1. Hundepasning med overnatning
  2. Herlev

Hundepension, Herlev

Din hund overnatter hjemme hos en hundepasser

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
MiaM

1. Mia

8.6 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Professionel & Fleksibel med omtanke på Personlige Behov

Svarer normalt inden for en dag
MiaM

1. Mia

Professionel & Fleksibel med omtanke på Personlige Behov8.6 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Mia passede på vores Iggy i 4 dage og jeg tror han havde det fantastisk hos hende. Vi fik i hvert fald en glad og tilfreds hund hjem. Mia var også god til at sende os nogen billeder undervejs så vi var helt trygge 🥰 "
LynnL
Anmeldelse af Lynn
fra
400 kr.
/nat
JonathanJ

2. Jonathan

11.2 km
fra
550 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Pålidelig dyrelsker i Indre by og omegn 🦦

Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
JonathanJ

2. Jonathan

Pålidelig dyrelsker i Indre by og omegn 🦦11.2 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Viggo har fået en ny bedste ven 🐶 og vi ville ikke tøve et sekund med at booke Jonathan igen. Dejligt at få små billeder og opdateringer dagligt og se hvor fint alt gik."
sandraS
Anmeldelse af sandra
fra
550 kr.
/nat
RaquelR

3. Raquel

12.3 km
fra
300 kr.
/nat
3 anmeldelser

Tail Wags & Purrs Guaranteed ❤️

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 4 dage siden
RaquelR

3. Raquel

Tail Wags & Purrs Guaranteed ❤️12.3 km
(3 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 4 dage siden
"Amazing pet sitters with so much love and attention to provide your pets. Highly recommend "
JamesJ
Anmeldelse af James
fra
300 kr.
/nat
NikaN

4. Nika

11.9 km
fra
350 kr.
/nat
6 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Erfaren, pålidelig og troværdig Sitter i Østerport

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
NikaN

4. Nika

Erfaren, pålidelig og troværdig Sitter i Østerport11.9 km
(6 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
"Nika was a fantastic petsitter for Gala and she liked spending time with her! Nika took Gala out to have new experiences (taking part in her first running club and city sightseeing) and she updated me regularly everyday 💕 Gala and I would definitely like to meet Nika again! 🐶 "
ZehraZ
Anmeldelse af Zehra
fra
350 kr.
/nat
OliwiaO

5. Oliwia

12.7 km
fra
350 kr.
/nat
3 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾

Senest booket i går
Senest kontaktet i går
OliwiaO

5. Oliwia

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾12.7 km
(3 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket i går
Senest kontaktet i går
fra
350 kr.
/nat
JeffJ

6. Jeff

10.5 km
fra
350 kr.
/nat

10 års hundeefaring, 25år og fleksible arbejdstider

Svarer normalt inden for et par timer
JeffJ

6. Jeff

10 års hundeefaring, 25år og fleksible arbejdstider10.5 km
Svarer normalt inden for et par timer
fra
350 kr.
/nat
MalouM

7. Malou

9.7 km
fra
250 kr.
/nat

Hundepasning på Østerbro: tryg og kærlig pasning af par

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 5 dage siden
MalouM

7. Malou

Hundepasning på Østerbro: tryg og kærlig pasning af par9.7 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 5 dage siden
fra
250 kr.
/nat
JéssicaJ

8. Jéssica

4.3 km
fra
280 kr.
/nat
1 anmeldelse

Dyreglad familie ved Baltorpparken

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket i går
JéssicaJ

8. Jéssica

Dyreglad familie ved Baltorpparken 4.3 km
(1 anmeldelse)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket i går
fra
280 kr.
/nat
IngeI

9. Inge

6.8 km
fra
300 kr.
/nat
7 anmeldelser

Snart masser af tid og klar til at passe din bedste ven

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
IngeI

9. Inge

Snart masser af tid og klar til at passe din bedste ven 6.8 km
(7 anmeldelser)
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Inge passede vores og vores datters hund i juledagene. Ved vores personlige møde fik vi hurtig en god kontakt. Inge sendte dagligt korte beskeder med hyggelige billeder af vores hunde. Hundene fik lange ture og leg på hundelegepladsen. Alt i alt havde dyrene et godt ophold og er blevet inkluderet som en naturlig del i Inges dagsplaner. Vi har fuld tillid til Inge og vil til hver en tid kontakte hende, når vi har behov for pasning."
VolkerV
Anmeldelse af Volker
fra
300 kr.
/nat
SigneS

10. Signe

8.5 km
fra
325 kr.
/nat
5 anmeldelser

Kærlig pasning i hus med stor indhegnet have 🐾🌸

Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Cavalier King Charles Spaniel Enzo
SigneS

