1. Hundelufter
  2. København

Hundeluftning, København

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
DelfinaD

1. Delfina

2.4 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
DelfinaD

1. Delfina

Ny dyrepasser
2.4 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
fra
150 kr.
/gåtur
MalinM

2. Malin

2.7 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 7 dage siden
MalinM

2. Malin

Ny dyrepasser
Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾2.7 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 7 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
JiaJ

3. Jia

1.4 km
fra
125 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv i går
JiaJ

3. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends1.4 km
Senest aktiv i går
fra
125 kr.
/gåtur
EleanorE

4. Eleanor

2.1 km
fra
222 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Caring & Experienced PetSitter Kærlig og erfaren dyrepasser

Senest aktiv 4 dage siden
EleanorE

4. Eleanor

Ny dyrepasser
Caring & Experienced PetSitter Kærlig og erfaren dyrepasser2.1 km
Senest aktiv 4 dage siden
fra
222 kr.
/gåtur
AlfaA

5. Alfa

1.6 km
fra
250 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
AlfaA

5. Alfa

Ny dyrepasser
Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️1.6 km
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
fra
250 kr.
/gåtur
TomásT

6. Tomás

1.2 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Søger nye venner, så jeg starter med hundene!

Senest aktiv 13 dage siden
TomásT

6. Tomás

Ny dyrepasser
Søger nye venner, så jeg starter med hundene!1.2 km
Senest aktiv 13 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
JakubJ

7. Jakub

1.8 km - København
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Caring pet lover ready to look after your furry friend!

Svarer normalt inden for et par timer
JakubJ

7. Jakub

Caring pet lover ready to look after your furry friend!1.8 km - København
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for et par timer
"my doggy was very happy to be walked by him. he would take pictures og my dog on the walk and that would make me very happy to see her. highly recommended. "
QAZAZQ
Anmeldelse af QAZAZ
fra
100 kr.
/gåtur
AnastasiaA

8. Anastasia

2.7 km - København
fra
125 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

A day-time friend for your fur babies 💕

Senest aktiv 8 dage siden
AnastasiaA

8. Anastasia

Ny dyrepasser
A day-time friend for your fur babies 💕2.7 km - København
Senest aktiv 8 dage siden
fra
125 kr.
/gåtur
Na RaeN

9. Na Rae

2.2 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Loving Care for Small & Medium Dogs! 🐾

Na RaeN

9. Na Rae

Loving Care for Small & Medium Dogs! 🐾2.2 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
"Na Rae walked my dog Honey five times during the past week, and I’m so grateful to have found a trusted dog walker so close by! She is very friendly and communicative. I will definitely reach out to her again in the future! ☺️"
LindsayL
Anmeldelse af Lindsay
fra
100 kr.
/gåtur
LeighL

10. Leigh

2.5 km
fra
140 kr.
/gåtur
6 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Erfaren hundelufter; Lange gåture og legetid!

Senest aktiv 10 dage siden
Bor sammen med 1 kat
LeighL

10. Leigh

Erfaren hundelufter; Lange gåture og legetid!2.5 km
(6 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 10 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"As always, Leigh is super helpful and very communicative and our energetic 6 months old dog Peanut seems very satisfied with the walks 😉"
NinaN
Anmeldelse af Nina
fra
140 kr.
/gåtur
ZacZ

11. Zac

1 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues

Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 12 dage siden
ZacZ

11. Zac

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues1 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet for 12 dage siden
"You can see from the start that Zac has experience with dogs and more specifically for us,with power breed.He adjusted his energy level to manage our dogs high level of excitement.He did great."
MarcM
Anmeldelse af Marc
fra
100 kr.
/gåtur
MathildeM

12. Mathilde

1 km
fra
120 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning

Svarer normalt inden for et par timer
MathildeM

12. Mathilde

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning 1 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for et par timer
"Mathilde er en fantastisk hundelufter! Hun sendte også et par dejlige billeder fra deres gåtur sammen 🐶 "
CharlotteC
Anmeldelse af Charlotte
fra
120 kr.
/gåtur
SannieS

13. Sannie

1.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Fra logrende haler til spindende katte

Bor sammen med 1 kat
SannieS

13. Sannie

Fra logrende haler til spindende katte1.8 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 1 kat
"Sannie is a natural with dogs and has been amazing with our temperamental but loveable dachshund. She really went out of her way to get to know our dog and make her feel at ease. Cannot recommend her enough 😊"
CarolineC
Anmeldelse af Caroline
fra
100 kr.
/gåtur
RoozbehR

14. Roozbeh

0.9 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro

Svarer normalt inden for en dag
RoozbehR

14. Roozbeh

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro0.9 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Everything is perfect. Super dependable, we have a recurring weekly walk and it works wonders ! Def recommend:)"
GuillaumeG
Anmeldelse af Guillaume
fra
125 kr.
/gåtur
IreneI

15. Irene

2.6 km - København
fra
130 kr.
/gåtur
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
IreneI

15. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!2.6 km - København
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Eirini is a great caretaker to my 3 year old male Labrador. She is thoughtful and caring and I always feel safe when my dog is with her. "
DianaD
Anmeldelse af Diana
fra
130 kr.
/gåtur
HannaH

16. Hanna

0.6 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Passionate vet student caring for all animals like family

Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet i går
HannaH

16. Hanna

Passionate vet student caring for all animals like family0.6 km
(1 anmeldelse)
Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet i går
fra
125 kr.
/gåtur
RouvenR

17. Rouven

1.9 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
2 anmeldelser

Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
RouvenR

17. Rouven

Ny dyrepasser
Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾1.9 km
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
ErinE

18. Erin

2.7 km
fra
110 kr.
/gåtur

Reliable Dog Walker

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
ErinE

18. Erin

Reliable Dog Walker 2.7 km
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
110 kr.
/gåtur
virginia francescaV

19. virginia francesca

1.5 km - København
fra
30 €
/gåtur

Your Pet’s New Favorite Sitter 🐶🐱

Senest aktiv 4 dage siden
virginia francescaV

19. virginia francesca

Your Pet’s New Favorite Sitter 🐶🐱 1.5 km - København
Senest aktiv 4 dage siden
fra
30 €
/gåtur
LuisinaL

20. Luisina

0.6 km
fra
130 kr.
/gåtur

Loving & Responsible Dog Sitter😍♥️

Senest aktiv 5 dage siden
LuisinaL

20. Luisina

Loving & Responsible Dog Sitter😍♥️0.6 km
Senest aktiv 5 dage siden
fra
130 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i København. En pålidelig hundelufter i København holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i København på Pawshake. Over 1461 dyreejere i København har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.