1. Kæledyrspasning
  2. København

Kæledyrspasning, København

En pålidelig dyrepasser besøger dit kæledyr hjemme hos dig

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
WeronikaW

1. Weronika

0.9 km
fra
160 kr.
/dag
7 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

new sitter on the block 😎💪🏻🐈🦮 #Amagerbro

Svarer normalt inden for et par timer
WeronikaW

1. Weronika

new sitter on the block 😎💪🏻🐈🦮 #Amagerbro0.9 km
(7 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for et par timer
"Weronika is really reliable and easy to communicate with. Also very good at taking care of my beloved cat."
KristaK
Anmeldelse af Krista
fra
160 kr.
/dag
MariaM

2. Maria

0.2 km
fra
120 kr.
/dag
26 anmeldelser
10
tilbagevendende gæster

Omsorgsfuld og erfaren katteelsker

Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
MariaM

2. Maria

Omsorgsfuld og erfaren katteelsker0.2 km
(26 anmeldelser)
10 tilbagevendende gæster
Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Maria has been taking care of my beloved cat a few times now. She communicates regularly and sends updates about my cat. I am happy that my cat feels comfortable with her. "
KristaK
Anmeldelse af Krista
fra
120 kr.
/dag
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
JiaJ

3. Jia

2.2 km
fra
150 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv i går
JiaJ

3. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends2.2 km
Senest aktiv i går
fra
150 kr.
/dag
HannaH

4. Hanna

2 km
fra
150 kr.
/dag
1 anmeldelse

Passionate vet student caring for all animals like family

Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet i går
HannaH

4. Hanna

Passionate vet student caring for all animals like family2 km
(1 anmeldelse)
Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet i går
"Hanna was of tremendous help caring for our two cats while we were out. She is very knowledgeable, kind and flexible. Being a vet student clearly helps a lot in regards to her knowledge and skills dealing with animals. I can only say positive things. Full recommendation."
FredericoF
Anmeldelse af Frederico
fra
150 kr.
/dag
MariaM

5. Maria

2.5 km - København
fra
260 kr.
/dag
62 anmeldelser
30
tilbagevendende gæster

Maria pet sitter Copenhagen

Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
MariaM

5. Maria

Maria pet sitter Copenhagen2.5 km - København
(62 anmeldelser)
30 tilbagevendende gæster
Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
"Maria was the perfect cat-sitter for our cat while we were away on holiday. It is obvious that Maria has a deep love for animals and our cat fell in love with her the first time he met her! We recieved regular updates from Maria, pictures and written updates about how our cat was doing, if he was eating, drinking well, etc. She played with him, changed his litter and overall provided him with cuddles, comfort and love. We are truly grateful for Maria and will definitely encourage everyone to hire her as the perfect sitter. Communication was easy and quick throughout. Maria is kind, friendly and extremely responsible. She even took great care of our plants. Thank you Maria!"
AnnaA
Anmeldelse af Anna
fra
260 kr.
/dag
SterreS

6. Sterre

1.5 km
fra
140 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Would love to take care of your pet

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
SterreS

6. Sterre

Ny dyrepasser
Would love to take care of your pet1.5 km
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
fra
140 kr.
/dag
AlfaA

7. Alfa

3.4 km
fra
200 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
AlfaA

7. Alfa

Ny dyrepasser
Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️3.4 km
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
fra
200 kr.
/dag
EleanorE

8. Eleanor

0.1 km
fra
160 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Caring & Experienced PetSitter Kærlig og erfaren dyrepasser

Senest aktiv 4 dage siden
EleanorE

8. Eleanor

Ny dyrepasser
Caring & Experienced PetSitter Kærlig og erfaren dyrepasser0.1 km
Senest aktiv 4 dage siden
fra
160 kr.
/dag
TomásT

9. Tomás

1.2 km
fra
130 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Søger nye venner, så jeg starter med hundene!

Senest aktiv 13 dage siden
TomásT

9. Tomás

Ny dyrepasser
Søger nye venner, så jeg starter med hundene!1.2 km
Senest aktiv 13 dage siden
fra
130 kr.
/dag
MatildeM

10. Matilde

1.8 km
fra
130 kr.
/dag
1 anmeldelse

Caring, Reliable & Experienced with Dogs and Cats

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
MatildeM

10. Matilde

Caring, Reliable & Experienced with Dogs and Cats1.8 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
"It works really well and I thought Mathilde did really great."
SigurdS
Anmeldelse af Sigurd
fra
130 kr.
/dag
KayleighK

11. Kayleigh

1.4 km
fra
150 kr.
/dag
11 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Reliable, friendly animal-lover!

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 11 dage siden
KayleighK

11. Kayleigh

Reliable, friendly animal-lover! 1.4 km
(11 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 11 dage siden
"We’re so happy we found Kayleigh. She took wonderful care of our cats for three weeks and was incredibly thoughtful, reliable, and communicative throughout. We really appreciated the regular updates and photos, which gave us peace of mind. It was clear our cats were comfortable and well looked after. We’d absolutely trust her again to be our pet sitter. "
BrittanyB
Anmeldelse af Brittany
fra
150 kr.
/dag
AnastasiaA

12. Anastasia

0.7 km - København
fra
175 kr.
/dag
Ny dyrepasser

A day-time friend for your fur babies 💕

Senest aktiv 8 dage siden
AnastasiaA

12. Anastasia

Ny dyrepasser
A day-time friend for your fur babies 💕0.7 km - København
Senest aktiv 8 dage siden
fra
175 kr.
/dag
NicolasN

13. Nicolas

2.5 km
fra
230 kr.
/dag
1
tilbagevendende gæst

Caring and Experienced Pet Sitter You Can Trust

Senest aktiv 12 dage siden
NicolasN

13. Nicolas

Caring and Experienced Pet Sitter You Can Trust2.5 km
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 12 dage siden
fra
230 kr.
/dag
BeatriceB