10. Signe

Kærlig pasning i hus med stor indhegnet have 🐾🌸8.5 km
(5 anmeldelser)
Bor sammen med 1 hund
Bor sammen med Cavalier King Charles Spaniel Enzo
"Meget tilfreds med kommunikationen og vil bestemt mene, at vores hund har haft det rigtigt godt, da han blev passet af Signe og familie…"
JanniJ
Anmeldelse af Janni
fra
325 kr.
/nat
JannickJ

11. Jannick

9.6 km
fra
500 kr.
/nat

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro

JannickJ

11. Jannick

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro9.6 km
fra
500 kr.
/nat
AnnaA

12. Anna

9.6 km
fra
150 kr.
/nat
13 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Universal kisser of soft buns

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 7 dage siden
AnnaA

12. Anna

Universal kisser of soft buns9.6 km
(13 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 7 dage siden
fra
150 kr.
/nat
JustynaJ

13. Justyna

11.1 km
fra
500 kr.
/nat
18 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Arkitekt kæledyr elsker

Svarer normalt inden for en time
JustynaJ

13. Justyna

Arkitekt kæledyr elsker11.1 km
(18 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en time
"Justyna is an extremely nice dog-sitter! She prepared some toys and treats for my dog and knew how to calm her down. She also sent me photos frequently, which was great because I always get nervous leaving my dog. And she was super responsive when I had any questions."
AlexA
Anmeldelse af Alex
fra
500 kr.
/nat
MortenM

14. Morten

0.7 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Hundeglad familie klar til gåture, leg og overnatning

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
MortenM

14. Morten

Hundeglad familie klar til gåture, leg og overnatning0.7 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Vi har været meget glade for at få vores hund passet hos Morten og familie og vil uden tvivl vende tilbage, når vi har brug for det. Tak for at passe utroligt godt på Delphi, imens vi var på ferie 🐾"
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
300 kr.
/nat
LauraL

15. Laura

8.7 km
fra
500 kr.
/nat
6 anmeldelser

23 årig hundeelsker

Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
LauraL

15. Laura

23 årig hundeelsker8.7 km
(6 anmeldelser)
Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
"Alfie loved his stay with Laura. Laura was fantastic at caring for Alfie and was attentive to his little quirks :) I will be using Laura again next time! :)"
CallamC
Anmeldelse af Callam
fra
500 kr.
/nat
IreneI

16. Irene

12.3 km - København
fra
360 kr.
/nat
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
IreneI

16. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!12.3 km - København
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Had a great experience leaving my dog with Irene. My dog was recovering from an injury and I can see she was well taken care of because she was even better than before the stay with Irene. I also got frequent updates which was very nice! I will definitely reach out to Irene again in the future :) "
NathaliaN
Anmeldelse af Nathalia
fra
360 kr.
/nat
VictóriaV

17. Victória

2.1 km
fra
320 kr.
/nat
14 anmeldelser
6
tilbagevendende gæster

super sitter Dk

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 3 dage siden
VictóriaV

17. Victória

super sitter Dk 2.1 km
(14 anmeldelser)
6 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 3 dage siden
"Very professional, kind and friendly dog sitter. Our family felt very secure and informed and we will definitely reach out again. "
ChristinaC
Anmeldelse af Christina
fra
320 kr.
/nat
EmmaE

18. Emma

11.7 km
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse

dog & cat lover in Copenhagen 🩵

Senest aktiv 12 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
EmmaE

18. Emma

dog & cat lover in Copenhagen 🩵11.7 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 12 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Everything was very good. Emma took great care of Eddie and he would be happy to go to her again 🐶🤩 "
Thea BallegaardT
Anmeldelse af Thea Ballegaard
fra
250 kr.
/nat
ZoeZ

19. Zoe

4.5 km
fra
500 kr.
/nat
1 anmeldelse

Rolig og ansvarsbevidst dyreelsker tilbyder pasning🐶

ZoeZ

19. Zoe

Rolig og ansvarsbevidst dyreelsker tilbyder pasning🐶4.5 km
(1 anmeldelse)
fra
500 kr.
/nat
Philippa HonoréP

20. Philippa Honoré

10.9 km
fra
400 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Glad nordjysk hundepasser

Senest booket 12 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
Philippa HonoréP

20. Philippa Honoré

Glad nordjysk hundepasser10.9 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 12 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
"Vi har været rigtig glade for, at Philippa passede Nana ❤️ Hun var rigtig god til løbende at sende billeder og fortælle, hvordan Nana havde det, hvilket var meget trygt og rart. Nana fik nogle dejlige ture og masser af nus 😊 Philippa var desuden meget opmærksom på Nanas allergi og tog hensyn til den. Vi følte os trygge ved at have Nana hos hende og kan varmt anbefale Philippa til andre, der søger en omsorgsfuld og opmærksom hundepasser."
kathrineK
Anmeldelse af kathrine
fra
400 kr.
/nat