1. Hundebørnehave
  2. Dragør

Hundedagpleje, Dragør

Pasning i dagtimerne hjemme hos passer

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
LibbyL

1. Libby

13.3 km
fra
175 kr.
/dag
2 anmeldelser

Tryg pasning og gode gåture 🐶

Svarer normalt inden for en dag
LibbyL

1. Libby

Tryg pasning og gode gåture 🐶13.3 km
(2 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en dag
"Everything was perfect! 😍 We can highly recommend Libby as a pet sitter for your furry baby. We left Bergen with Libby for the day, and by the end, it seemed like he didn’t want to leave! 😂❤️"
OlgaO
Anmeldelse af Olga
fra
175 kr.
/dag
ConstanzaC

2. Constanza

11.7 km
fra
200 kr.
/dag
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Your pet’s new friend while you’re away 🐾🤍

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 6 dage siden
ConstanzaC

2. Constanza

Your pet’s new friend while you’re away 🐾🤍11.7 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv 6 dage siden
fra
200 kr.
/dag
BeatrizB

3. Beatriz

12.7 km
fra
200 kr.
/dag
5 anmeldelser

Alt jeg mangler er hunde 🧡

Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
BeatrizB

3. Beatriz

Alt jeg mangler er hunde 🧡12.7 km
(5 anmeldelser)
Senest aktiv 5 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Een hele fijne oppas voor onze hond Senna! "
CynthiaC
Anmeldelse af Cynthia
fra
200 kr.
/dag
MariaM

4. Maria

11.8 km
fra
350 kr.
/dag
5 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Glad, energisk og erfaren hundelufter/passer

Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
MariaM

4. Maria

Glad, energisk og erfaren hundelufter/passer11.8 km
(5 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Det var super trygt at aflevere vores hund Marvel til Maria, som var sød at sende opdateringer og billeder af Marvel. Jeg er sikker på, at han gerne vil passes af Maria igen. "
JulieJ
Anmeldelse af Julie
fra
350 kr.
/dag
AnnaA

5. Anna

13 km
fra
175 kr.
/dag
13 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Universal kisser of soft buns

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
AnnaA

5. Anna

Universal kisser of soft buns13 km
(13 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
fra
175 kr.
/dag
JonathanJ

6. Jonathan

11.3 km
fra
325 kr.
/dag
6 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Pålidelig dyrelsker i Indre by og omegn 🦦

Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
JonathanJ

6. Jonathan

Pålidelig dyrelsker i Indre by og omegn 🦦11.3 km
(6 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Jonathan took care of Xenia, our 8-month-old Brittany Spaniel, while we were at Tivoli. He was great with Xenia, communicates perfectly, and immediately gained her trust. Thank you, Jonathan."
PatrickP
Anmeldelse af Patrick
fra
325 kr.
/dag
TímeaT

7. Tímea

11.9 km
fra
150 kr.
/dag
5 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Your Dog’s Second Home

Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
TímeaT

7. Tímea

Your Dog’s Second Home11.9 km
(5 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 7 dage siden
"Ruby had a great day"
ChristianC
Anmeldelse af Christian
fra
150 kr.
/dag
AnaA

8. Ana

4.3 km
fra
350 kr.
/dag
10 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Loving pet sitter and dog mum :)

Bor sammen med 2 hunde
Bor sammen med Spanish Greyhound Senna
AnaA

8. Ana

Loving pet sitter and dog mum :)4.3 km
(10 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Bor sammen med 2 hunde
Bor sammen med Spanish Greyhound Senna
"Again super petsitting - our puppy loves to stay at Anas"
CharlotteC
Anmeldelse af Charlotte
fra
350 kr.
/dag
Alina BelénA

9. Alina Belén

12.9 km
fra
250 kr.
/dag
1 anmeldelse

Hello! My name is Alina 💛🧡🩷

Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for et par timer
Alina BelénA

9. Alina Belén

Hello! My name is Alina 💛🧡🩷12.9 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv i dag
Svarer normalt inden for et par timer
"We're on a campervan trip through Denmark and wanted to see Copenhagen without a dog for a day. We were quite last minute with arranging it, but quickly found Alina and her boyfriend who were more than happy to take care of our dog for a day. Our dog can be a bit of a drama queen when leaving, but they were amazing in distracting him. They are very kind and relaxed people and my dog loved them. If we're every gonna visit Copenhagen again, we will definitely ask them to dog sit our Kobe again. :) "
PiaP
Anmeldelse af Pia
fra
250 kr.
/dag
BeatriceB

