image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+7 Mere
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
image-11
1/12
CecilieC

Cecilie

Pasning hos kærlig familie med mere end 5 års erfaring

Vildbjerg

Pawshakepasser siden april 2026
5-10 års erfaring
Bor med ...
Aktiv i Pawshake-fællesskabet
Kalenderen er blevet opdateret for nylig
Senest aktiv1 dag siden
Svarer normaltinden for 2 minutter
Senest kontaktet3 dage siden
Senest booket-

Om Cecilie

Vi er en familie på 5, som har massere af erfaring indenfor hundepasning, vi har passet hunde i nu fem år og gør det stadig.🐶 Vi elsker at have hunde omkring os, børnene elsker og trives med alle hunde.

Jeg selv (Cecilie) er 28 år og er sygeplejerske, min mand Mathias er 30 år og er plastsvejser. Vores børn er 7, 4 & 3 år. De går i skole og børnehave.

Mille og Mollie vores to hunde, er mor og datter. Mille har fået flere klud hvalpe, så vi har god erfaring indenfor opdræt, socialisering af hundene og træning fra små.

Hvad kan du forvente hos os?

- Vi bor i Vildbjerg i lejlighed i stueplan, med have.

- Hos os må hundene være i møblerne. Hvis de også må for deres ejer.

- Daglige gåture. (Varighed efter hundens behov)

- Massere af kærlighed.

- Flere opdateringer under pasningen med både billeder og beskrivelse af hvordan hunden har det og hvordan den trives hos os.

- Medicin håndtering er muligt.

- Hvis hundene skal være alene hjemme, så vil vi begrænse pladsen, så de blive mere trygge ved at være i et fremmede hjem. Vi passer helst en hund ad gangen, så alt efter hvor godt jeres hund trives med vores, så kan vi godt finde på at lukke vores egne hunde ind i soveværelset. Så jeres hund har stuen for sig selv. Alene hjemme variere alt efter om vi har ferie. Hundene er max alene hjemme en alm arbejdsdag fra 7-16.

Vi forventer af jer, at i har lyst til at komme på et hilse’på’møde inden der indgåes en aftale, vi har nemlig selv to dejlige maltesere, som elsker andre hunde🐶 Derfor er det altid en god idé at lade hundene møde hinanden.

Når vi modtager jeres hund hos os, starter vi med at sige hej til hunden. Vi lader hundene sige hej og lader jer komme ind i huset. Vi får hunden med på at sætte hundekurv i stuen, og hvor dens mad og drikke skal stå. Vi skal have hunden med på at falde til, så at kalde den med rundt i huset for at vise hvor dens trygge base er, har vi tidligere rigtig god erfaring med.

Cecilie tilbyder ...

Hjemme hos Cecilie

Hundepension

Din hund overnatter hjemme hos en hundepasserfra 250 kr. /nat, 100 kr. /yderligere kæledyr

Hundedagpleje

Pasning i dagtimerne hjemme hos passerfra 250 kr. /dag, 100 kr. /yderligere kæledyr

Hjemme hos dig.

Cecilie tilbyder i øjeblikket ingen tjenester i dit hjem.

Cecilie kan acceptere

Hvalpe<1 år
HundealdreAlle aldre
Hundestørrelser0-18 kg

Tilgængelighed

Kalenderen er blevet opdateret for nylig
mationtofr

Om Cecilies hjem

file.name

Boligen

Lejlighed
Medium udendørs område
Komplet indhegnet baghave

Mere om Cecilie

jeg har erfaring...

5-10 års erfaring
... med pleje
Jeg kan administrere oral medicin

Bekræftet information

E-mail verificeret
SMS-verificeret
Stripe-verificeret
Bestil via Pawshake for at nyde Pawshake-garantien, intern kundesupport, sikre kontantløse betalinger, daglige opdateringer og andre godbidder! Læs mere
Hundedagplejefra 250 kr. /dag, 100 kr. /yderligere kæledyr
Ingen datoer angivetKontakt

Book altid via Pawshake platformen

Tryghedsgaranti

Dit kæledyr kan have brug for beskyttelse mod uventede livsbegivenheder. Vi tilbyder en Tryghedsgaranti inkluderet i hver reservation foretaget og betalt gennem Pawshake.
Oplev ro i sindet

Glæde

Vi inkluderer en gratis Glædesgaranti i hver booking foretaget og betalt gennem Pawshake for at sikre, at du og dit kæledyr får den bedst mulige kæledyrsplejeoplevelse.
Oplev lykke