1. Hundepasning med overnatning
  2. Charlottenlund

Hundepension, Charlottenlund

Din hund overnatter hjemme hos en hundepasser

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
IngeI

1. Inge

4.8 km
fra
300 kr.
/nat
7 anmeldelser

Snart masser af tid og klar til at passe din bedste ven

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
IngeI

1. Inge

Snart masser af tid og klar til at passe din bedste ven 4.8 km
(7 anmeldelser)
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Inge passede vores og vores datters hund i juledagene. Ved vores personlige møde fik vi hurtig en god kontakt. Inge sendte dagligt korte beskeder med hyggelige billeder af vores hunde. Hundene fik lange ture og leg på hundelegepladsen. Alt i alt havde dyrene et godt ophold og er blevet inkluderet som en naturlig del i Inges dagsplaner. Vi har fuld tillid til Inge og vil til hver en tid kontakte hende, når vi har behov for pasning."
VolkerV
Anmeldelse af Volker
fra
300 kr.
/nat
Karen MarieK

2. Karen Marie

6.9 km
fra
275 kr.
/nat
5 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Kærlig, pålidelig og fleksibel hundepasser 🦮🐶

Svarer normalt inden for en dag
Karen MarieK

2. Karen Marie

Kærlig, pålidelig og fleksibel hundepasser 🦮🐶6.9 km
(5 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en dag
"Skøn og god oplevelse. Karen Marie var let at kommunikere med igennem hele forløbet og tog sig godt af min hund. Vil helt klart anbefale."
RikkeR
Anmeldelse af Rikke
fra
275 kr.
/nat
SigneS

3. Signe

3.8 km
fra
325 kr.
/nat
5 anmeldelser

Kærlig pasning i hus med stor indhegnet have 🐾🌸

Senest aktiv 6 dage siden
Bor sammen med 1 hund
SigneS

3. Signe

Kærlig pasning i hus med stor indhegnet have 🐾🌸3.8 km
(5 anmeldelser)
Senest aktiv 6 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Meget tilfreds med kommunikationen og vil bestemt mene, at vores hund har haft det rigtigt godt, da han blev passet af Signe og familie…"
JanniJ
Anmeldelse af Janni
fra
325 kr.
/nat
JannickJ

4. Jannick

4.9 km
fra
500 kr.
/nat

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro

JannickJ

4. Jannick

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro4.9 km
fra
500 kr.
/nat
JustynaJ

5. Justyna

10 km
fra
500 kr.
/nat
18 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Arkitekt kæledyr elsker

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
JustynaJ

5. Justyna

Arkitekt kæledyr elsker10 km
(18 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
"Justyna is an extremely nice dog-sitter! She prepared some toys and treats for my dog and knew how to calm her down. She also sent me photos frequently, which was great because I always get nervous leaving my dog. And she was super responsive when I had any questions."
AlexA
Anmeldelse af Alex
fra
500 kr.
/nat
MortenM

6. Morten

10.8 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Hundeglad familie klar til gåture, leg og overnatning

Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
MortenM

6. Morten

Hundeglad familie klar til gåture, leg og overnatning10.8 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 10 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Vi har været meget glade for at få vores hund passet hos Morten og familie og vil uden tvivl vende tilbage, når vi har brug for det. Tak for at passe utroligt godt på Delphi, imens vi var på ferie 🐾"
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
300 kr.
/nat
LauraL

7. Laura

7.2 km
fra
500 kr.
/nat
6 anmeldelser

23 årig hundeelsker

Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
LauraL

7. Laura

23 årig hundeelsker7.2 km
(6 anmeldelser)
Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 11 dage siden
"Alfie loved his stay with Laura. Laura was fantastic at caring for Alfie and was attentive to his little quirks :) I will be using Laura again next time! :)"
CallamC
Anmeldelse af Callam
fra
500 kr.
/nat
IreneI

8. Irene

11.4 km
fra
360 kr.
/nat
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet i dag
IreneI

8. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!11.4 km
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet i dag
"Had a great experience leaving my dog with Irene. My dog was recovering from an injury and I can see she was well taken care of because she was even better than before the stay with Irene. I also got frequent updates which was very nice! I will definitely reach out to Irene again in the future :) "
NathaliaN
Anmeldelse af Nathalia
fra
360 kr.
/nat
EmilieE

9. Emilie

6.6 km
fra
200 kr.
/nat

Active International Couple Offering Loving Dog Care

Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for en dag
EmilieE

9. Emilie

Active International Couple Offering Loving Dog Care6.6 km
Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for en dag
fra
200 kr.
/nat
VictóriaV

10. Victória

9.9 km
fra
320 kr.
/nat
14 anmeldelser
6
tilbagevendende gæster

super sitter Dk

Senest booket 9 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
VictóriaV

10. Victória

super sitter Dk 9.9 km
(14 anmeldelser)
6 tilbagevendende gæster
Senest booket 9 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
"Very professional, kind and friendly dog sitter. Our family felt very secure and informed and we will definitely reach out again. "
ChristinaC
Anmeldelse af Christina
fra
320 kr.
/nat
EmmaE

