1. Hundelufter
  2. København

Hundeluftning, København

Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tid

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
DelfinaD

1. Delfina

2.6 km
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
DelfinaD

1. Delfina

Ny dyrepasser
2.6 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i går
fra
150 kr.
/gåtur
MalinM

2. Malin

2.4 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾

Senest aktiv 8 dage siden
MalinM

2. Malin

Ny dyrepasser
Tryg og kærlig hundepasning med masser af gåture og nus 🐾2.4 km
Senest aktiv 8 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
Du og dit kæledyr er i sikre hænder, når I booker og betaler på Pawshake.
KillianK

3. Killian

2.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

The unofficial neighborhood animal sitter, now official!

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
KillianK

3. Killian

The unofficial neighborhood animal sitter, now official!2.4 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
"Killian walked my dog for 4 days when I was traveling and my boyfriend was working. He took such care of her and sent many sweet images and videos. I can highly recommend Killian! "
Silvia BraheS
Anmeldelse af Silvia Brahe
fra
100 kr.
/gåtur
AlfaA

4. Alfa

0.8 km
fra
250 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️

Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv i går
AlfaA

4. Alfa

Ny dyrepasser
Dyreglad, ansvarlig og fleksibel – med masser af tid 🐾❤️0.8 km
Senest kontaktet for 8 dage siden
Senest aktiv i går
fra
250 kr.
/gåtur
ShaniS

5. Shani

2.2 km
fra
125 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen

Senest kontaktet for 5 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
ShaniS

5. Shani

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen2.2 km
(2 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 5 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
"Min hund og jeg har været meget glade for at gå ture med Shani - det har været problemfrit og trygt 🐻😊"
MikkelM
Anmeldelse af Mikkel
fra
125 kr.
/gåtur
AnnikaA

6. Annika

2.8 km
fra
100 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Attentive pet care services in Frederiksberg area!

Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 8 dage siden
AnnikaA

6. Annika

Attentive pet care services in Frederiksberg area! 2.8 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 8 dage siden
Senest kontaktet for 8 dage siden
"Jeg er meget tilfreds med Annika og Max er altid glad 😊"
StineS
Anmeldelse af Stine
fra
100 kr.
/gåtur
IsabelleI

7. Isabelle

2.8 km
fra
180 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Your dog’s new favorite walking buddy!

Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv i går
IsabelleI

7. Isabelle

Your dog’s new favorite walking buddy! 2.8 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv i går
"Very friendly, conscientious and great with our dog!"
KurtK
Anmeldelse af Kurt
fra
180 kr.
/gåtur
Andrea & MateoA

8. Andrea & Mateo

2.6 km
fra
100 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Caring Couple Who Love Walks, Play & Pets

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 13 dage siden
Andrea & MateoA

8. Andrea & Mateo

Ny dyrepasser
Caring Couple Who Love Walks, Play & Pets2.6 km
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 13 dage siden
fra
100 kr.
/gåtur
SabrinaS

9. Sabrina

2.5 km - København
fra
110 kr.
/gåtur
2 anmeldelser

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺

SabrinaS

9. Sabrina

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺2.5 km - København
(2 anmeldelser)
"Super sweet! Did a great job, felt super safe to have Sabrina walk my dog!🙏🏻🥰 Would recommend!"
FrancisF
Anmeldelse af Francis
fra
110 kr.
/gåtur
ZacZ

10. Zac

2.3 km
fra
100 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues

Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
ZacZ

10. Zac

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues2.3 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 6 dage siden
Senest kontaktet for 13 dage siden
"You can see from the start that Zac has experience with dogs and more specifically for us,with power breed.He adjusted his energy level to manage our dogs high level of excitement.He did great."
MarcM
Anmeldelse af Marc
fra
100 kr.
/gåtur
MathildeM

11. Mathilde

2.4 km
fra
120 kr.
/gåtur
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning

