1. Hundepasning med overnatning
  2. Ballerup

Hundepension, Ballerup

Din hund overnatter hjemme hos en hundepasser

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
PetraP

1. Petra

8 km
fra
250 kr.
/nat
3 anmeldelser

Hyggespredende kældyr / hundepasser 🐶🐹

Senest booket 12 dage siden
Senest kontaktet for 12 dage siden
PetraP

1. Petra

Hyggespredende kældyr / hundepasser 🐶🐹8 km
(3 anmeldelser)
Senest booket 12 dage siden
Senest kontaktet for 12 dage siden
"Petra passede vores 6-årige Corgi i lidt over en uge, og det var simpelthen så gnidningsfrit. Det var tydeligt at Petra har en oprigtig interesse i, og forstår sig på, at passe dyr - ud fra de løbende opdateringer og hundens efterfølgende humør at bedømme, så har han i hvert fald nydt det til det fulde. Varm anbefaling herfra"
EmilE
Anmeldelse af Emil
fra
250 kr.
/nat
AnaA

2. Ana

13.1 km
fra
325 kr.
/nat
7 anmeldelser

AnaPetSitting

Senest aktiv 14 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
AnaA

2. Ana

AnaPetSitting 13.1 km
(7 anmeldelser)
Senest aktiv 14 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"ana is such a caring and loving dogsitter. she took care of my dog like he was her best friend and no. 1 priority in the world. 12/10 would book again."
KatjaK
Anmeldelse af Katja
fra
325 kr.
/nat
EmmelineE

3. Emmeline

11.2 km
fra
175 kr.
/nat
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Her kan din kat blive hygget om af en erfaren kattepasser

Senest aktiv 12 dage siden
Svarer normalt inden for en time
EmmelineE

3. Emmeline

Her kan din kat blive hygget om af en erfaren kattepasser11.2 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 12 dage siden
Svarer normalt inden for en time
"Virkelig sød og imødekommende! emmeline sendte løbende statusopdateringer og billeder, samt bekymrede sig vores kat trivsel og tilpassede pasningen til hendes behov ❤️. Vi får gerne vores kat passet hos Emmeline igen en anden gang 👍."
MichelleM
Anmeldelse af Michelle
fra
175 kr.
/nat
JenniferJ

4. Jennifer

11.2 km
fra
280 kr.
/nat
1 anmeldelse

Kærlig familie med lukket have! 🐶🏡☀️

Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
JenniferJ

4. Jennifer

Kærlig familie med lukket have! 🐶🏡☀️11.2 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
"Min første booking her og kan kun anbefale Jennifer. Bestemt ikke sidste gang jeg kontakter Jennifer for en ny pasning 🐶"
KarinaK
Anmeldelse af Karina
fra
280 kr.
/nat
MarcM

5. Marc

12 km
fra
260 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Erfaren hunde/katteejer der tilbyder pasning af hund/kat

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
MarcM

5. Marc

Erfaren hunde/katteejer der tilbyder pasning af hund/kat 12 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
fra
260 kr.
/nat
AmalieA

6. Amalie

10.6 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser

Har du brug for en pålidelig og kærlig dyrepasser

Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 10 dage siden
AmalieA

6. Amalie

Har du brug for en pålidelig og kærlig dyrepasser 10.6 km
(2 anmeldelser)
Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 10 dage siden
"God kommunikation og var helt tryg ved Amalie :) Vil varmt anbefale "
JulieJ
Anmeldelse af Julie
fra
400 kr.
/nat
OriellaO

7. Oriella

13 km
fra
190 kr.
/nat
9 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Top-Rated Pet Sitter | Flexible, Caring, and Vet-Savvy

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
OriellaO

7. Oriella

Top-Rated Pet Sitter | Flexible, Caring, and Vet-Savvy13 km
(9 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
"Oriella is a very sweet person Who loves the animals so much, she took such a good care of our cats and we could feel her love and Care for them at all the time. She sends many pictures and videos of them enjoying the stay at her place I Would definitely reccommend her as a animal sitter and we will for sure leave our cats in her good hands again in the future."
GiuliaG
Anmeldelse af Giulia
fra
190 kr.
/nat
sofieS

