1. Kæledyrspasning
  2. Frederiksberg

Kæledyrspasning, Frederiksberg

En pålidelig dyrepasser besøger dit kæledyr hjemme hos dig

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
DelfinaD

1. Delfina

2 km
fra
150 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
DelfinaD

1. Delfina

Ny dyrepasser
2 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
fra
150 kr.
/dag
MalinM

2. Malin

1.6 km
fra
150 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 7 dage siden
MalinM

2. Malin

Ny dyrepasser
Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾1.6 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 7 dage siden
fra
150 kr.
/dag
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
AnnaA

3. Anna

2.2 km
fra
150 kr.
/dag
13 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Universal kisser of soft buns

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 7 dage siden
AnnaA

3. Anna

Universal kisser of soft buns2.2 km
(13 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest kontaktet for 7 dage siden
"Anna was amazing looking after my 2 cats. It was a hot weekend in Copenhagen and she went above and beyond to make sure the girls were comfortable. Great communication, from the 1st meeting to sending pictures and videos and to her checking up to make sure the cats were ok the day after I got home. 10/10 would recommend Anna :)."
MarietM
Anmeldelse af Mariet
fra
150 kr.
/dag
Maia & AlejandroM

4. Maia & Alejandro

2.5 km
fra
200 kr.
/dag
Ny dyrepasser
1 anmeldelse

A cozy home & caring couple in green Sydhavnen

Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
Maia & AlejandroM

4. Maia & Alejandro

Ny dyrepasser
A cozy home & caring couple in green Sydhavnen 2.5 km
(1 anmeldelse)
Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
fra
200 kr.
/dag
DilanD

5. Dilan

1.8 km
fra
200 kr.
/dag
10 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Pålidelig og rolig dyrepasser

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
DilanD

5. Dilan

Pålidelig og rolig dyrepasser1.8 km
(10 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Dilan was absolutely amazing 👏 We booked her for an extended catsitting as we had to go abroad for several weeks and she took such good care of our cat. Easy and fast communication, plenty of cute photos and videos. If you're looking for a catsitter, I cannot recommend her enough ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️"
SarahS
Anmeldelse af Sarah
fra
200 kr.
/dag
CarolineC

6. Caroline

1.6 km
fra
250 kr.
/dag
48 anmeldelser
15
tilbagevendende gæster

Erfaren og omsorgsfuld pasning

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
CarolineC

6. Caroline

Erfaren og omsorgsfuld pasning1.6 km
(48 anmeldelser)
15 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
"Caroline er en 10 ud af 10 kattesitter. Vi var en smule skeptiske over for at have en kattesitter, men det var der overhovedet ingen grund til. Caroline har været helt fantastisk over for vores kat, som normalt plejer at være ret sur på os, når vi kommer hjem – men ikke denne gang! Hun tager fantastiske billeder og videoer (bedre end vores egne) af vores kat og skriver beskeder om, hvordan det er gået de fleste dage. Vi kan 100 % anbefale Caroline og hendes evner som kattehvisker!"
RobinR
Anmeldelse af Robin
fra
250 kr.
/dag
BenteB

7. Bente

2.4 km
fra
150 kr.
/dag
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

loving cat-sitter

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 14 dage siden
BenteB

7. Bente

loving cat-sitter2.4 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 14 dage siden
"Bente was communicative, transparent and very caring for our cat and home. She shared photos and took really good care of our cat and it was so comfortable to leave our cat in her hands. I can highly recommend her if you’re looking for a caring cat sitter. "
OliverO
Anmeldelse af Oliver
fra
150 kr.
/dag
NomiN

8. Nomi

1.6 km
fra
200 kr.
/dag
9 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Skal jeg tjene din Dronning eller Konge? 👑

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
NomiN

8. Nomi

Skal jeg tjene din Dronning eller Konge? 👑1.6 km
(9 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
"Nomi er den bedste sitter og passer med omsorg og kærlighed. Jeg fik løbende opdateringer hvilket gav ekstra tryghed. Jeg kan varmt anbefale Nomi, du får den bedste pasning der findes."
CarolineC
Anmeldelse af Caroline
fra
200 kr.
/dag
Melanie CeciliaM

