1. Hundelufter
  2. Frederiksberg

Hundeluftning, Frederiksberg

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
MarianaM

1. Mariana

2.5 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
MarianaM

1. Mariana

Ny dyrepasser
Pet lover in Sydhavn 🐈‍⬛ 🐕2.5 km
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 4 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
DelfinaD

2. Delfina

2.9 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
DelfinaD

2. Delfina

Ny dyrepasser
2.9 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
fra
150 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
AlicjaA

3. Alicja

0.5 km
fra
250 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Hyggeligt Home away from Home - Dog Boarding & Walks CPH

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
AlicjaA

3. Alicja

Ny dyrepasser
Hyggeligt Home away from Home - Dog Boarding & Walks CPH0.5 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
fra
250 kr.
/gåtur
MelanieM

4. Melanie

1.3 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Omsorgsfuld og kærlig

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 5 dage siden
MelanieM

4. Melanie

Ny dyrepasser
Omsorgsfuld og kærlig 1.3 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 5 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
MalinM

5. Malin

2.9 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 7 dage siden
MalinM

5. Malin

Ny dyrepasser
Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾2.9 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 7 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
Maia & AlejandroM

6. Maia & Alejandro

1.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
1 anmeldelse

A cozy home & caring couple in green Sydhavnen

Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
Maia & AlejandroM

6. Maia & Alejandro

Ny dyrepasser
A cozy home & caring couple in green Sydhavnen 1.8 km
(1 anmeldelse)
Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
AnnikaA

7. Annika

3.6 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Attentive pet care services in Frederiksberg area!

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 7 dage siden
AnnikaA

7. Annika

Attentive pet care services in Frederiksberg area! 3.6 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 7 dage siden
"Jeg er meget tilfreds med Annika og Max er altid glad 😊"
StineS
Anmeldelse af Stine
fra
100 kr.
/gåtur
CamilaC

8. Camila

2.6 km
fra
150 kr.
/gåtur
10 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Responsible Petsitter

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
CamilaC

8. Camila

Responsible Petsitter 2.6 km
(10 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Camila is my go-to cat sitter because she’s the best! She’s always up for helping, flexible with times, fast at communicating, polite and reliable. And she always sends me a picture of my cat enjoying her company while she’s there so I never have to worry when I’m away. She has my highest recommendation! 👌🏻👌🏻"
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
150 kr.
/gåtur
MilleM

9. Mille

3.4 km
fra
150 kr.
/gåtur

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 6 dage siden
MilleM

9. Mille

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg3.4 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 6 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
IreneI

10. Irene

2.8 km - København
fra
130 kr.
/gåtur
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
IreneI

10. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!2.8 km - København
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Eirini is a great caretaker to my 3 year old male Labrador. She is thoughtful and caring and I always feel safe when my dog is with her. "
DianaD
Anmeldelse af Diana
fra
130 kr.
/gåtur
ElinorE

11. Elinor

3.4 km
fra
210 kr.
/gåtur
3 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Erfaren hundepasser med fokus på aktivering og adfærd

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
ElinorE

11. Elinor

Erfaren hundepasser med fokus på aktivering og adfærd3.4 km
(3 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
"Jeg er super tilfreds med Elinor. Hun kan håndtere Charles, som er en lidt krævende Toller hund. Jeg kan varmt anbefale Elinor."
MiriamM
Anmeldelse af Miriam
fra
210 kr.
/gåtur
MarcM

12. Marc

1.2 km
fra
160 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Erfaren hunde/katteejer der tilbyder pasning af hund/kat

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
MarcM

12. Marc

Erfaren hunde/katteejer der tilbyder pasning af hund/kat 1.2 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
fra
160 kr.
/gåtur
EmilieE

13. Emilie

1.3 km - København
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Omsorgsfuld til gåture, leg og masser af kærlighed❤️

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 5 dage siden
EmilieE

13. Emilie

Omsorgsfuld til gåture, leg og masser af kærlighed❤️1.3 km - København
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 5 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
OliviaO

14. Olivia

0.5 km - København
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Pet-approved, human-trusted: here for purrs & walks

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 2 dage siden
OliviaO

14. Olivia

Pet-approved, human-trusted: here for purrs & walks0.5 km - København
(1 anmeldelse)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 2 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
RouvenR

15. Rouven

3.3 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
2 anmeldelser

Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
RouvenR

15. Rouven

Ny dyrepasser
Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾3.3 km
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
ErinE

16. Erin

3 km
fra
110 kr.
/gåtur

Reliable Dog Walker

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
ErinE

16. Erin

Reliable Dog Walker 3 km
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
110 kr.
/gåtur
DelfinaD

17. Delfina

0.5 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Experienced dog walker with a true love for animals

Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
DelfinaD

17. Delfina

Experienced dog walker with a true love for animals0.5 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
fra
100 kr.
/gåtur
MathildeM

18. Mathilde

2.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Brug for pasning?Jeg vil elske at passe dit lille hjertebarn

Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
MathildeM

18. Mathilde

Brug for pasning?Jeg vil elske at passe dit lille hjertebarn2.4 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 11 dage siden
Senest aktiv 7 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
RenéeR

19. Renée

3.1 km
fra
100 kr.
/gåtur

Trusted Pet Care, Endless Love & Plenty of Cuddles

RenéeR

19. Renée

Trusted Pet Care, Endless Love & Plenty of Cuddles3.1 km
fra
100 kr.
/gåtur
MetteM

20. Mette

1.3 km
fra
100 kr.
/gåtur
6 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Fleksibel og imødekommende hundelufter!

Svarer normalt inden for et par timer
MetteM

20. Mette

Fleksibel og imødekommende hundelufter!1.3 km
(6 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for et par timer
"Mette has been on time always and I appreciate this about her. Also she is very caring with my puppy. :) would recommend."
IreneI
Anmeldelse af Irene
fra
100 kr.
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i Frederiksberg. En pålidelig hundelufter i Frederiksberg holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i Frederiksberg på Pawshake. Over 1413 dyreejere i Frederiksberg har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.