1. Hundepasning med overnatning
  2. Lillerød

Hundepension, Lillerød

Din hund overnatter hjemme hos en hundepasser

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
Anne Cathrine (Trine)A

1. Anne Cathrine (Trine)

7.2 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Tryg hundepasning med kærlighed, leg og erfaring ♥️

Senest aktiv 10 dage siden
Anne Cathrine (Trine)A

1. Anne Cathrine (Trine)

Tryg hundepasning med kærlighed, leg og erfaring ♥️7.2 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 10 dage siden
"Anne Cathrine og hendes familie var meget omsorgsfuld over for vores 10 år gamle storpuddel. De tog meget fint imod hunden og ved hjælp af klap og nus, opbyggede de meget hurtigt et tillidsforhold til hunden.De gav os løbende meldinger samt billeder af, hvordan vores hund trivedes. Det var en fantastisk pasning af vores hund, og vi glæder os til endnu en pasning af vores hund. Vore varmeste anbefalinger Kirsten Knutzen "
kirstenK
Anmeldelse af kirsten
fra
250 kr.
/nat
AmeliaA

2. Amelia

18.6 km
fra
300 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Kærlig og glad hundepasser

Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
AmeliaA

2. Amelia

Ny dyrepasser
Kærlig og glad hundepasser18.6 km
Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
fra
300 kr.
/nat
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
ZhengZ

3. Zheng

9.6 km
fra
175 kr.
/nat
33 anmeldelser
12
tilbagevendende gæster

A Family-Run Boutique Cat Hotel & Customized Home Visits

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 9 dage siden
ZhengZ

3. Zheng

A Family-Run Boutique Cat Hotel & Customized Home Visits9.6 km
(33 anmeldelser)
12 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 9 dage siden
"Zheng and her family are absolutely amazing and their boutique cat hotel is such a wonderful place for cats. 🤩 Zheng is great with all kinds of cats, and made my cat feel safe and happy all along. I got a lengthy report every evening with pictures so I could follow my cat’s progress. I would have given 6 stars if I could. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️"
IngridI
Anmeldelse af Ingrid
fra
175 kr.
/nat
MartinM

4. Martin

10.7 km
fra
300 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Tryg og pasning for din dejlige hund, i optimale rammer.

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
MartinM

4. Martin

Tryg og pasning for din dejlige hund, i optimale rammer.10.7 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Meget tilfreds med Nulles ophold hos Martin og hans familie. Fik daglig opdatering med billeder og er helt tryg med at kunne aflevere Nulle til Martin næste gang vi har brug for pasning. God have og omgivelser til gåturer."
PeterP
Anmeldelse af Peter
fra
300 kr.
/nat
LouiseL

5. Louise

18.9 km
fra
250 kr.
/nat
11 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Kærlighed til ekstra feriebørn 🥰🐶

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv i går
LouiseL

5. Louise

Kærlighed til ekstra feriebørn 🥰🐶18.9 km
(11 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv i går
"Louise og hendes 2 piger virkede som rigtigt søde og omsorgsfulde mennesker, og vi fik en glad hund hjem efter 4 overnatninger. Kommunikationen fungerede fint, og vi var trygge ved at overlade vores dejlige hund hos Louise og hendes familie. Ekstra bonus var, at de havde 2 små hunde selv, som var dejlig hygge og leg for vores hund!"
RikkeR
Anmeldelse af Rikke
fra
250 kr.
/nat
BetinaB

6. Betina

15.1 km
fra
340 kr.
/nat
13 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Hjerterum

Senest booket 9 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
BetinaB

6. Betina

Hjerterum 15.1 km
(13 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 9 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
"Hos Betina blev vores lille Lia mødt af hjertevarme og tryghed. Lia er en frygtsom hund, der er bange for alt nyt også mennesker, hun ikke kender, så hun er ikke nem at passe for andre. Men hos Betina og Peder, med deres rolige natur og åbenbare hundekendskab, blev Lia hurtigt tryg og fortrolig med sine nye passere. Betina og Peders to små rolige hunde var meget imødekommende og accepterede straks Lia som ’med i flokken’. Vi fik billeder og beskeder undervejs med bl.a. en tryg Lia på skødet af Betina, - lidt fantastisk for os, at Lia så hurtigt var faldet til. Det bliver bestemt ikke sidste gang vi booker pasning af Lia hos Betina og Peder. "
AnetteA
Anmeldelse af Anette
fra
340 kr.
/nat
MalinM

