1. Hundelufter
  2. København

Hundeluftning, København

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
ChiaraC

1. Chiara

2.6 km
fra
10 €
/gåtur
Ny dyrepasser

Reliable & loving dog/cat sitter, always up for long walks 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i dag
ChiaraC

1. Chiara

Ny dyrepasser
Reliable & loving dog/cat sitter, always up for long walks 🐾2.6 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i dag
fra
10 €
/gåtur
Freja SteentofteF

2. Freja Steentofte

3.5 km
fra
200 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kærlig og ansvarlig dyrepasser i København SV

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
Freja SteentofteF

2. Freja Steentofte

Ny dyrepasser
Kærlig og ansvarlig dyrepasser i København SV3.5 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
fra
200 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
RouselR

3. Rousel

3.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 3 dage siden
RouselR

3. Rousel

Ny dyrepasser
3.4 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 3 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
DelfinaD

4. Delfina

3.5 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pet’s new best friend in cph

Senest aktiv i dag
DelfinaD

4. Delfina

Ny dyrepasser
Your pet’s new best friend in cph3.5 km
Senest aktiv i dag
fra
150 kr.
/gåtur
JiaJ

5. Jia

1.4 km
fra
125 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv 4 dage siden
JiaJ

5. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends1.4 km
Senest aktiv 4 dage siden
fra
125 kr.
/gåtur
JakubJ

6. Jakub

0.7 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Caring pet lover ready to look after your furry friend!

Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for et par timer
JakubJ

6. Jakub

Caring pet lover ready to look after your furry friend!0.7 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for et par timer
"my doggy was very happy to be walked by him. he would take pictures og my dog on the walk and that would make me very happy to see her. highly recommended. "
QAZAZQ
Anmeldelse af QAZAZ
fra
100 kr.
/gåtur
LeighL

7. Leigh

1.4 km
fra
140 kr.
/gåtur
6 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Erfaren hundelufter; Lange gåture og legetid!

Senest aktiv i dag
Bor sammen med 1 kat
LeighL

7. Leigh

Erfaren hundelufter; Lange gåture og legetid!1.4 km
(6 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest aktiv i dag
Bor sammen med 1 kat
"As always, Leigh is super helpful and very communicative and our energetic 6 months old dog Peanut seems very satisfied with the walks 😉"
NinaN
Anmeldelse af Nina
fra
140 kr.
/gåtur
AndreiA

8. Andrei

2.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

I love dogs and want to help you take care of yours.

Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund
AndreiA

8. Andrei

I love dogs and want to help you take care of yours.2.4 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Andrei is a natural with dogs, I would trust him to look after my dog anytime"
JohnJ
Anmeldelse af John
fra
100 kr.
/gåtur
ZacZ

9. Zac

2 km
fra
100 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues

Senest booket i går
Senest kontaktet i går
ZacZ

9. Zac

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues2 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket i går
Senest kontaktet i går
"You can see from the start that Zac has experience with dogs and more specifically for us,with power breed.He adjusted his energy level to manage our dogs high level of excitement.He did great."
MarcM
Anmeldelse af Marc
fra
100 kr.
/gåtur
MathildeM

10. Mathilde

0.4 km
fra
120 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning

Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
MathildeM

10. Mathilde

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning 0.4 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Mathilde er en fantastisk hundelufter! Hun sendte også et par dejlige billeder fra deres gåtur sammen 🐶 "
CharlotteC
Anmeldelse af Charlotte
fra
120 kr.
/gåtur
SannieS

11. Sannie

0.7 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Fra logrende haler til spindende katte

Bor sammen med 1 kat
SannieS

11. Sannie

Fra logrende haler til spindende katte0.7 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 1 kat
"Sannie is a natural with dogs and has been amazing with our temperamental but loveable dachshund. She really went out of her way to get to know our dog and make her feel at ease. Cannot recommend her enough 😊"
CarolineC
Anmeldelse af Caroline
fra
100 kr.
/gåtur
RoozbehR

