1. Huspasning
  2. Frederiksberg

Pasning af hus, Frederiksberg

Huspasseren bor i dit hjem dag og nat, og passer både på kæledyr og hus.

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
WeronikaW

1. Weronika

1.2 km - København
fra
480 kr.
/nat
23 anmeldelser
13
tilbagevendende gæster

loving and experienced sitter at Sluseholmen

Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
WeronikaW

1. Weronika

loving and experienced sitter at Sluseholmen1.2 km - København
(23 anmeldelser)
13 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"I booked Weronika for house and dog sitting and I will not hesitate to book Weronika again. She is reliable and made sure we had a happy dog while we were away. We got daily updates and pictures."
BirgitB
Anmeldelse af Birgit
fra
480 kr.
/nat
AgustinaA

2. Agustina

1.6 km
fra
300 kr.
/nat
12 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Love and care for your pets while you’re away!

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
AgustinaA

2. Agustina

Love and care for your pets while you’re away! 1.6 km
(12 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Agustina was a fantastic cat sitter, and we highly recommend her. She took great care of our cats and kept us updated with messages and photos, and gave us complete peace of mind while we were away. One of our cats is very shy and refused to come out, but Agustina was incredibly patient and let him go at his own pace. We also came home to an apartment that was exactly as we had left it. We would be happy to have her stay with our cats again!"
AnjaA
Anmeldelse af Anja
fra
300 kr.
/nat
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
JiaJ

3. Jia

4.1 km
fra
350 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv i går
JiaJ

3. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends4.1 km
Senest aktiv i går
fra
350 kr.
/nat
DelfinaD

4. Delfina

1.2 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Experienced dog walker with a true love for animals

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
DelfinaD

4. Delfina

Experienced dog walker with a true love for animals1.2 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Delphine was absolutely fantastic looking after Duke and Chase. Both dogs were clearly very happy, relaxed and well cared for, and we felt completely comfortable knowing they were in such good hands. She was reliable, caring and clearly genuinely loves dogs. It’s always a big thing trusting someone with them, but Delphine made the whole experience really easy. We’d happily recommend her to anyone looking for a trustworthy and caring dog sitter, and we’ll definitely be asking her to look after Duke and Chase again."
BenjaminB
Anmeldelse af Benjamin
fra
300 kr.
/nat
MarianaM

5. Mariana

1 km
fra
350 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
MarianaM

5. Mariana

Ny dyrepasser
Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕1 km
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
fra
350 kr.
/nat
AlfaA

6. Alfa

4.3 km
fra
250 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
AlfaA

6. Alfa

Ny dyrepasser
Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️4.3 km
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
fra
250 kr.
/nat
AnaA

7. Ana

3.4 km
fra
360 kr.
/nat
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Experienced and energetic pet sitter & lover:)

Senest aktiv i går
AnaA

7. Ana

Experienced and energetic pet sitter & lover:)3.4 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv i går
"Ana took the absolute best care of my dog Brutus, and was clear and professional! I couldn't have asked for a better dogsitter, and would recommend her services to anyone 🥰"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
360 kr.
/nat
DilanD

8. Dilan

3 km
fra
350 kr.
/nat
10 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Pålidelig og rolig dyrepasser

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
DilanD

8. Dilan

Pålidelig og rolig dyrepasser3 km
(10 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Dilan was an amazing cat sitter. She took great care of our cats and our home. We were so happy to receive so many lovely photos of our two cats while we were away. I am leaving this review while making plans to see if Dilan is available again!"
IngridI
Anmeldelse af Ingrid
fra
350 kr.
/nat
LydiaL

9. Lydia

1.9 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Animal loving Yoga teacher with plenty of time

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
LydiaL

9. Lydia

Animal loving Yoga teacher with plenty of time1.9 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
fra
250 kr.
/nat
CarolinaC

10. Carolina

1.6 km - København
fra
300 kr.
/nat
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Love and care for your pets while you’re away!

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
CarolinaC

10. Carolina

Love and care for your pets while you’re away!1.6 km - København
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"We had a fantastic experience with Carolina and would highly recommend her. She took great care of our two cats while we were away, kept us updated every day with messages and photos, and gave us peace of mind throughout our trip. We came home to two happy, well-cared-for cats and an apartment that was spotless. We really appreciated the care and attention she gave them and would be happy to have her look after them again."
AnjaA
Anmeldelse af Anja
fra
300 kr.
/nat
AleksandraA

11. Aleksandra

3.2 km
fra
450 kr.
/nat

Tryg og kærlig pasning af dit kæledyr

AleksandraA

11. Aleksandra

Tryg og kærlig pasning af dit kæledyr3.2 km
fra
450 kr.
/nat
KaiaK

12. Kaia

4.2 km
fra
250 kr.
/nat
Ny dyrepasser
1 anmeldelse

graduate student who loves animals!

Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en time
KaiaK

12. Kaia

Ny dyrepasser
graduate student who loves animals! 4.2 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en time
fra
250 kr.
/nat
PäiviP

13. Päivi

4.8 km - København
fra
200 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Your pet is always my number 1 priority

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
PäiviP

13. Päivi

Ny dyrepasser
Your pet is always my number 1 priority4.8 km - København
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
fra
200 kr.
/nat
Jia wenJ

14. Jia wen

4.6 km
fra
700 kr.
/nat
6 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐶With me your dogs and cats is in good and safe hands🐱

Svarer normalt inden for en time
Jia wenJ

14. Jia wen

🐶With me your dogs and cats is in good and safe hands🐱4.6 km
(6 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en time
"Jai Wen took the very best care of both our cat and our apartment. She shared photos and updates daily. She seems to have a strong love and care from animals which came across immediately when we met her. She was also so kind to come meet out cat first before starting the minding. Highly recommend! "
RebekahR
Anmeldelse af Rebekah
fra
700 kr.
/nat
AnnaA

15. Anna

2.5 km
fra
250 kr.
/nat
5 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Kærlig og ansvarsbevidst kattepasser

Bor sammen med 3 katte
Svarer normalt inden for et par timer
AnnaA

15. Anna

Kærlig og ansvarsbevidst kattepasser2.5 km
(5 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 3 katte
Svarer normalt inden for et par timer
"Anna is an experienced cat sitter, good communicator, diligent and I would highly recommend her. "
ShirinS
Anmeldelse af Shirin
fra
250 kr.
/nat
RouvenR

16. Rouven

2.5 km
fra
450 kr.
/nat
Ny dyrepasser
2 anmeldelser

Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
RouvenR

16. Rouven

Ny dyrepasser
Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾2.5 km
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
fra
450 kr.
/nat
MajaM

17. Maja

3.7 km
fra
350 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Hundeglad og kærlig passer 🐾

MajaM

17. Maja

Ny dyrepasser
Hundeglad og kærlig passer 🐾3.7 km
fra
350 kr.
/nat
CatarinaC

18. Catarina

3.4 km - København
fra
250 kr.
/nat
17 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Passionate Pet Lover Offering Pet Sitting Services

Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
CatarinaC

18. Catarina

Passionate Pet Lover Offering Pet Sitting Services3.4 km - København
(17 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
"House/catsitting Catarina took really good care of my cat and judging by the updates catered to his every need and made sure that he got lots of attention. I especially liked all the updates as he is an indoor/outdoor cat so it was really nice to know he came home ate and got some love. I came home to a calm and relaxed cat confirming the good care he received. And not only was my cat very pleased with the service I also came home to a house that had been treated very respectful. Can fully recommend Catarina and will for sure look to book her again should I need another catsitter. "
LineL
Anmeldelse af Line
fra
250 kr.
/nat
DeboraD

19. Debora

4 km
fra
250 kr.
/nat
Ny dyrepasser

I probably love animals more than people 🐾❤️

Senest aktiv i går
DeboraD

19. Debora

Ny dyrepasser
I probably love animals more than people 🐾❤️4 km
Senest aktiv i går
fra
250 kr.
/nat
KalaK

20. Kala

4 km
fra
400 kr.
/nat
8 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Lifelong Animal Lover – Care from the Heart 💖

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
KalaK

20. Kala

Lifelong Animal Lover – Care from the Heart 💖4 km
(8 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Kala took care of my cat for two weeks and I honestly could not have asked for a better experience. She was amazing, super responsive, and very responsible the whole time. She sent me lots of photos and videos, which made me feel so much better being away. She kept the house clean and tidy, and when I got home my cat was happy and relaxed, which really says everything. It was clear my cat felt comfortable and well cared for the entire time. I would absolutely recommend Kala to anyone looking for a great pet sitter, and I will definitely be booking her again."
DaianaD
Anmeldelse af Daiana
fra
400 kr.
/nat

Hvorfor vælge huspasning?

Pålidelige dyresittere i Frederiksberg tilbyder kærlig pasning af kæledyr i hjemmet, kattefodring og huspasning.

Dyreejere booker huspasning i Frederiksberg på Pawshake. Over 1175 dyreejere i Frederiksberg har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.