8. sofie

11.6 km
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse

Fleksibel hundelufter og en ny legekammerat

Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund
sofieS

8. sofie

Fleksibel hundelufter og en ny legekammerat11.6 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 2 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Vi har haft den absolut bedste oplevelse med at få passet vores hund i 3 uger. Vi afleverede en hund og fik en endnu gladere og mere rolig hund hjem igen. Det har givet os fuldstændig ro i maverne under hele vores tur, fordi vi kunne mærke, hvor trygt og godt vores hund havde det. Vi kan give de varmeste anbefalinger og vil helt sikkert spørge igen en anden gang."
AlaaA
Anmeldelse af Alaa
fra
250 kr.
/nat
KajaK

9. Kaja

12.3 km
fra
350 kr.
/nat
29 anmeldelser
10
tilbagevendende gæster

Pålidelige og kærlige dyrepassere i Valby

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
KajaK

9. Kaja

Pålidelige og kærlige dyrepassere i Valby12.3 km
(29 anmeldelser)
10 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Kaja og hendes kæreste har passet vores 2 hunde, nu for anden gang, og det giver en god ferie, fordi vi ved at hundene er i de bedste hænder hos søde og kærlige hunde mennesker, der passer godt på dine kære dyr. Mine allerbedste anbefalinger til Kaja "
Lone GlieseL
Anmeldelse af Lone Gliese
fra
350 kr.
/nat
AnnaA

10. Anna

7.3 km
fra
400 kr.
/nat
1 anmeldelse

Et kærligt og lyst hjem med nus, omsorg og gåture

Senest aktiv 7 dage siden
AnnaA

10. Anna

Et kærligt og lyst hjem med nus, omsorg og gåture7.3 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 7 dage siden
"De aller varmeste anbefalinger herfra til Jacob og Anna. Så imødekommende, varme og søde. Hos jer mærker man virkelig, at tryghed og trygge rammer er en lige så stor prioritet for jer, som det er for mig. Med en lille hilsen med billeder og tekst hverdag under min ferie og ikke mindst et opkald fra parret efter jeg har hentet min hund, bare for ren opfølgning - det siger virkelig meget om jeres omsorg og engagement. Jeg har ikke andet end 5 stjerner jeres vej. Det er bestemt ikke sidste gang jeg kontakter jer - Zeca hilser og glæder sig til at se jer på et tidspunkt igen!"
DaniaD
Anmeldelse af Dania
fra
400 kr.
/nat
TatianaT

11. Tatiana

12.3 km
fra
300 kr.
/nat
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

To dyreelskere klar til at forkæle din hund

Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for en time
TatianaT

11. Tatiana

To dyreelskere klar til at forkæle din hund12.3 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for en time
"Ava stayed with Tatiana and Kynan for 10 days in April, and we couldn’t be happier with the experience. There was great daily communication with updates, and it was clear that Ava was very well cared for. She enjoyed long walks and lots of playtime, which made us feel completely at ease. We highly recommend them and will gladly book again!"
MichalM
Anmeldelse af Michal
fra
300 kr.
/nat
MathildeM

12. Mathilde

12.7 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser

Brug for pasning?Jeg vil elske at passe dit lille hjertebarn

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
MathildeM

12. Mathilde

Brug for pasning?Jeg vil elske at passe dit lille hjertebarn12.7 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
"Vi kan varmt anbefale Mathilde! Hun er utrolig sød, fleksibel og meget ansvarlig. Hun passede Aura med omsorg, og vi følte os helt trygge, mens vi var på ferie. Aura fik en fantastisk oplevelse med masser af motion, leg og tid sammen med andre hunde, hvilket hun virkelig nød. Det var tydeligt, at Aura blev behandlet godt. Vi vil helt sikkert vælge Mathilde igen og kan varmt anbefale hende til andre!"
RaquelR
Anmeldelse af Raquel
fra
400 kr.
/nat
AnaA

13. Ana

13.7 km
fra
300 kr.
/nat
9 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Jeg er Ana, en hundepasser med en stor kærlighed til hunde.