12. Roozbeh

2 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro

Svarer normalt inden for en dag
RoozbehR

12. Roozbeh

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro2 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Everything is perfect. Super dependable, we have a recurring weekly walk and it works wonders ! Def recommend:)"
GuillaumeG
Anmeldelse af Guillaume
fra
125 kr.
/gåtur
IreneI

13. Irene

3.5 km
fra
130 kr.
/gåtur
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet i går
IreneI

13. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!3.5 km
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet i går
"Eirini is a great caretaker to my 3 year old male Labrador. She is thoughtful and caring and I always feel safe when my dog is with her. "
DianaD
Anmeldelse af Diana
fra
130 kr.
/gåtur
AlfaA

14. Alfa

2.6 km
fra
250 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️

Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
AlfaA

14. Alfa

Ny dyrepasser
Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️2.6 km
Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
fra
250 kr.
/gåtur
MirandaM

15. Miranda

1.1 km
fra
120 kr.
/gåtur
1
tilbagevendende gæst

Reliable Pet Sitter & Dog Walker

Senest aktiv 4 dage siden
MirandaM

15. Miranda

Reliable Pet Sitter & Dog Walker1.1 km
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 4 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
AlberteA

16. Alberte

2.9 km
fra
100 kr.
/gåtur
1
tilbagevendende gæst

Jeg vil elske at gå/lege/træne/passe dit kæledyr!

Svarer normalt inden for en time
AlberteA

16. Alberte

Jeg vil elske at gå/lege/træne/passe dit kæledyr!2.9 km
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en time
fra
100 kr.
/gåtur
AstridA

17. Astrid

2.8 km
fra
150 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Kærlig dyrepasser med hjerte for dyr med særlige behov

Svarer normalt inden for en dag
AstridA

17. Astrid

Kærlig dyrepasser med hjerte for dyr med særlige behov2.8 km
(1 anmeldelse)
Svarer normalt inden for en dag
"Astrid har hjulpet os med vores lille Tiko, en dansk-svensk gårdhund på 8 måneder. Tiko er et energibundt, men det har ikke afskrækket Astrid. Hun har 5 dage i træk taget en tørn med eftermiddagsturen, når jeg har været på kursus om dagen. Og Tiko har været glad og træt, når jeg er kommet hjem. Varm, varmere, varmeste anbefaling fra os, vi har været så glade for Astrids hjælp 😘 "
SisseS
Anmeldelse af Sisse
fra
150 kr.
/gåtur
AndrésA

18. Andrés

2.8 km
fra
200 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

my passion and love for animals explains why I am here.

AndrésA

18. Andrés

my passion and love for animals explains why I am here.2.8 km
(1 anmeldelse)
"Super happy and recommend to anyone :)"
HenriqueH
Anmeldelse af Henrique
fra
200 kr.
/gåtur
LydiaL

19. Lydia

3.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Animal loving Yoga teacher with plenty of time

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 9 dage siden
LydiaL

19. Lydia

Animal loving Yoga teacher with plenty of time3.4 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 9 dage siden
"Lydia was a wonderful match for our dog, Skywalker. She connected with him very quickly and showed exactly the right balance of patience, confidence, and care. Sky can be a bit of a handful when meeting someone for the first time, but Lydia handled him with ease and made him feel comfortable from the start. We would happily recommend her to anyone looking for a reliable and caring dog sitter."
Daniel CharluckD
Anmeldelse af Daniel Charluck
fra
100 kr.
/gåtur
DonnachaD

20. Donnacha

3.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Friendly & Reliable Pet Sitter in Copenhagen ☘️

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 5 dage siden
DonnachaD

20. Donnacha

Friendly & Reliable Pet Sitter in Copenhagen ☘️ 3.5 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 5 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i København. En pålidelig hundelufter i København holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i København på Pawshake. Over 1550 dyreejere i København har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.