1. Huspasning
  2. København

Pasning af hus, København

Huspasseren bor i dit hjem dag og nat, og passer både på kæledyr og hus.

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
WeronikaW

1. Weronika

3.8 km - København
fra
480 kr.
/nat
23 anmeldelser
13
tilbagevendende gæster

loving and experienced sitter at Sluseholmen

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv i går
WeronikaW

1. Weronika

loving and experienced sitter at Sluseholmen3.8 km - København
(23 anmeldelser)
13 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv i går
"I booked Weronika for house and dog sitting and I will not hesitate to book Weronika again. She is reliable and made sure we had a happy dog while we were away. We got daily updates and pictures."
BirgitB
Anmeldelse af Birgit
fra
480 kr.
/nat
AgustinaA

2. Agustina

2.7 km
fra
300 kr.
/nat
12 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Love and care for your pets while you’re away!

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv i går
AgustinaA

2. Agustina

Love and care for your pets while you’re away! 2.7 km
(12 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv i går
"Agustina was a fantastic cat sitter, and we highly recommend her. She took great care of our cats and kept us updated with messages and photos, and gave us complete peace of mind while we were away. One of our cats is very shy and refused to come out, but Agustina was incredibly patient and let him go at his own pace. We also came home to an apartment that was exactly as we had left it. We would be happy to have her stay with our cats again!"
AnjaA
Anmeldelse af Anja
fra
300 kr.
/nat
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
JiaJ

3. Jia

2.9 km
fra
350 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv i dag
JiaJ

3. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends2.9 km
Senest aktiv i dag
fra
350 kr.
/nat
MarianaM

4. Mariana

3.6 km
fra
350 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕

Senest booket i går
Senest kontaktet for 3 dage siden
MarianaM

4. Mariana

Ny dyrepasser
Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕3.6 km
Senest booket i går
Senest kontaktet for 3 dage siden
fra
350 kr.
/nat
AlfaA

5. Alfa

0.2 km
fra
250 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
AlfaA

5. Alfa

Ny dyrepasser
Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️0.2 km
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
250 kr.
/nat
EleanorE

6. Eleanor

3.5 km
fra
666 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Caring & Experienced PetSitter Kærlig og erfaren dyrepasser

Senest aktiv 3 dage siden
EleanorE

6. Eleanor

Ny dyrepasser
Caring & Experienced PetSitter Kærlig og erfaren dyrepasser3.5 km
Senest aktiv 3 dage siden
fra
666 kr.
/nat
AnaA

7. Ana

1.1 km
fra
360 kr.
/nat
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Experienced and energetic pet sitter & lover:)

Senest aktiv i dag
AnaA

7. Ana

Experienced and energetic pet sitter & lover:)1.1 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv i dag
"Ana took the absolute best care of my dog Brutus, and was clear and professional! I couldn't have asked for a better dogsitter, and would recommend her services to anyone 🥰"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
360 kr.
/nat
DilanD

8. Dilan

1.3 km
fra
350 kr.
/nat
10 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Pålidelig og rolig dyrepasser

Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
DilanD

8. Dilan

Pålidelig og rolig dyrepasser1.3 km
(10 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
"Dilan was an amazing cat sitter. She took great care of our cats and our home. We were so happy to receive so many lovely photos of our two cats while we were away. I am leaving this review while making plans to see if Dilan is available again!"
IngridI
Anmeldelse af Ingrid
fra
350 kr.
/nat
LydiaL

9. Lydia

2.8 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Animal loving Yoga teacher with plenty of time

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv i går
LydiaL

9. Lydia

Animal loving Yoga teacher with plenty of time2.8 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv i går
fra
250 kr.
/nat
Julie KragelundJ

10. Julie Kragelund

3.8 km
fra
300 kr.
/nat
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Veterinærmedicin studerende der elsker dyr!

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
Julie KragelundJ

10. Julie Kragelund

Veterinærmedicin studerende der elsker dyr! 3.8 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Julie er en fantastisk person -varm, venlig og utrolig omsorgfuld. Hun tog sig af vores 2 katte og vores hus med stor opmærksomhed, mens vi var væk. Hun var også ansvarlig for at give smertestillende medicin til vores hunkat, hvilket ikke er en nem opgave. Julie holdt os løbende opdateret om kattenes tilstand og var altid pålidelig. Jeg anbefaler hende helhjertet uden forbehold"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
300 kr.
/nat
CarolinaC

11. Carolina

2.7 km - København
fra
300 kr.
/nat
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Love and care for your pets while you’re away!

Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
CarolinaC

11. Carolina

Love and care for your pets while you’re away!2.7 km - København
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"We had a fantastic experience with Carolina and would highly recommend her. She took great care of our two cats while we were away, kept us updated every day with messages and photos, and gave us peace of mind throughout our trip. We came home to two happy, well-cared-for cats and an apartment that was spotless. We really appreciated the care and attention she gave them and would be happy to have her look after them again."
AnjaA
Anmeldelse af Anja
fra
300 kr.
/nat
AleksandraA

12. Aleksandra

2 km
fra
450 kr.
/nat

Tryg og kærlig pasning af dit kæledyr

AleksandraA

12. Aleksandra

Tryg og kærlig pasning af dit kæledyr2 km
fra
450 kr.
/nat
MariaM

13. Maria

1.6 km - København
fra
525 kr.
/nat
62 anmeldelser
30
tilbagevendende gæster

Maria pet sitter Copenhagen

Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
MariaM

13. Maria

Maria pet sitter Copenhagen1.6 km - København
(62 anmeldelser)
30 tilbagevendende gæster
Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
"Maria has been absolutely wonderful in taking care of both our cat and our home. She is reliable, caring, and very attentive to details. She made sure our cat was well looked after, played with him regularly to keep him active and happy, and clearly gave him lots of love and attention. At the same time, she took great care of the house, which gave us real peace of mind while we were away. We truly appreciate her dedication and would highly recommend her to anyone looking for a trustworthy and kind pet sitter."
LouiseL
Anmeldelse af Louise
fra
525 kr.
/nat
LauraL

14. Laura

3.8 km
fra
300 kr.
/nat
1 anmeldelse

Hello there lovely people 🫶🏻

Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for en dag
LauraL

14. Laura

Hello there lovely people 🫶🏻3.8 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for en dag
fra
300 kr.
/nat
LaraL

15. Lara

3.8 km
fra
250 kr.
/nat
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Let me take care of your pet!✌🏻

Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
LaraL

15. Lara

Let me take care of your pet!✌🏻3.8 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
"Lara have done an excellent job in housesitting and taking care of our 3 year Labrador. She asked questions to make sure she knew what was important for her to do her best and the wishes I had for both housesitting and dog care was adhered to. I will without a doubt use her again 🌞 our Labrador is here on day two of us returning her calm happy self, the best indicator the dog has had a lovely week being walked and cuddled by Lara 🐕"
beritB
Anmeldelse af berit
fra
250 kr.
/nat
PäiviP

16. Päivi

2 km - København
fra
200 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Your pet is always my number 1 priority

Senest booket i går
Senest kontaktet for 4 dage siden
PäiviP

16. Päivi

Ny dyrepasser
Your pet is always my number 1 priority2 km - København
Senest booket i går
Senest kontaktet for 4 dage siden
fra
200 kr.
/nat
RouvenR

17. Rouven

1.8 km
fra
450 kr.
/nat
Ny dyrepasser
2 anmeldelser

Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 11 dage siden
RouvenR

17. Rouven

Ny dyrepasser
Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾1.8 km
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 11 dage siden
fra
450 kr.
/nat
Jia wenJ

18. Jia wen

0.5 km
fra
700 kr.
/nat
6 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐶With me your dogs and cats is in good and safe hands🐱

Svarer normalt inden for en time
Jia wenJ

18. Jia wen

🐶With me your dogs and cats is in good and safe hands🐱0.5 km
(6 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en time
"Jai Wen took the very best care of both our cat and our apartment. She shared photos and updates daily. She seems to have a strong love and care from animals which came across immediately when we met her. She was also so kind to come meet out cat first before starting the minding. Highly recommend! "
RebekahR
Anmeldelse af Rebekah
fra
700 kr.
/nat
IdaI

19. Ida

2.5 km
fra
450 kr.
/nat
14 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Haleviftende service til dine pelsvenner 🐶🌼🐱

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
IdaI

19. Ida

Haleviftende service til dine pelsvenner 🐶🌼🐱2.5 km
(14 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Ida passede mit hus og min kat i en uge. Alt står skarpt når hun har været på besøg og så er hun den bedste dyrepasser. Kan varmt anbefales."
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
450 kr.
/nat
AnnaA

20. Anna

1.6 km
fra
250 kr.
/nat
5 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Kærlig og ansvarsbevidst kattepasser

Bor sammen med 3 katte
Svarer normalt inden for et par timer
AnnaA

20. Anna

Kærlig og ansvarsbevidst kattepasser1.6 km
(5 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 3 katte
Svarer normalt inden for et par timer
"Anna is an experienced cat sitter, good communicator, diligent and I would highly recommend her. "
ShirinS
Anmeldelse af Shirin
fra
250 kr.
/nat

Hvorfor vælge huspasning?

Pålidelige dyresittere i København tilbyder kærlig pasning af kæledyr i hjemmet, kattefodring og huspasning.

Dyreejere booker huspasning i København på Pawshake. Over 1194 dyreejere i København har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.