1. Hundelufter
  2. Frederiksberg

Hundeluftning, Frederiksberg

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
MicaelaM

1. Micaela

2.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Pawsitively the best sitter in Copenhagen!

Senest aktiv i går
MicaelaM

1. Micaela

Ny dyrepasser
Pawsitively the best sitter in Copenhagen!2.5 km
Senest aktiv i går
fra
100 kr.
/gåtur
KiaraK

2. Kiara

1.8 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pets' new best friend & loving cat mom of two 🐾❤️

Senest aktiv 6 dage siden
KiaraK

2. Kiara

Ny dyrepasser
Your pets' new best friend & loving cat mom of two 🐾❤️ 1.8 km
Senest aktiv 6 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
EkaterinaE

3. Ekaterina

0.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Calm, caring sitter, home all day in Nørrebro

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 3 dage siden
EkaterinaE

3. Ekaterina

Ny dyrepasser
Calm, caring sitter, home all day in Nørrebro0.5 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 3 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
LucianaL

4. Luciana

0.3 km
fra
180 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Loving and Experienced Dog Sitter

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 4 dage siden
LucianaL

4. Luciana

Ny dyrepasser
Loving and Experienced Dog Sitter0.3 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 4 dage siden
fra
180 kr.
/gåtur
KillianK

5. Killian

1.9 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

The unofficial neighborhood animal sitter, now official!

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 5 dage siden
KillianK

5. Killian

The unofficial neighborhood animal sitter, now official!1.9 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 5 dage siden
"Killian walked my dog for 4 days when I was traveling and my boyfriend was working. He took such care of her and sent many sweet images and videos. I can highly recommend Killian! "
Silvia BraheS
Anmeldelse af Silvia Brahe
fra
100 kr.
/gåtur
LenaL

6. Lena

0.1 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Neither dog- nor cat person; because I love all so much<3

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
LenaL

6. Lena

Ny dyrepasser
Neither dog- nor cat person; because I love all so much<30.1 km
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
IzanI

7. Izan

1.8 km
fra
150 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

The boy you need to take care of your pet😄

Svarer normalt inden for et par timer
IzanI

7. Izan

The boy you need to take care of your pet😄1.8 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for et par timer
"izan is a great guy and he walked my dog 3 times when i was away for work. he is very responsible and great with dogs 🥹 i can highly recommend him"
Silvia BraheS
Anmeldelse af Silvia Brahe
fra
150 kr.
/gåtur
JulesJ

8. Jules

2 km
fra
140 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Neither cat nor dog person,I love them all so much.

Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 8 dage siden
JulesJ

8. Jules

Neither cat nor dog person,I love them all so much.2 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 8 dage siden
"My dog was very happy after the walk and I got loads of good pictures of the walk. All around a good experience. Highly recommended."
QAZAZQ
Anmeldelse af QAZAZ
fra
140 kr.
/gåtur
EmilieE

9. Emilie

0.4 km
fra
100 kr.
/gåtur

Active International Couple Offering Loving Dog Care

Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
EmilieE

9. Emilie

Active International Couple Offering Loving Dog Care0.4 km
Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
fra
100 kr.
/gåtur
ShaniS

10. Shani

1.3 km
fra
125 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 10 dage siden
ShaniS

10. Shani

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen1.3 km
(2 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 10 dage siden
"Min hund og jeg har været meget glade for at gå ture med Shani - det har været problemfrit og trygt 🐻😊"
MikkelM
Anmeldelse af Mikkel
fra
125 kr.
/gåtur
LjubicaL

11. Ljubica

0.6 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pet is in good hands 🐶❤️

Senest booket i går
Senest kontaktet i går
LjubicaL

11. Ljubica

Ny dyrepasser
Your pet is in good hands 🐶❤️0.6 km
Senest booket i går
Senest kontaktet i går
fra
100 kr.
/gåtur
AnnikaA

12. Annika

1.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Attentive pet care services in Frederiksberg area!

Senest booket 14 dage siden
Senest kontaktet for 14 dage siden
AnnikaA

12. Annika

Attentive pet care services in Frederiksberg area! 1.8 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 14 dage siden
Senest kontaktet for 14 dage siden
"Jeg er meget tilfreds med Annika og Max er altid glad 😊"
StineS
Anmeldelse af Stine
fra
100 kr.
/gåtur
IsabelleI

13. Isabelle

1 km
fra
180 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Your dog’s new favorite walking buddy!

Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
IsabelleI

13. Isabelle

Your dog’s new favorite walking buddy! 1 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
"Very friendly, conscientious and great with our dog!"
KurtK
Anmeldelse af Kurt
fra
180 kr.
/gåtur
KristelK

14. Kristel

0.5 km
fra
140 kr.
/gåtur
34 anmeldelser
12
tilbagevendende gæster

Dream vacation home for your pet

Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
KristelK

14. Kristel

Dream vacation home for your pet0.5 km
(34 anmeldelser)
12 tilbagevendende gæster
Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
"Kristel is so clear in communication and proffesional, and not to mention took so good care of my puppy Brutus! Priviledged to have asked for her services, and would recommend her to anyone"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
140 kr.
/gåtur
SabrinaS

15. Sabrina

1.3 km
fra
110 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺

SabrinaS

15. Sabrina

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺1.3 km
(2 anmeldelser)
"Super sweet! Did a great job, felt super safe to have Sabrina walk my dog!🙏🏻🥰 Would recommend!"
FrancisF
Anmeldelse af Francis
fra
110 kr.
/gåtur
MilleM

16. Mille

1.9 km
fra
150 kr.
/gåtur

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg

Senest booket 13 dage siden
Senest kontaktet for 14 dage siden
MilleM

16. Mille

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg1.9 km
Senest booket 13 dage siden
Senest kontaktet for 14 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
MattisM

17. Mattis

2.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
12 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Hvad-som-helst-passer fra Østerbro, katteejer

Senest aktiv 10 dage siden
Bor sammen med 1 kat
MattisM

17. Mattis

Hvad-som-helst-passer fra Østerbro, katteejer2.5 km
(12 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 10 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"Mattis var et enormt godt bekendtskab. Han har luftet vores to hunde i 7 dage om eftermiddagen, og de elsker ham. Varm anbefaling!"
MichaelM
Anmeldelse af Michael
fra
100 kr.
/gåtur
AnnaA

18. Anna

0.8 km
fra
125 kr.
/gåtur
16 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

🐕🐈‍⬛ Your Pet’s New Best Friend 🐈‍⬛🐕

Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
AnnaA

18. Anna

🐕🐈‍⬛ Your Pet’s New Best Friend 🐈‍⬛🐕 0.8 km
(16 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Anna is very friendly and professional. Our dog loved here immediately. "
DjangoD
Anmeldelse af Django
fra
125 kr.
/gåtur
AmandaA

19. Amanda

1 km
fra
150 kr.
/gåtur

Your Pet's Home Away from Home in CPH

Svarer normalt inden for en time
AmandaA

19. Amanda

Your Pet's Home Away from Home in CPH1 km
Svarer normalt inden for en time
fra
150 kr.
/gåtur
ZofiaZ

20. Zofia

1 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Dyreelsker med 20 års erfaring med både katte og hunde.

Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
ZofiaZ

20. Zofia

Dyreelsker med 20 års erfaring med både katte og hunde. 1 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 2 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
fra
100 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i Frederiksberg. En pålidelig hundelufter i Frederiksberg holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i Frederiksberg på Pawshake. Over 1481 dyreejere i Frederiksberg har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.