1. Hundelufter
  2. Tårnby

Hundeluftning, Tårnby

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
JiaJ

1. Jia

4.4 km
fra
125 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Happy to look after your furry friends

Senest aktiv 3 dage siden
JiaJ

1. Jia

Ny dyrepasser
Happy to look after your furry friends4.4 km
Senest aktiv 3 dage siden
fra
125 kr.
/gåtur
JakubJ

2. Jakub

3.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Caring pet lover ready to look after your furry friend!

Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for et par timer
JakubJ

2. Jakub

Caring pet lover ready to look after your furry friend!3.8 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for et par timer
"my doggy was very happy to be walked by him. he would take pictures og my dog on the walk and that would make me very happy to see her. highly recommended. "
QAZAZQ
Anmeldelse af QAZAZ
fra
100 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
KaiaK

3. Kaia

5.2 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
1 anmeldelse

graduate student who loves animals!

Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for en time
KaiaK

3. Kaia

Ny dyrepasser
graduate student who loves animals! 5.2 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for en time
"My dog had a lot of fun!🐶"
JulieJ
Anmeldelse af Julie
fra
100 kr.
/gåtur
LeighL

4. Leigh

3.7 km
fra
140 kr.
/gåtur
6 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Erfaren hundelufter; Lange gåture og legetid!

Bor sammen med 1 kat
LeighL

4. Leigh

Erfaren hundelufter; Lange gåture og legetid!3.7 km
(6 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Bor sammen med 1 kat
"As always, Leigh is super helpful and very communicative and our energetic 6 months old dog Peanut seems very satisfied with the walks 😉"
NinaN
Anmeldelse af Nina
fra
140 kr.
/gåtur
AndreiA

5. Andrei

2.1 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

I love dogs and want to help you take care of yours.

Senest aktiv i går
Bor sammen med 1 hund
AndreiA

5. Andrei

I love dogs and want to help you take care of yours.2.1 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv i går
Bor sammen med 1 hund
"Andrei is a natural with dogs, I would trust him to look after my dog anytime"
JohnJ
Anmeldelse af John
fra
100 kr.
/gåtur
ZacZ

6. Zac

5.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues

Senest booket i dag
Senest kontaktet i dag
ZacZ

6. Zac

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues5.8 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket i dag
Senest kontaktet i dag
"You can see from the start that Zac has experience with dogs and more specifically for us,with power breed.He adjusted his energy level to manage our dogs high level of excitement.He did great."
MarcM
Anmeldelse af Marc
fra
100 kr.
/gåtur
StefaniaS

7. Stefania

5.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Your Pet, My New Best Friend 🐾

Senest aktiv 5 dage siden
Bor sammen med 1 kat
StefaniaS

7. Stefania

Your Pet, My New Best Friend 🐾5.5 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 5 dage siden
Bor sammen med 1 kat
fra
100 kr.
/gåtur
EmeseE

8. Emese

5.7 km
fra
250 kr.
/gåtur
10 anmeldelser
9
tilbagevendende gæster

An animal lover with extensive pet care experience :)

Senest aktiv 7 dage siden
Bor sammen med 1 kat
EmeseE

8. Emese

An animal lover with extensive pet care experience :) 5.7 km
(10 anmeldelser)
9 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 7 dage siden
Bor sammen med 1 kat
fra
250 kr.
/gåtur
MathildeM

9. Mathilde

4.8 km
fra
120 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
MathildeM

9. Mathilde

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning 4.8 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
"Mathilde er en fantastisk hundelufter! Hun sendte også et par dejlige billeder fra deres gåtur sammen 🐶 "
CharlotteC
Anmeldelse af Charlotte
fra
120 kr.
/gåtur
SannieS

10. Sannie

3.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Fra logrende haler til spindende katte

Bor sammen med 1 kat
SannieS

10. Sannie

Fra logrende haler til spindende katte3.8 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 1 kat
"Sannie is a natural with dogs and has been amazing with our temperamental but loveable dachshund. She really went out of her way to get to know our dog and make her feel at ease. Cannot recommend her enough 😊"
CarolineC
Anmeldelse af Caroline
fra
100 kr.
/gåtur
RoozbehR

11. Roozbeh

5.8 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro

Svarer normalt inden for en dag
RoozbehR

11. Roozbeh

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro5.8 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Everything is perfect. Super dependable, we have a recurring weekly walk and it works wonders ! Def recommend:)"
GuillaumeG
Anmeldelse af Guillaume
fra
125 kr.
/gåtur
MirandaM