10. Beatrice

7 km
fra
300 kr.
/dag

Can't wait to take care of your baby ♥️

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i dag
BeatriceB

10. Beatrice

Can't wait to take care of your baby ♥️7 km
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i dag
fra
300 kr.
/dag
MelissaM

11. Melissa

13.4 km
fra
120 kr.
/dag
1 anmeldelse

Din hunds nye bedste ven i dagtimerne

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
MelissaM

11. Melissa

Din hunds nye bedste ven i dagtimerne13.4 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Melissa is amazing! My dog absolutely loves her, I would definitely recommend her as a dog sitter. "
Anna RebeccaA
Anmeldelse af Anna Rebecca
fra
120 kr.
/dag
TatianaT

12. Tatiana

11.7 km
fra
150 kr.
/dag
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

To dyreelskere klar til at forkæle din hund

Senest aktiv 8 dage siden
Svarer normalt inden for en time
TatianaT

12. Tatiana

To dyreelskere klar til at forkæle din hund11.7 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 8 dage siden
Svarer normalt inden for en time
"Tatiana and Kynan welcomed my dog at their house and looked after him with great care and tenderness. They were very attentive to his needs, showered him with affection and kept me posted throughout the day. I definitely recommend them 100% 😊 thanks a lot! ❤️"
RosarioR
Anmeldelse af Rosario
fra
150 kr.
/dag
AlmaA

13. Alma

12.7 km
fra
300 kr.
/dag
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Erfaren dyreelsker - hundelufter i København

Svarer normalt inden for en dag
AlmaA

13. Alma

Erfaren dyreelsker - hundelufter i København 12.7 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Alma er sød og er god til hunde 🐶🩷"
JoanJ
Anmeldelse af Joan
fra
300 kr.
/dag
loukiaL

14. loukia

11.5 km
fra
290 kr.
/dag
2 anmeldelser

Dogs > Humans 🥰

Senest aktiv 8 dage siden
loukiaL

14. loukia

Dogs > Humans 🥰11.5 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 8 dage siden
"Such lovely and warm girl! Can recommend fully ! "
ZoeZ
Anmeldelse af Zoe
fra
290 kr.
/dag
JustynaJ

15. Justyna

10.8 km
fra
500 kr.
/dag
18 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Arkitekt kæledyr elsker

Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
JustynaJ

15. Justyna

Arkitekt kæledyr elsker10.8 km
(18 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 6 dage siden
Senest aktiv i går
fra
500 kr.
/dag
IsabellaI

16. Isabella

11.1 km
fra
300 kr.
/dag

Sød og energisk dyreelsker💗 ❤️

Senest aktiv i dag
IsabellaI

16. Isabella

Sød og energisk dyreelsker💗 ❤️11.1 km
Senest aktiv i dag
fra
300 kr.
/dag
AndrésA

17. Andrés

11.2 km
fra
399 kr.
/dag

Focused on pet sitting day&night at the clients homes ❤️

Svarer normalt inden for et par timer
AndrésA

17. Andrés

Focused on pet sitting day&night at the clients homes ❤️11.2 km
Svarer normalt inden for et par timer
fra
399 kr.
/dag
LunaL

18. Luna

10.5 km
fra
200 kr.
/dag
1 anmeldelse

Pasning med hjerte og omtanke

Senest aktiv 14 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
LunaL

18. Luna

Pasning med hjerte og omtanke10.5 km
(1 anmeldelse)
Senest aktiv 14 dage siden
Svarer normalt inden for et par timer
fra
200 kr.
/dag
CeciliaC

19. Cecilia

9.2 km
fra
350 kr.
/dag
3 anmeldelser

Passionate Animal Lover & Professional Pet Care

Senest aktiv 5 dage siden
Bor sammen med 2 hunde
CeciliaC

19. Cecilia

Passionate Animal Lover & Professional Pet Care9.2 km
(3 anmeldelser)
Senest aktiv 5 dage siden
Bor sammen med 2 hunde
"Cecilia welcomed my dog in her home and instantly treated him as one of the pack. She was very loving and attentive to his needs, and kept me updated on his progress during the stay. Hope we can repeat it again :)"
RosarioR
Anmeldelse af Rosario
fra
350 kr.
/dag
TabindaT

20. Tabinda

12.7 km
fra
250 kr.
/dag
19 anmeldelser
7
tilbagevendende gæster

Kærlig familie til glæde dyr

Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 8 dage siden
TabindaT

20. Tabinda

Kærlig familie til glæde dyr12.7 km
(19 anmeldelser)
7 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv 8 dage siden
"Super fin pasning, vi glæder os til næste gang."
HelleH
Anmeldelse af Helle
fra
250 kr.
/dag