1. Hundebørnehave
  2. København

Hundedagpleje, København

Pasning i dagtimerne hjemme hos passer

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
LouisL

1. Louis

3.3 km
fra
500 kr.
/dag

Fleksibel og tålmodig passer, erfaring med reaktive hunde

LouisL

1. Louis

Fleksibel og tålmodig passer, erfaring med reaktive hunde3.3 km
fra
500 kr.
/dag
TheaT

2. Thea

2 km
fra
175 kr.
/dag

Tryg pasning af dit kæledyr – fra timer til dage!

TheaT

2. Thea

Tryg pasning af dit kæledyr – fra timer til dage! 2 km
fra
175 kr.
/dag
JannickJ

3. Jannick

4.1 km
fra
400 kr.
/dag

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro

JannickJ

3. Jannick

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro4.1 km
fra
400 kr.
/dag
LaraL

4. Lara

3.8 km
fra
200 kr.
/dag
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Let me take care of your pet!✌🏻

Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 14 dage siden
LaraL

4. Lara

Let me take care of your pet!✌🏻3.8 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 14 dage siden
fra
200 kr.
/dag
EmilieE

5. Emilie

2.9 km
fra
250 kr.
/dag
4 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Pasning af alle størrelser hunde 🐶🫶🏽

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
EmilieE

5. Emilie

Pasning af alle størrelser hunde 🐶🫶🏽2.9 km
(4 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Emilie was very flexible during our conversations and for a meet and greet, which I am very thankful for. My dog liked her from the start and I got updates throughout the day. At pickup I heard she was very well-behaved and is always welcome back, and of course every dog parent likes to hear that, we will definitely come back!"
SvenjaS
Anmeldelse af Svenja
fra
250 kr.
/dag
AmandaA

6. Amanda

4.5 km
fra
250 kr.
/dag

Your Pet's Home Away from Home in CPH

Svarer normalt inden for en time
AmandaA

6. Amanda

Your Pet's Home Away from Home in CPH4.5 km
Svarer normalt inden for en time
fra
250 kr.
/dag
NikolineN

7. Nikoline

3.8 km - København
fra
300 kr.
/dag
2 anmeldelser

Trofast hundeelsker søger nye firbenede venner

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 11 dage siden
NikolineN

7. Nikoline

Trofast hundeelsker søger nye firbenede venner3.8 km - København
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 11 dage siden
"We had a great experience with Nikoline. She was super nice, responsible, and very caring with Pepper. Communication was very smooth throughout the stay, and she regularly sent us photos and updates, which gave us a lot of peace of mind. We could clearly see that Pepper was comfortable and well taken care of. We would definitely recommend her to others and would be happy to leave Pepper with her again in the future."
HalilH
Anmeldelse af Halil
fra
300 kr.
/dag
JulieJ

8. Julie

3.8 km
fra
250 kr.
/dag
6 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

SØD, OMSORGSFULD OG DYREELSKER 🐾🐶❤️🌿

Senest aktiv 14 dage siden
Bor sammen med 1 hund
JulieJ

8. Julie

SØD, OMSORGSFULD OG DYREELSKER 🐾🐶❤️🌿3.8 km
(6 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 14 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Min varmeste anbefaling af Julie, som er virkelig sød og dygtig. Selv har hun den gladeste hund Leif, så hun forstår sig godt på hundes behov. Min hund faldt hurtig til og havde det trygt og hyggeligt hos Julie og Leif. 🐾🌟"
ChatrineC
Anmeldelse af Chatrine
fra
250 kr.
/dag
NicolasN

9. Nicolas

1.9 km
fra
340 kr.
/dag
3 anmeldelser

Hundepasser (med bil) på Nørrebro

Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
NicolasN

9. Nicolas

Hundepasser (med bil) på Nørrebro1.9 km
(3 anmeldelser)
Senest booket 10 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Kan varmt anbefale Nicolas, han reddede virkelig vores dag ved at svare super hurtigt og passe vores hun på kort varsel. De gik en lang tur så vi fik en mega glad og træt hund tilbage 😍"
SarahS
Anmeldelse af Sarah
fra
340 kr.
/dag
SantiagoS

10. Santiago

3.4 km
fra
150 kr.
/dag
1 anmeldelse

Lige ankommet til København glæder mig til at møde hvalpe

Senest aktiv 8 dage siden
Bor sammen med 1 hund
SantiagoS

10. Santiago

Lige ankommet til København glæder mig til at møde hvalpe3.4 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 8 dage siden
Bor sammen med 1 hund
fra
150 kr.
/dag
LibbyL