12. Miranda

3.7 km
fra
120 kr.
/gåtur
1
tilbagevendende gæst

Reliable Pet Sitter & Dog Walker

Senest aktiv 3 dage siden
MirandaM

12. Miranda

Reliable Pet Sitter & Dog Walker3.7 km
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
AstridA

13. Astrid

1.7 km
fra
150 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Kærlig dyrepasser med hjerte for dyr med særlige behov

Svarer normalt inden for en dag
AstridA

13. Astrid

Kærlig dyrepasser med hjerte for dyr med særlige behov1.7 km
(1 anmeldelse)
Svarer normalt inden for en dag
"Astrid har hjulpet os med vores lille Tiko, en dansk-svensk gårdhund på 8 måneder. Tiko er et energibundt, men det har ikke afskrækket Astrid. Hun har 5 dage i træk taget en tørn med eftermiddagsturen, når jeg har været på kursus om dagen. Og Tiko har været glad og træt, når jeg er kommet hjem. Varm, varmere, varmeste anbefaling fra os, vi har været så glade for Astrids hjælp 😘 "
SisseS
Anmeldelse af Sisse
fra
150 kr.
/gåtur
LauraL

14. Laura

3.2 km
fra
150 kr.
/gåtur
9 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Ready for tail wags and furry cuddles!

Svarer normalt inden for et par timer
LauraL

14. Laura

Ready for tail wags and furry cuddles!3.2 km
(9 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for et par timer
"Laura has been a very patient and loving walker for my nervous and sometimes difficult dog these past few weeks. I highly recommend her!"
MeganM
Anmeldelse af Megan
fra
150 kr.
/gåtur
SimoneS

15. Simone

4.8 km
fra
120 kr.
/gåtur
23 anmeldelser
13
tilbagevendende gæster

Hundelufter søger hund

Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
SimoneS

15. Simone

Hundelufter søger hund4.8 km
(23 anmeldelser)
13 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Troværdig og hyggelig hundelufter"
OliverO
Anmeldelse af Oliver
fra
120 kr.
/gåtur
ShaghayeghS

16. Shaghayegh

3.9 km
fra
200 kr.
/gåtur
3 anmeldelser

29 årig livsglad dyrepasser🥰

Svarer normalt inden for en time
ShaghayeghS

16. Shaghayegh

29 årig livsglad dyrepasser🥰3.9 km
(3 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en time
fra
200 kr.
/gåtur
AliceA

17. Alice

5 km
fra
100 kr.
/gåtur

Caring animal lover ready to help 🐾

AliceA

17. Alice

Caring animal lover ready to help 🐾5 km
fra
100 kr.
/gåtur
BenedettaB

18. Benedetta

2.9 km
fra
100 kr.
/gåtur
12 anmeldelser
7
tilbagevendende gæster

Looking for some new pet friends 🤗

Svarer normalt inden for en time
BenedettaB

18. Benedetta

Looking for some new pet friends 🤗2.9 km
(12 anmeldelser)
7 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en time
"Benedetta was very reliable and understanding, and good with Luna. I definitely recommend her"
ChrisC
Anmeldelse af Chris
fra
100 kr.
/gåtur
GerardG

19. Gerard

0.6 km
fra
100 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Petlover her for at passe dit kæledyr i Kastrup

Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for en dag
GerardG

19. Gerard

Petlover her for at passe dit kæledyr i Kastrup0.6 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for en dag
"Gerard is a lovely guy - and it was very clear that he and Murphy got along great. Gerard has a background/earlier life-history of caring for animals... and it shows. I would highly recommend him to mind/walk your dog (and he also has a few cats and chickens at his home!). "
EoinE
Anmeldelse af Eoin
fra
100 kr.
/gåtur
BeatriceB

20. Beatrice

4.2 km
fra
140 kr.
/gåtur
8 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Walks,cuddles& care, from one fur parent to another 🐾

Senest aktiv 14 dage siden
Bor sammen med 1 hund
BeatriceB

20. Beatrice

Walks,cuddles& care, from one fur parent to another 🐾4.2 km
(8 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 14 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Beatrice has been walking my labrador several times a week and I couldn’t be happier. She’s always on time, communicates clearly and sends photos from every walk, which is such a nice thing to get in the middle of a workday. Highly recommended!"
HaraldH
Anmeldelse af Harald
fra
140 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i Tårnby. En pålidelig hundelufter i Tårnby holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i Tårnby på Pawshake. Over 1533 dyreejere i Tårnby har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.