Svarer normalt inden for et par timer
MathildeM

11. Mathilde

Dyrlægestuderende tilbyder kærlig pasning 2.4 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for et par timer
"Mathilde er en fantastisk hundelufter! Hun sendte også et par dejlige billeder fra deres gåtur sammen 🐶 "
CharlotteC
Anmeldelse af Charlotte
fra
120 kr.
/gåtur
MilleM

12. Mille

2.8 km
fra
150 kr.
/gåtur

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg

Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 8 dage siden
MilleM

12. Mille

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg2.8 km
Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 8 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
RoozbehR

13. Roozbeh

2.3 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro

Svarer normalt inden for en dag
RoozbehR

13. Roozbeh

Pet sitter you can trust – Brygge & Vesterbro2.3 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en dag
"Everything is perfect. Super dependable, we have a recurring weekly walk and it works wonders ! Def recommend:)"
GuillaumeG
Anmeldelse af Guillaume
fra
125 kr.
/gåtur
MattisM

14. Mattis

1.4 km
fra
100 kr.
/gåtur
12 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Hvad-som-helst-passer fra Østerbro, katteejer

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 4 dage siden
MattisM

14. Mattis

Hvad-som-helst-passer fra Østerbro, katteejer1.4 km
(12 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 4 dage siden
"Mattis var et enormt godt bekendtskab. Han har luftet vores to hunde i 7 dage om eftermiddagen, og de elsker ham. Varm anbefaling!"
MichaelM
Anmeldelse af Michael
fra
100 kr.
/gåtur
HannaH

15. Hanna

1.5 km
fra
125 kr.
/gåtur
1 anmeldelse

Passionate vet student caring for all animals like family

Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
HannaH

15. Hanna

Passionate vet student caring for all animals like family1.5 km
(1 anmeldelse)
Senest booket 7 dage siden
Senest kontaktet for 2 dage siden
fra
125 kr.
/gåtur
PäiviP

16. Päivi

2.1 km - København
fra
150 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser

Your pet is always my number 1 priority

Senest booket 3 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
PäiviP

16. Päivi

Ny dyrepasser
Your pet is always my number 1 priority2.1 km - København
Senest booket 3 dage siden
Senest kontaktet for 6 dage siden
fra
150 kr.
/gåtur
Dominique ThereseD

17. Dominique Therese

2.9 km
fra
175 kr.
/gåtur

Filipina Dog Lover & Mom in Østerbro

Senest aktiv i går
Bor sammen med 1 hund
Dominique ThereseD

17. Dominique Therese

Filipina Dog Lover & Mom in Østerbro2.9 km
Senest aktiv i går
Bor sammen med 1 hund
fra
175 kr.
/gåtur
RouvenR

18. Rouven

2.8 km
fra
120 kr.
/gåtur
Ny dyrepasser
2 anmeldelser

Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 13 dage siden
RouvenR

18. Rouven

Ny dyrepasser
Reliable & caring dog sitter in Copenhagen 🐾2.8 km
(2 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 13 dage siden
fra
120 kr.
/gåtur
ErinE

19. Erin

2.4 km
fra
110 kr.
/gåtur

Reliable Dog Walker

Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
ErinE

19. Erin

Reliable Dog Walker 2.4 km
Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv 4 dage siden
fra
110 kr.
/gåtur
virginia francescaV

20. virginia francesca

0.9 km - København
fra
30 €
/gåtur

Your Pet’s New Favorite Sitter 🐶🐱

Senest aktiv 5 dage siden
virginia francescaV

20. virginia francesca

Your Pet’s New Favorite Sitter 🐶🐱 0.9 km - København
Senest aktiv 5 dage siden
fra
30 €
/gåtur

Hvorfor vælge hundeluftning?

Book hundeluftning med 5-stjernede hundeluftere i København. En pålidelig hundelufter i København holder din hund i god form.

Dyreejere booker hundeluftning i København på Pawshake. Over 1461 dyreejere i København har skrevet en anmeldelse og givet gennemsnitskarakteren 4.96/5. Det hele betalt sikkert og enkelt via Visa, Mastercard, American Express.