14. Beatrice

1.7 km
fra
155 kr.
/dag
8 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Walks,cuddles& care, from one fur parent to another 🐾

Senest aktiv 8 dage siden
Bor sammen med 1 hund
BeatriceB

14. Beatrice

Walks,cuddles& care, from one fur parent to another 🐾1.7 km
(8 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 8 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"I really appreciate Beatrice. She is a very loving and caring cat sitter, and she made a big effort to take very good care of my cat when I was away on holiday. She sent me pictures and little move clips every day. Here, I could see that my cat was thriving; her eyes were calm, fur looked good, she was eating well and playing with Beatrice. That gave me peace at heart to enjoy my vacation. Coming home from vacation, my cat was much more calm than she normally is when we are away, and everything in our home was in good order. Therefore I am very happy with Beatrice. I give her my warmest recommendations, and I will not hesitate to ask for her help another time. "
VibekeV
Anmeldelse af Vibeke
fra
155 kr.
/dag
ElizabethE

15. Elizabeth

2.2 km
fra
185 kr.
/dag
40 anmeldelser
18
tilbagevendende gæster

I love animals and am very responsible!

Senest aktiv 9 dage siden
Bor sammen med 2 katte
ElizabethE

15. Elizabeth

I love animals and am very responsible!2.2 km
(40 anmeldelser)
18 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 9 dage siden
Bor sammen med 2 katte
"Getting to know Beth was super nice and uncomplicated, we immediately entrusted her with our cat and would do it again any time! Our cat was looked after reliably, expertly and very lovingly, the communication with Beth was always super nice and comprehensive - our cat definitely loves Beth and we are very happy about it :) Thanks a lot, Beth! "
MalieM
Anmeldelse af Malie
fra
185 kr.
/dag
GerardG

16. Gerard

3.5 km
fra
150 kr.
/dag
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Petlover her for at passe dit kæledyr i Kastrup

Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for en dag
GerardG

16. Gerard

Petlover her for at passe dit kæledyr i Kastrup3.5 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for en dag
"Vi har haft den bedste oplevelse med Gerard, som har taget sig helt fantastisk af Boncuk, mens vi har været væk. Det har været tydeligt, at han virkelig holder af dyr og har gjort sig umage for, at Boncuk har haft det trygt og godt i vores fravær. Han har holdt os opdateret med billeder og små beskeder, hvilket har gjort det meget nemmere for os at slappe af og nyde vores tid væk. Boncuk så glad og afslappet ud på hver eneste opdatering – og det betyder alverden for os. Vi er virkelig taknemmelige for den omsorg og ansvarlighed, han har vist. Vi kunne ikke ønske os en bedre kattepasser, og vi vil ikke tøve med at spørge ham igen en anden gang. Tusind tak for alt! 🐾"
SabahS
Anmeldelse af Sabah
fra
150 kr.
/dag
Mariana SoledadM

17. Mariana Soledad

3.2 km
fra
200 kr.
/dag
24 anmeldelser
8
tilbagevendende gæster

Your pet sitter! 🐱🐶❤️

Senest aktiv 6 dage siden
Svarer normalt inden for en time
Mariana SoledadM

17. Mariana Soledad

Your pet sitter! 🐱🐶❤️3.2 km
(24 anmeldelser)
8 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 6 dage siden
Svarer normalt inden for en time
"Mariana was a great cat sitter to our very social 2 year old cat. The detailed daily updates and pictures really helped us feel less worried during our vacation. Great communication, would definitely recommend!"
JakobJ
Anmeldelse af Jakob
fra
200 kr.
/dag
YuanY

18. Yuan

2.7 km
fra
180 kr.
/dag
1 anmeldelse

Purfect Cat Care :)

Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund, 3 katte
YuanY

18. Yuan

Purfect Cat Care :)2.7 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund, 3 katte
"We had a wonderful experience with Yuan. She was reliable, caring, and kept us updated with messages and photos throughout our trip. Our cat, who is usually quite shy, quickly felt comfortable and well cared for. We returned to a happy, relaxed cat and will gladly recommend Yuan."
MajkenM
Anmeldelse af Majken
fra
180 kr.
/dag
InigoI

19. Inigo

3.2 km
fra
140 kr.
/dag
21 anmeldelser
11
tilbagevendende gæster

Need a passionate pet lover for your furry babies?

Senest aktiv 11 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
InigoI

19. Inigo

Need a passionate pet lover for your furry babies?3.2 km
(21 anmeldelser)
11 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 11 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Inigo was wonderful when looking after our two cats for a long weekend. He was very communicative and sent us some great photos of our cats playing with toys and really enjoying themselves. We would highly recommend him! 😻"
MaireidM
Anmeldelse af Maireid
fra
140 kr.
/dag
BenedettaB

20. Benedetta

1.9 km - København
fra
150 kr.
/dag
12 anmeldelser
7
tilbagevendende gæster

Looking for some new pet friends 🤗

Svarer normalt inden for en time
BenedettaB

20. Benedetta

Looking for some new pet friends 🤗1.9 km - København
(12 anmeldelser)
7 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en time
"Benedetta took great care of my cat Poppy 😊 The communication with her was always smooth and pleasant, and I got good daily updates on my furry friend. I can highly recommend Benedetta as a cat sitter 👌💯"
ElisaE
Anmeldelse af Elisa
fra
150 kr.
/dag

Hvorfor vælge dyresitting?

Book en 5-stjernet sitter i København, der besøger dig et par gange om dagen for at fodre dine kæledyr og lege med dem

Dyreejere booker sitting i København på Pawshake. Over 2513 dyreejere i København har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.