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
AnaA

13. Ana

Jeg er Ana, en hundepasser med en stor kærlighed til hunde.13.7 km
(9 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
"Ana took wonderful care of our dog. We came home to a happy, relaxed dog. Communication was excellent with regular photos and updates. We will definitely be using Ana again !"
JulienJ
Anmeldelse af Julien
fra
300 kr.
/nat
PernilleP

14. Pernille

12.1 km
fra
325 kr.
/nat
2 anmeldelser

Dyreglad familie tilbyder pasning af hunde og gnavere

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
PernilleP

14. Pernille

Dyreglad familie tilbyder pasning af hunde og gnavere12.1 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
"Vi fik passet vores Fransk bulldog (Milo) af familien og vi har været meget tilfreds Kan kun anbefale dem meget søde mennesker. Vi bruger dem bestemt igen. Tusind tak"
MortezaM
Anmeldelse af Morteza
fra
325 kr.
/nat
SiriS

15. Siri

12.9 km
fra
275 kr.
/nat
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Hundeelskende par søger firbenede venner at forkæle

Senest aktiv 8 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
SiriS

15. Siri

Hundeelskende par søger firbenede venner at forkæle12.9 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 8 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Siri was amazing taking care of Milo! Milo had a great time with her and she was really lovely"
SantiagoS
Anmeldelse af Santiago
fra
275 kr.
/nat
Camila & FedericoC

16. Camila & Federico

13 km
fra
500 kr.
/nat
3 anmeldelser

Your dog's second home in Nørrebro with Camila & Federico.

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
Camila & FedericoC

16. Camila & Federico

Your dog's second home in Nørrebro with Camila & Federico.13 km
(3 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Fantastisk oplevelse med Camila og Federico! Super gode med opdateringer og opklarende spørgsmål. Enormt omsorgsfulde og opmærksomme på min hunds behov. Kæmpe plus også at sørge for pelspleje uden særlig opfordring herfra🫶🏼 Anbefalingsværdige og helt klart et par vi vil benytte igen🥰"
Olivia WulffO
Anmeldelse af Olivia Wulff
fra
500 kr.
/nat
IdaI

17. Ida

14.1 km
fra
350 kr.
/nat
17 anmeldelser
6
tilbagevendende gæster

Erfaren dyreelsker klar til at passe dit kæledyr

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
IdaI

17. Ida

Erfaren dyreelsker klar til at passe dit kæledyr 14.1 km
(17 anmeldelser)
6 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Havde en super god oplevelse med at få passet min hund hos Ida. Vi mødtes inden pasningen, så hun kunne møde hunden, og jeg kunne møde hende. I forbindelse med pasningen fik jeg både billeder og beskeder tilsendt med opdateringer om hvordan det gik. Alt i alt en rigtig god oplevelse og jeg fik en glad hund hjem igen. Kan kun anbefale Ida 👍🏻"
MikaelM
Anmeldelse af Mikael
fra
350 kr.
/nat
FreyjaF

18. Freyja

11.7 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser

Ready to pet sit

Senest aktiv 5 dage siden
FreyjaF

18. Freyja

Ready to pet sit11.7 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 5 dage siden
"Freyja og hendes kæreste har været de BEDSTE sittere til min lille hund Charlie. Han skulle passes i en længere periode, og da Freyja ikke kunne tage ham alle 4 uger, sørgede hun selv for at sende ham videre til den næste sitter med alle hans ting, sætte sitteren ind i hans routine osv. Det har været en KÆMPE hjælp da vi ellers ikke kunne finde pasning i så lang tid🫶🏼 Derudover kan jeg se, at Charlie har haft en dejlig tid sammen med dem, med gode gåture og køreture til nye spændende steder😍 Jeg kan varmt anbefale at booke Freyja til pasning at dit pelsede familiemedlem❤️ "
SilviaS
Anmeldelse af Silvia
fra
300 kr.
/nat
NadjaN

19. Nadja

9.4 km
fra
550 kr.
/nat
3 anmeldelser

Dyreglad kvinde, der har massere af nus at dele ud af

Svarer normalt inden for en time
NadjaN

19. Nadja

Dyreglad kvinde, der har massere af nus at dele ud af9.4 km
(3 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en time
"Vores hund havde et dejligt ophold hos Nadia, med gåtur i sjov og en masse hygge. Kan varmt anbefales"
LotteL
Anmeldelse af Lotte
fra
550 kr.
/nat
TímeaT

20. Tímea

12.1 km
fra
250 kr.
/nat
5 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Your Dog’s Second Home

Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet i går
TímeaT

20. Tímea

Your Dog’s Second Home12.1 km
(5 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet i går
"I found that she and her husband are really good at taking care of my dogs. They understand my dogs' character correctly. They have been reporting to me what my dogs do by friendly messages with pictures if necessary. You don't need to hesitate to ask her to take care of your pets."
KeiK
Anmeldelse af Kei
fra
250 kr.
/nat