9. Melanie Cecilia

0.5 km
fra
180 kr.
/dag
16 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Pålidelig og kærlig pasning af dit kæledyr

Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
Melanie CeciliaM

9. Melanie Cecilia

Pålidelig og kærlig pasning af dit kæledyr0.5 km
(16 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest booket 11 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
"Melanie was a great cat sitter for us! Clear communication and very kind with our shy cat. We will definitely use her again. "
SarahS
Anmeldelse af Sarah
fra
180 kr.
/dag
AgustinaA

10. Agustina

1.8 km
fra
200 kr.
/dag
3 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Big heart for your furry ones!

Senest aktiv 10 dage siden
Bor sammen med 1 hund
AgustinaA

10. Agustina

Big heart for your furry ones!1.8 km
(3 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv 10 dage siden
Bor sammen med 1 hund
"Agustina was very easy to communicate with, and she took very good care of my cat and sent me updates daily. Would definitely book again."
StinaS
Anmeldelse af Stina
fra
200 kr.
/dag
CatarinaC

11. Catarina

2.5 km
fra
140 kr.
/dag
20 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

Reliable Cat Sitter

Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
CatarinaC

11. Catarina

Reliable Cat Sitter 2.5 km
(20 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 13 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
"I have never used a dog sitter service before so I was a bit anxious but Catarina made it a very positive experience 😊 .At the first meeting I could already see that there is a positive chemistry between my dog,Salsa, and Catarina.She wanted to get to know better my dog and learn about her needs and habits.During my holidays,I was receiving photos and reports, Catarina was also very responsive if I had any questions. My dog felt a bit sad after I left but Catarina put an effort into improving Salsa's mood,playing with her,encouraging to go for a longer walk or just staying with her at home. Thank you Catarina for taking a good care of Salsa 😊 "
AlicjaA
Anmeldelse af Alicja
fra
140 kr.
/dag
NaomiN

12. Naomi

2.4 km
fra
150 kr.
/dag
4 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Kiwi Japanese pet sitter and animal lover

Senest aktiv 7 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
NaomiN

12. Naomi

Kiwi Japanese pet sitter and animal lover2.4 km
(4 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 7 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Naomi took great care of our two cats Obi and Sky, while we were on vacation. Naomi has such a sweet and bubbly personality and is easy to communicate with. "
KristinaK
Anmeldelse af Kristina
fra
150 kr.
/dag
AnnaA

13. Anna

2 km - København
fra
175 kr.
/dag
14 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

🐕🐈‍⬛ Your Pet’s New Best Friend 🐈‍⬛🐕

Senest booket 14 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
AnnaA

13. Anna

🐕🐈‍⬛ Your Pet’s New Best Friend 🐈‍⬛🐕 2 km - København
(14 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Senest booket 14 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
"Anna was a great cat sitter; patient with the cat and very friendly. Our cat had to have some medication which is always a struggle to administer, but Anna handled that easily as well. Would hire Anna again!"
MariaM
Anmeldelse af Maria
fra
175 kr.
/dag
ZichanZ

14. Zichan

2.5 km
fra
150 kr.
/dag
4 anmeldelser

A caring cat owner

Senest aktiv 4 dage siden
Bor sammen med 1 kat
ZichanZ

14. Zichan

A caring cat owner2.5 km
(4 anmeldelser)
Senest aktiv 4 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"Zichan has been such a star for our cat Pixie! She checked in very diligently and took great care for her: cleaning her water and food bowls, making sure that she ate enough, and playing with her. Pixie was really comfortable with Zichan - and no wonder, and Zichan payed a lot of attention to her. She even noticed some things that had not noticed on Pixie about her breathing - and we'll check with a vet. All this, with excellent communication and coordination, extreme punctuality and politeness. If you want someone not only to visit your pet, but also do it diligently and make them feel comfortable - count on Zichan :) "
AdriánA
Anmeldelse af Adrián
fra
150 kr.
/dag
LunaL

