 SEK
/nat

Experienced Dog & Cat Sitter, Reliable and Personal Care

XinkeX

16. Xinke

Experienced Dog & Cat Sitter, Reliable and Personal Care17.7 km
fra
500 SEK
/nat
ClaudiaC

17. Claudia

3.1 km
fra
300 kr.
/nat

I treat your pet as if it were part of my own family.

ClaudiaC

17. Claudia

I treat your pet as if it were part of my own family.3.1 km
fra
300 kr.
/nat
Jan PawcareJ

18. Jan Pawcare

16.7 km
fra
375 kr.
/nat
6 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Kvalitetstid til dit kæledyr - Pasning i eget hjem

Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for et par timer
Jan PawcareJ

18. Jan Pawcare

Kvalitetstid til dit kæledyr - Pasning i eget hjem16.7 km
(6 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for et par timer
fra
375 kr.
/nat
ElizabethE

19. Elizabeth

11.4 km
fra
350 kr.
/nat
1 anmeldelse

Par med lille hund - Nær skov og stor erfaring med hunde

Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Italiensk Mynde Alfie
ElizabethE

19. Elizabeth

Par med lille hund - Nær skov og stor erfaring med hunde11.4 km
(1 anmeldelse)
Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Italiensk Mynde Alfie
fra
350 kr.
/nat

Hvorfor vælge huspasning?

Pålidelige dyresittere i Nivå tilbyder kærlig pasning af kæledyr i hjemmet, kattefodring og huspasning.

Dyreejere booker huspasning i Nivå på Pawshake. Over 725 dyreejere i Nivå har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.94/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.