11. Libby

2.9 km
fra
175 kr.
/dag
2 anmeldelser

Tryg pasning og gode gåture 🐶

Svarer normalt inden for en dag
LibbyL

11. Libby

Tryg pasning og gode gåture 🐶2.9 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en dag
"Everything was perfect! 😍 We can highly recommend Libby as a pet sitter for your furry baby. We left Bergen with Libby for the day, and by the end, it seemed like he didn’t want to leave! 😂❤️"
OlgaO
Anmeldelse af Olga
fra
175 kr.
/dag
ConstanzaC

12. Constanza

4 km - København
fra
200 kr.
/dag
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Your pet’s new friend while you’re away 🐾🤍

Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
ConstanzaC

12. Constanza

Your pet’s new friend while you’re away 🐾🤍4 km - København
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
fra
200 kr.
/dag
LauraL

13. Laura

3.8 km
fra
250 kr.
/dag
1 anmeldelse

Hello there lovely people 🫶🏻

Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
LauraL

13. Laura

Hello there lovely people 🫶🏻3.8 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv i går
Svarer normalt inden for en dag
"Laura was anazing with little anxious Ed🌞"
Gwen JensG
Anmeldelse af Gwen Jens
fra
250 kr.
/dag
BeatrizB

14. Beatriz

2.2 km
fra
200 kr.
/dag
5 anmeldelser

Alt jeg mangler er hunde 🧡

Svarer normalt inden for en dag
BeatrizB

14. Beatriz

Alt jeg mangler er hunde 🧡2.2 km
(5 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en dag
"Een hele fijne oppas voor onze hond Senna! "
CynthiaC
Anmeldelse af Cynthia
fra
200 kr.
/dag
AnnaA

15. Anna

2.2 km
fra
175 kr.
/dag
13 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Universal kisser of soft buns

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 7 dage siden
AnnaA

15. Anna

Universal kisser of soft buns2.2 km
(13 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 7 dage siden
fra
175 kr.
/dag
JonathanJ

16. Jonathan

0.7 km
fra
325 kr.
/dag
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Pålidelig dyrelsker i Indre by og omegn 🦦

Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
JonathanJ

16. Jonathan

Pålidelig dyrelsker i Indre by og omegn 🦦0.7 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Jonathan took care of Xenia, our 8-month-old Brittany Spaniel, while we were at Tivoli. He was great with Xenia, communicates perfectly, and immediately gained her trust. Thank you, Jonathan."
PatrickP
Anmeldelse af Patrick
fra
325 kr.
/dag
TímeaT

17. Tímea

4 km
fra
150 kr.
/dag
5 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Your Dog’s Second Home

Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet i går
TímeaT

17. Tímea

Your Dog’s Second Home4 km
(5 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest booket 5 dage siden
Senest kontaktet i går
"Ruby had a great day"
ChristianC
Anmeldelse af Christian
fra
150 kr.
/dag
AlejandraA

18. Alejandra

3.3 km
fra
150 kr.
/dag
4 anmeldelser

Active International Couple:A Warm, Loving Home for Your Pet

Senest booket i går
Senest kontaktet for 2 dage siden
AlejandraA

18. Alejandra

Active International Couple:A Warm, Loving Home for Your Pet3.3 km
(4 anmeldelser)
Senest booket i går
Senest kontaktet for 2 dage siden
"We couldn't have asked for a better person to look after our dog! Receiving photo updates throughout the entire day gave us complete peace of mind. Highly recommended!"
KasperK
Anmeldelse af Kasper
fra
150 kr.
/dag
MelissaM

19. Melissa

2.7 km
fra
120 kr.
/dag
1 anmeldelse

Din hunds nye bedste ven i dagtimerne

Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
MelissaM

19. Melissa

Din hunds nye bedste ven i dagtimerne2.7 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Melissa is amazing! My dog absolutely loves her, I would definitely recommend her as a dog sitter. "
Anna RebeccaA
Anmeldelse af Anna Rebecca
fra
120 kr.
/dag
SilviaS

20. Silvia

4.2 km - Frederiksberg
fra
500 kr.
/dag
2 anmeldelser

Rolig, varm og aktiv dyrepasser som elsker hunde

Senest aktiv 14 dage siden
SilviaS

20. Silvia

Rolig, varm og aktiv dyrepasser som elsker hunde4.2 km - Frederiksberg
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 14 dage siden
"Rumi havde en dejlig dag, kommer gerne igen."
JensJ
Anmeldelse af Jens
fra
500 kr.
/dag