7. Malin

17.3 km
fra
250 kr.
/nat

Erfaren hundepasser og aktiv studerende

Senest aktiv i går
Bor sammen med 1 hund
MalinM

7. Malin

Erfaren hundepasser og aktiv studerende 17.3 km
Senest aktiv i går
Bor sammen med 1 hund
fra
250 kr.
/nat
IrinaI

8. Irina

18.8 km
fra
250 kr.
/nat
5 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Kærlig pasning til hunde (og katte) – hos mig eller dig

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i dag
IrinaI

8. Irina

Kærlig pasning til hunde (og katte) – hos mig eller dig18.8 km
(5 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i dag
"Irina spent one week with our dog so we had a very nice first talk to meet and learn about each other. What we liked most while our dog was at her place was the update on his daily routine with pictures and videos. The location is also really good with a garden and park near by. "
AlineA
Anmeldelse af Aline
fra
250 kr.
/nat
ElizabethE

9. Elizabeth

7.2 km
fra
300 kr.
/nat
1 anmeldelse

Par med lille hund - Nær skov og stor erfaring med hunde

Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Italiensk Mynde Alfie
ElizabethE

9. Elizabeth

Par med lille hund - Nær skov og stor erfaring med hunde7.2 km
(1 anmeldelse)
Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Italiensk Mynde Alfie
"Har aldrig været så tryg ved at tage på ferie uden vores hund. virkelig de sødeste mennesker og hund. Vores hund elskede at være hos dem. Håber på at de kan passe vores hund igen. Kan kun anbefales🌸💗"
Emily Ayu PutriE
Anmeldelse af Emily Ayu Putri
fra
300 kr.
/nat
AmalieA

10. Amalie

15.1 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser

Har du brug for en pålidelig og kærlig dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
AmalieA

10. Amalie

Har du brug for en pålidelig og kærlig dyrepasser 15.1 km
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
"God kommunikation og var helt tryg ved Amalie :) Vil varmt anbefale "
JulieJ
Anmeldelse af Julie
fra
400 kr.
/nat
Sylvia MariaS

11. Sylvia Maria

13.3 km
fra
390 kr.
/nat
3 anmeldelser

Fra hvalp til senior. Omsorg til din bedste ven.

Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
Sylvia MariaS

11. Sylvia Maria

Fra hvalp til senior. Omsorg til din bedste ven.13.3 km
(3 anmeldelser)
Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Vi fik vores hund på 8 måneder passet i et døgn hos Sylvia Maria. Det var første gang at vores hund skulle passes. Sylvia svarede med det samme på alle vores spørgsmål og var utrolig sød og imødekommende i sin kommunikation. Mens vores hund blev passet fik vi uopfordret tilsendt billeder, hvilket var meget betryggende. Vi hentede en glad og tilfreds hund tilbage efter pasning. Hvis vi skal have passet vores hund igen, skal det helt bestemt være hos Sylvia. "
SigneS
Anmeldelse af Signe
fra
390 kr.
/nat
JennyJ

12. Jenny

18.6 km
fra
250 kr.
/nat
8 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

An experienced animal owner with cats and dogs

Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
JennyJ

12. Jenny

An experienced animal owner with cats and dogs18.6 km
(8 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
"Kunne ikke få et bedre sted. Luna elsker hende ♥️ og hendes hunde 🐕 "
StineS
Anmeldelse af Stine
fra
250 kr.
/nat
RamonaR

13. Ramona

17.5 km
fra
275 kr.
/nat
26 anmeldelser
10
tilbagevendende gæster

Par med stort hus og have til at passe din kæledyr

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i dag
RamonaR

13. Ramona

Par med stort hus og have til at passe din kæledyr17.5 km
(26 anmeldelser)
10 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i dag
"Romana looked after our 11 month old dog for a long weekend. We met a couple of times before the date to see how our dogs would get along and we agreed that the dogs would be fine together. This was the first time that any of my dogs had ever been left with a "stranger" in over 20 years, so I was a little nervous, but was extremely relieved to get photo and video updates of our dog out walking, playing, relaxing on the sofa, and generally having a great time. Ramona took excellent care of our dog, and I would not hesitate to have her care for him again in the future. "
JoshuaJ
Anmeldelse af Joshua
fra
275 kr.
/nat
HeidiH