11. Emma

7.9 km
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse

dog & cat lover in Copenhagen 🩵

Svarer normalt inden for en dag
EmmaE

11. Emma

dog & cat lover in Copenhagen 🩵7.9 km
(1 anmeldelse)
Svarer normalt inden for en dag
"Everything was very good. Emma took great care of Eddie and he would be happy to go to her again 🐶🤩 "
Thea BallegaardT
Anmeldelse af Thea Ballegaard
fra
250 kr.
/nat
ZoeZ

12. Zoe

7.6 km
fra
500 kr.
/nat
1 anmeldelse

Rolig og ansvarsbevidst dyreelsker tilbyder pasning🐶

ZoeZ

12. Zoe

Rolig og ansvarsbevidst dyreelsker tilbyder pasning🐶7.6 km
(1 anmeldelse)
fra
500 kr.
/nat
Philippa HonoréP

13. Philippa Honoré

5.8 km
fra
400 kr.
/nat
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Glad nordjysk hundepasser

Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
Philippa HonoréP

13. Philippa Honoré

Glad nordjysk hundepasser5.8 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
"Vi har været rigtig glade for, at Philippa passede Nana ❤️ Hun var rigtig god til løbende at sende billeder og fortælle, hvordan Nana havde det, hvilket var meget trygt og rart. Nana fik nogle dejlige ture og masser af nus 😊 Philippa var desuden meget opmærksom på Nanas allergi og tog hensyn til den. Vi følte os trygge ved at have Nana hos hende og kan varmt anbefale Philippa til andre, der søger en omsorgsfuld og opmærksom hundepasser."
kathrineK
Anmeldelse af kathrine
fra
400 kr.
/nat
BeatrizB

14. Beatriz

8.5 km
fra
250 kr.
/nat
5 anmeldelser

Alt jeg mangler er hunde 🧡

Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
BeatrizB

14. Beatriz

Alt jeg mangler er hunde 🧡8.5 km
(5 anmeldelser)
Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"We were really happy with how Beatriz looked after our husky Freki. Everything went smoothly and we would have no hesitation leaving Freki with Beatriz again."
OrsonO
Anmeldelse af Orson
fra
250 kr.
/nat
Andrei and GalinaA

15. Andrei and Galina

7.9 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser

A Couple’s Care, Your Pet’s Comfort. Cats, dogs etc.

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 9 dage siden
Andrei and GalinaA

15. Andrei and Galina

A Couple’s Care, Your Pet’s Comfort. Cats, dogs etc.7.9 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 9 dage siden
fra
250 kr.
/nat
SophiaS

16. Sophia

8.9 km
fra
350 kr.
/nat

pasning med kærlighed og nærvær i hus med have💞

Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
SophiaS

16. Sophia

pasning med kærlighed og nærvær i hus med have💞8.9 km
Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
350 kr.
/nat
Josephine og RasmusJ

17. Josephine og Rasmus

10.1 km
fra
500 kr.
/nat
2 anmeldelser

Hundepasning tilbydes af erfarende hundemennekser

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
Josephine og RasmusJ

17. Josephine og Rasmus

Hundepasning tilbydes af erfarende hundemennekser10.1 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Søde og venlige. Og ikke mindst: min noget reserverede hund faldt godt til. Vil bestemt gerne bruge dem igen"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
500 kr.
/nat
LibbyL

18. Libby

8.4 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser

Tryg pasning og gode gåture 🐶

Svarer normalt inden for en dag
LibbyL

18. Libby

Tryg pasning og gode gåture 🐶8.4 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en dag
"Libby was a great choice to take care of our little dog for the first time. He felt comfortable and had a great time! She is super caring. We will definitely use her services again ☺️"
GuilhermeG
Anmeldelse af Guilherme
fra
250 kr.
/nat
LoneL

19. Lone

6.6 km
fra
250 kr.
/nat

Tryg og pålidelig hundepasser

Svarer normalt inden for en dag
LoneL

19. Lone

Tryg og pålidelig hundepasser 6.6 km
Svarer normalt inden for en dag
fra
250 kr.
/nat
SophieS

20. Sophie

6.2 km
fra
350 kr.
/nat
18 anmeldelser
6
tilbagevendende gæster

Loving pet care - Nørrebro 🐈‍⬛🐕🐇🦜

Svarer normalt inden for et par timer
SophieS

20. Sophie

Loving pet care - Nørrebro 🐈‍⬛🐕🐇🦜6.2 km
(18 anmeldelser)
6 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for et par timer
"Sophie was an amazing Catsitter and took good care of our kitty! Sent us lots of pictures and was quick to respond. "
JonasJ
Anmeldelse af Jonas
fra
350 kr.
/nat