Mit navn er Celine, og jeg er 22 år gammel.
Jeg har gennem hele min opvækst (og stadig) ønsket mig så inderligt en hund, men mine forældre var ikke med på idéen, desværre. Jeg fik dog lov til at passe en hel masse hunde i vores omgangskreds, så jeg kunne få afløb for min kærlighed til hunde. Det gælder blandt mange andre min mosters cockerspaniel, venindes islandske fårehund, venindes bomuldshund, tantes franske bulldog og mine forældres venners to bulldogs gennem tiden. Alle disse hunde med flere har jeg passet alt fra 1 overnatning til en hel uge, og jeg har altid nydt det så meget.
Nu er jeg flyttet hjemmefra og studerer jura på SDU, så der går nok endnu nogle år, før det giver mening med en hund. Jeg ønsker derfor at passe og lufte en masse hunde, så jeg kan holde ventetiden ud indtil, jeg selv anskaffer mig en hund.
I kraft af at jeg er studerende, er jeg meget fleksibel i forhold til eksempelvis hundeluftning, da mit skema varierer meget. Hvis jeg skal passe en hund i længere tid, kan jeg passe den ved mine forældre, som ikke bor langt fra mig, da der her er mere plads og en have contra min kærestes og min lille lejlighed.
Håber at høre fra jer hundeejere derude.
Mvh Celine
Fuld refusion hvis annulleret før kl. 12 én dag før bookingstart, herefter 50%.
Der gives ingen refusion, hvis aflysningen gennemføres på eller efter bookingens startdato.
Bemærk: Alle klokkeslæt er baseret på dyrepasserens tidszone.
Vi har som førstegangsbrugere af Pawshake haft en fantastisk oplevelse med Celine som hundepasser.
Celine har været flink, imødekommende og har tydeligvis flair for, og interesse for, hunde.
Celine er sød, pligtopfyldende og stabil ung dame og Knud elsker hende så meget, at Celine kan få Knud til at gå tur med regnslag. Det er noget selv hans mor ikke kan… Celine går lange ture, og bringer både kæreste og familie med😉 og selv på dage, hvor Celine er inviteret til konfirmation så svigter hun ikke. Jeg er meget imponeret og fuldstændig tryg ved at overlade min lille højtelskede “øgle” aka Knud the Frenchie til Celine