1. Hundelufter
  2. Frederiksberg

Hundeluftning, Frederiksberg

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
LjubicaL

1. Ljubica

2 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pet is in good hands 🐶❤️

Senest aktiv 10 dage siden
LjubicaL

1. Ljubica

Ny dyrepasser
Your pet is in good hands 🐶❤️2 km
Senest aktiv 10 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
Andrea & MateoA

2. Andrea & Mateo

2.7 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Caring Couple Who Love Walks, Play & Pets

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
Andrea & MateoA

2. Andrea & Mateo

Ny dyrepasser
Caring Couple Who Love Walks, Play & Pets2.7 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
ShaniS

3. Shani

2.2 km
fra
125 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
ShaniS

3. Shani

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen2.2 km
(2 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Min hund og jeg har været meget glade for at gå ture med Shani - det har været problemfrit og trygt 🐻😊"
MikkelM
Anmeldelse af Mikkel
fra
125 kr.
/gåtur
IsabelleI

4. Isabelle

3 km
fra
180 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Your dog’s new favorite walking buddy!

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
IsabelleI

4. Isabelle

Your dog’s new favorite walking buddy! 3 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Very friendly, conscientious and great with our dog!"
KurtK
Anmeldelse af Kurt
fra
180 kr.
/gåtur
JulesJ

5. Jules

0.6 km
fra
140 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Neither cat nor dog person,I love them all so much.

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket i går
JulesJ

5. Jules

Neither cat nor dog person,I love them all so much.0.6 km
(1 anmeldelse)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket i går
"My dog was very happy after the walk and I got loads of good pictures of the walk. All around a good experience. Highly recommended."
QAZAZQ
Anmeldelse af QAZAZ
fra
140 kr.
/gåtur
KristelK

6. Kristel

2.3 km - København
fra
140 kr.
/gåtur
34 anmeldelser
12
tilbagevendende gæster

Dream vacation home for your pet

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket i går
KristelK

6. Kristel

Dream vacation home for your pet2.3 km - København
(34 anmeldelser)
12 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket i går
"Kristel is so clear in communication and proffesional, and not to mention took so good care of my puppy Brutus! Priviledged to have asked for her services, and would recommend her to anyone"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
140 kr.
/gåtur
SabrinaS

7. Sabrina

1.6 km - København
fra
110 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺

SabrinaS

7. Sabrina

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺1.6 km - København
(2 anmeldelser)
"Super sweet! Did a great job, felt super safe to have Sabrina walk my dog!🙏🏻🥰 Would recommend!"
FrancisF
Anmeldelse af Francis
fra
110 kr.
/gåtur
NurulN

8. Nurul

3.2 km
fra
400 kr.
/gåtur
12 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Erfaren og omsorgsfuld dyrepasser🐾🌸

Svarer normalt inden for en time
NurulN

8. Nurul

Erfaren og omsorgsfuld dyrepasser🐾🌸3.2 km
(12 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for en time
"Very good dog sitting 🐕‍🦺🦮"
Karina ElverK
Anmeldelse af Karina Elver
fra
400 kr.
/gåtur
JesperJ

9. Jesper

3.6 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Gentofte’s mest kærlige dyrepasser 🐶🐱

Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
JesperJ

9. Jesper

Gentofte’s mest kærlige dyrepasser 🐶🐱3.6 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Alt var "plug and play" med Jesper; super competent og erfaren."
LotteL
Anmeldelse af Lotte
fra
100 kr.
/gåtur
MattisM

10. Mattis

2.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
12 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Hvad-som-helst-passer fra Østerbro, katteejer

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 3 dage siden
MattisM

10. Mattis

Hvad-som-helst-passer fra Østerbro, katteejer2.4 km
(12 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 3 dage siden
"Mattis var et enormt godt bekendtskab. Han har luftet vores to hunde i 7 dage om eftermiddagen, og de elsker ham. Varm anbefaling!"
MichaelM
Anmeldelse af Michael
fra
100 kr.
/gåtur
María JoséM

11. María José

0.7 km
fra
115 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
3 anmeldelser

I miss my 3 dogs and would love yours 🐶🐾

Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
María JoséM

11. María José

Ny dyrepasser
I miss my 3 dogs and would love yours 🐶🐾0.7 km
(3 anmeldelser)
Senest booket 4 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
fra
115 kr.
/gåtur
PäiviP

12. Päivi

3.1 km - København
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pet is always my number 1 priority

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
PäiviP

12. Päivi

Ny dyrepasser
Your pet is always my number 1 priority3.1 km - København
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
CamilaC

13. Camila

2.2 km
fra
180 kr.
/gåtur

Caring & reliable pet sitter in Cph/ Cats & dogs

Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
CamilaC

13. Camila

Caring & reliable pet sitter in Cph/ Cats & dogs2.2 km
Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
fra
180 kr.
/gåtur
Vanina BelenV

14. Vanina Belen

0.9 km
fra
155 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Caring for Your Pets Like Family 🐾😻 🧡

Senest aktiv 3 dage siden
Bor sammen med 1 hund
Vanina BelenV

14. Vanina Belen

Caring for Your Pets Like Family 🐾😻 🧡 0.9 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
Bor sammen med 1 hund
fra
155 kr.
/gåtur
auroraA

15. aurora

1.9 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Loving Pet sitter🐾💕

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
auroraA

15. aurora

Loving Pet sitter🐾💕1.9 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
fra
100 kr.
/gåtur
NataliaN

16. Natalia

2.2 km
fra
100 kr.
/gåtur

Caring for Your Pets Like My Own 🐶🐱

Senest aktiv 6 dage siden
Bor sammen med 1 kat
NataliaN

16. Natalia

Caring for Your Pets Like My Own 🐶🐱2.2 km
Senest aktiv 6 dage siden
Bor sammen med 1 kat
fra
100 kr.
/gåtur
LivaL

17. Liva

2.1 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Omsorgsfuld dyrepasser til hunde og katte

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
LivaL

17. Liva

Ny dyrepasser
Omsorgsfuld dyrepasser til hunde og katte2.1 km
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
VirginiaV

18. Virginia

2.4 km
fra
150 kr.
/gåtur

Senest aktiv 12 dage siden
VirginiaV

18. Virginia

2.4 km
Senest aktiv 12 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
SigneS

19. Signe

3.5 km
fra
120 kr.
/gåtur

Omsorgsfuld dyrepasser med respekt for dyr og ejere

Senest aktiv 13 dage siden
SigneS

19. Signe

Omsorgsfuld dyrepasser med respekt for dyr og ejere3.5 km
Senest aktiv 13 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
LeenaL

20. Leena

1.3 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Professional Cuddler for Your Cats & Dogs 🐱🐶

Svarer normalt inden for et par timer
LeenaL

20. Leena

Professional Cuddler for Your Cats & Dogs 🐱🐶1.3 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for et par timer
fra
100 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i Frederiksberg. En pålidelig hundelufter i Frederiksberg holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i Frederiksberg på Pawshake. Over 1413 dyreejere i Frederiksberg har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.