1. Hundelufter
  2. København

Hundeluftning, København

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
MarianaM

1. Mariana

2.6 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕

Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 10 dage siden
MarianaM

1. Mariana

Ny dyrepasser
Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕2.6 km
Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 10 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
MicaelaM

2. Micaela

1.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Pawsitively the best sitter in Copenhagen!

Senest aktiv i dag
MicaelaM

2. Micaela

Ny dyrepasser
Pawsitively the best sitter in Copenhagen!1.5 km
Senest aktiv i dag
fra
100 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
Freja SteentofteF

3. Freja Steentofte

2.1 km
fra
200 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kærlig og ansvarlig dyrepasser i København SV

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i dag
Freja SteentofteF

3. Freja Steentofte

Ny dyrepasser
Kærlig og ansvarlig dyrepasser i København SV2.1 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i dag
fra
200 kr.
/gåtur
RouselR

4. Rousel

1.6 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 2 dage siden
RouselR

4. Rousel

Ny dyrepasser
1.6 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 2 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
KiaraK

5. Kiara

2.2 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pets' new best friend & loving cat mom of two 🐾❤️

Senest aktiv 5 dage siden
KiaraK

5. Kiara

Ny dyrepasser
Your pets' new best friend & loving cat mom of two 🐾❤️ 2.2 km
Senest aktiv 5 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
OliwiaO

6. Oliwia

2.5 km
fra
125 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾

Senest booket i dag
Senest kontaktet i dag
OliwiaO

6. Oliwia

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾2.5 km
(3 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket i dag
Senest kontaktet i dag
fra
125 kr.
/gåtur
KillianK

7. Killian

2 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

The unofficial neighborhood animal sitter, now official!

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
KillianK

7. Killian

The unofficial neighborhood animal sitter, now official!2 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
"Killian walked my dog for 4 days when I was traveling and my boyfriend was working. He took such care of her and sent many sweet images and videos. I can highly recommend Killian! "
Silvia BraheS
Anmeldelse af Silvia Brahe
fra
100 kr.
/gåtur
LuciaL

8. Lucia

2.3 km
fra
130 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Caring and Reliable Dog Sitter Who Treats Dogs Like Family

Senest aktiv 5 dage siden
LuciaL

8. Lucia

Ny dyrepasser
Caring and Reliable Dog Sitter Who Treats Dogs Like Family2.3 km
Senest aktiv 5 dage siden
fra
130 kr.
/gåtur
DelfinaD

9. Delfina

0.6 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pet’s new best friend in cph

Senest aktiv 2 dage siden
DelfinaD

9. Delfina

Ny dyrepasser
Your pet’s new best friend in cph0.6 km
Senest aktiv 2 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
MalinM

10. Malin

0.7 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 3 dage siden
MalinM

10. Malin

Ny dyrepasser
Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾0.7 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 3 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
JiaJ

11. Jia

2.7 km
fra
125 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv 3 dage siden
JiaJ

11. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends2.7 km
Senest aktiv 3 dage siden
fra
125 kr.
/gåtur
CamilaC

12. Camila

1.8 km
fra
150 kr.
/gåtur
10 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Responsible Petsitter

Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
CamilaC

12. Camila

Responsible Petsitter 1.8 km
(10 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
"Camila is my go-to cat sitter because she’s the best! She’s always up for helping, flexible with times, fast at communicating, polite and reliable. And she always sends me a picture of my cat enjoying her company while she’s there so I never have to worry when I’m away. She has my highest recommendation! 👌🏻👌🏻"
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
150 kr.
/gåtur
AnnikaA

13. Annika

2.3 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Attentive pet care services in Frederiksberg area!

Senest booket 13 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
AnnikaA

13. Annika

Attentive pet care services in Frederiksberg area! 2.3 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 13 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
"Jeg er meget tilfreds med Annika og Max er altid glad 😊"
StineS
Anmeldelse af Stine
fra
100 kr.
/gåtur
Maia & AlejandroM

14. Maia & Alejandro

1.7 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

A cozy home & caring couple in green Sydhavnen

Senest booket i går
Senest kontaktet i går
Maia & AlejandroM

14. Maia & Alejandro

Ny dyrepasser
A cozy home & caring couple in green Sydhavnen 1.7 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket i går
Senest kontaktet i går
fra
100 kr.
/gåtur
ZacZ

15. Zac

1.3 km
fra
100 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues

Senest booket i dag
Senest kontaktet i dag
ZacZ

15. Zac

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues1.3 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket i dag
Senest kontaktet i dag
"You can see from the start that Zac has experience with dogs and more specifically for us,with power breed.He adjusted his energy level to manage our dogs high level of excitement.He did great."
MarcM
Anmeldelse af Marc
fra
100 kr.
/gåtur
MilleM

16. Mille

2.3 km
fra
150 kr.
/gåtur

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg

Senest booket 12 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
MilleM

16. Mille

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg2.3 km
Senest booket 12 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
RoozbehR

17. Roozbeh

1.3 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro

Svarer normalt inden for en dag
RoozbehR

17. Roozbeh

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro1.3 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Everything is perfect. Super dependable, we have a recurring weekly walk and it works wonders ! Def recommend:)"
GuillaumeG
Anmeldelse af Guillaume
fra
125 kr.
/gåtur
IreneI

18. Irene

1.6 km
fra
130 kr.
/gåtur
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet i dag
IreneI

18. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!1.6 km
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet i dag
"Eirini is a great caretaker to my 3 year old male Labrador. She is thoughtful and caring and I always feel safe when my dog is with her. "
DianaD
Anmeldelse af Diana
fra
130 kr.
/gåtur
ElinorE

19. Elinor

2.5 km
fra
210 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Erfaren hundepasser med fokus på aktivering og adfærd

Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
ElinorE

19. Elinor

Erfaren hundepasser med fokus på aktivering og adfærd2.5 km
(3 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
"Jeg er super tilfreds med Elinor. Hun kan håndtere Charles, som er en lidt krævende Toller hund. Jeg kan varmt anbefale Elinor."
MiriamM
Anmeldelse af Miriam
fra
210 kr.
/gåtur
AnastasiaA

20. Anastasia

1 km
fra
120 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Loving and reliable care for your beloved pet💕🐯🐕

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 3 dage siden
AnastasiaA

20. Anastasia

Loving and reliable care for your beloved pet💕🐯🐕1 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 3 dage siden
"Anastasia is so great with our pup Bruno! ☺️"
SophieS
Anmeldelse af Sophie
fra
120 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i København. En pålidelig hundelufter i København holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i København på Pawshake. Over 1522 dyreejere i København har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.