15. Luna

1.9 km - København
fra
199 kr.
/dag
16 anmeldelser
4
tilbagevendende gæster

ordentlig og pålidelig dyrepasser der holder meget af dyr

Senest booket i går
Senest kontaktet for 3 dage siden
LunaL

15. Luna

ordentlig og pålidelig dyrepasser der holder meget af dyr1.9 km - København
(16 anmeldelser)
4 tilbagevendende gæster
Senest booket i går
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Luna er sød og tillidsvækkende og har en rigtig god kontakt til dyr. Vi håber hun har tid, næste gang vi skal ud at rejse."
IdaI
Anmeldelse af Ida
fra
199 kr.
/dag
EmmaE

16. Emma

2.1 km
fra
280 kr.
/dag
19 anmeldelser
5
tilbagevendende gæster

Kattehvisker

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 5 dage siden
EmmaE

16. Emma

Kattehvisker2.1 km
(19 anmeldelser)
5 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 5 dage siden
"Emma passede vores to katte mens vi var på ferie i sommeren 2024. Vi mødtes med hende på forhånd og var øjeblikkeligt trygge ved hende. Hun ér kattehvisker. Og det er en fornøjelse at se. Selv vores ene kat der er sky og utryg ved fremmede var med det samme henne og snuse til hende. Under pasningen var det tydeligt hvor meget Emma elsker katte og elsker at være sammen med dem. Det var meget tryghedsskabende at føle hendes kærlighed og hvor meget hun elsker bare at være der, lege med dem, nusse og snakke, præcis som vi selv ville have gjort det. Jeg vil ikke tøve med at anbefale Emma til andre i samme situation. Det er bestemt ikke sidste gang hun får lov at bruge tid med vores katte. Som en lille bonus var vores katte ikke sure på os efter vi kom hjem fra ferie. Det er første gang nogensinde dét er sket. Og det er alene Emmas fortjeneste. Stor anbefaling herfra!"
KlausK
Anmeldelse af Klaus
fra
280 kr.
/dag
SriS

17. Sri

2.3 km
fra
400 kr.
/dag
3 anmeldelser

They are babies🐈🐕‍🦺❤️

Svarer normalt inden for en dag
SriS

17. Sri

They are babies🐈🐕‍🦺❤️2.3 km
(3 anmeldelser)
Svarer normalt inden for en dag
"Sød og behagelig sitter. Dyrene var tilpasse da vi kom hjem. Lidt korte besøg. "
MetteM
Anmeldelse af Mette
fra
400 kr.
/dag
AnaA

18. Ana

1.5 km
fra
150 kr.
/dag
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Experienced and energetic pet sitter & lover:)

Senest aktiv i går
AnaA

18. Ana

Experienced and energetic pet sitter & lover:)1.5 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest aktiv i går
fra
150 kr.
/dag
NilN

19. Nil

2.4 km
fra
150 kr.
/dag
2 anmeldelser

Your pet’s new best friend after work

Senest aktiv 5 dage siden
Bor sammen med 1 kat
NilN

19. Nil

Your pet’s new best friend after work2.4 km
(2 anmeldelser)
Senest aktiv 5 dage siden
Bor sammen med 1 kat
"Nil is amazing cat sitter. She took great care of our cat while we were away. She send daily photos and videos to use. She was able to brush our cat which we couldn't manage previously 🫠 We already want to book her again for our next trip 🩵"
Merve AvciM
Anmeldelse af Merve Avci
fra
150 kr.
/dag
PäiviP

20. Päivi

1.3 km - København
fra
200 kr.
/dag
Ny dyrepasser

Your pet is always my number 1 priority

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
PäiviP

20. Päivi

Ny dyrepasser
Your pet is always my number 1 priority1.3 km - København
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 5 dage siden
fra
200 kr.
/dag

Hvorfor vælge dyresitting?

Book en 5-stjernet sitter i Frederiksberg, der besøger dig et par gange om dagen for at fodre dine kæledyr og lege med dem

Dyreejere booker sitting i Frederiksberg på Pawshake. Over 2307 dyreejere i Frederiksberg har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.