14. Heidi

10.2 km
fra
460 kr.
/nat
7 anmeldelser
6
tilbagevendende gæster

Mor og to drenge på 7 og 10 passer gerne din hund 🐶

HeidiH

14. Heidi

Mor og to drenge på 7 og 10 passer gerne din hund 🐶10.2 km
(7 anmeldelser)
6 tilbagevendende gæster
"Så skøn en oplevelse med Heidi. Hun gav væres nervøse hund en fair chance og han endte med at have så god en weekend"
NadiaN
Anmeldelse af Nadia
fra
460 kr.
/nat
SaschaS

15. Sascha

19.8 km
fra
250 kr.
/nat
14 anmeldelser
8
tilbagevendende gæster

Kærlig Dyrepleje

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 8 dage siden
SaschaS

15. Sascha

Kærlig Dyrepleje19.8 km
(14 anmeldelser)
8 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 8 dage siden
"Sascha was looking after Ódri (our 1y old, mid-sized Hungarian herding dog) for 4 days at Christmas at her place, and they had a great time. Ódri just loved her, and got along with her cat, Loui too. They had great walks and fun play times. :) Sascha is a trustworthy sitter, I highly recommend her."
MariannM
Anmeldelse af Mariann
fra
250 kr.
/nat
Amir_Vet🧑‍⚕️A

16. Amir_Vet🧑‍⚕️

17.1 km
fra
400 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Jeg elsker dyr 🐈🐈‍⬛🐕🦮🐩

Amir_Vet🧑‍⚕️A

16. Amir_Vet🧑‍⚕️

Jeg elsker dyr 🐈🐈‍⬛🐕🦮🐩17.1 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
"Amir was kind, attentive, and took great care of our dog Pancho. He kept us updated with messages and photos, which we really appreciated. Pancho came back happy and relaxed. "
KristinaK
Anmeldelse af Kristina
fra
400 kr.
/nat
LuciaL

17. Lucia

9.7 km
fra
350 kr.
/nat
9 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

We give your dog company, cuddles, and a lot of playtime!

Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med border collie Milo
LuciaL

17. Lucia

We give your dog company, cuddles, and a lot of playtime!9.7 km
(9 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med border collie Milo
"Lucia is a professional dogsitter. She took care of our 10-months old puppy very well. She updated us during the stay with photos and videos. Highly recommended!"
SinaS
Anmeldelse af Sina
fra
350 kr.
/nat
LizaL

18. Liza

16.1 km
fra
350 kr.
/nat
20 anmeldelser
7
tilbagevendende gæster

Pasning af kæledyr i trygge omgivelser

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
LizaL

18. Liza

Pasning af kæledyr i trygge omgivelser16.1 km
(20 anmeldelser)
7 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"We had a nice experience with Liza & Frank. We had daily updates and pictures from our dog. I believe they had a nice time together. They both are kind and friendly. Thank you for looking after our dog. "
AlineA
Anmeldelse af Aline
fra
350 kr.
/nat
VanesaV

19. Vanesa

19.1 km
fra
400 kr.
/nat
9 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

The loving petsitter you can trust !

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
VanesaV

19. Vanesa

The loving petsitter you can trust !19.1 km
(9 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
"Vanessa and her daughter took care of our dog, Benni, for 4 days and it was a great experience. I was updated on a regular basis and it was clear, when I picked up Benni, that he had been taken care of very well. i warmly recommend Vanessa as your dog sitter."
MichaelM
Anmeldelse af Michael
fra
400 kr.
/nat
MillaM

20. Milla

6.4 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Dyreglad gymnasieelev med erfaring fra gård og hundepasning

Svarer normalt inden for et par timer
MillaM

20. Milla

Dyreglad gymnasieelev med erfaring fra gård og hundepasning6.4 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for et par timer
"Super oplevelse. Meget sød og omsorgsfuld dyreven."
CasperC
Anmeldelse af Casper
fra
300 kr.
/nat

Hvorfor vælge hundepasning med overnatning?

Book hundepasning i Lillerød hos 5-stjernede hundesittere. En sød familie tager sig kærligt af dit kæledyr i deres eget hjem.

Dyreejere booker pasning med overnatning i Lillerød på Pawshake. Over 898 dyreejere i Lillerød har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.97/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.