1. Hundebørnehave
  2. Frederiksberg

Hundedagpleje, Frederiksberg

Pasning i dagtimerne hjemme hos passer

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
FloraF

1. Flora

1.6 km
fra
150 kr.
/dag
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Far away from my own dog, would love to be your dogsitter

Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
FloraF

1. Flora

Far away from my own dog, would love to be your dogsitter1.6 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
"Flora's location was fantastic and easy to find. She is also a very nice and patient dog sitter, as she was able to calm my newly adopted puppy down when I was away for an evening. Gala liked their apartment and would like to spend time with Flora again! 💕"
ZehraZ
Anmeldelse af Zehra
fra
150 kr.
/dag
JuliaJ

2. Julia

1.9 km
fra
200 kr.
/dag
8 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

surrounded by furry friends since the day I was born🐾

Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
JuliaJ

2. Julia

surrounded by furry friends since the day I was born🐾1.9 km
(8 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest booket 2 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Julia doesn't do dogsitting casually, she takes it very seriously, and makes sure the dogs she is looking for are happy and have a great experience. She is prepared and actively tries to make the dogs' time the best with her. We are very greatful for her help!"
AgnesA
Anmeldelse af Agnes
fra
200 kr.
/dag
MonaM

3. Mona

3.5 km
fra
259 kr.
/dag
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Hundeelsker der gerne vil hjælpe til

Svarer normalt inden for en time
MonaM

3. Mona

Hundeelsker der gerne vil hjælpe til3.5 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Svarer normalt inden for en time
"Mona was a great sitter for my little Ellie, easy and flexible to communicate with and a first meet and greet. When we came back to pick up a forgotten toy, Ellie got super excited and ran around her apartment once more. Would always book her again! "
SvenjaS
Anmeldelse af Svenja
fra
259 kr.
/dag
PauloP

4. Paulo

4.4 km
fra
300 kr.
/dag
10 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Par der tager sig af dit kæledyr

Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
PauloP

4. Paulo

Par der tager sig af dit kæledyr 4.4 km
(10 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
"We were delighted with the daycare provided by Paulo and his girlfriend on two occasions. Our miniature dachshund is looking forward to staying with them again. Highly recommended!"
BarbaraB
Anmeldelse af Barbara
fra
300 kr.
/dag
OliwiaO

5. Oliwia

4.2 km
fra
225 kr.
/dag
3 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 5 dage siden
OliwiaO

5. Oliwia

Caring pet owner to look after your furbaby anytime 🐾4.2 km
(3 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 5 dage siden
"Oliwia took really good care of my puppy Olaf during the day while my boyfriend and I were going on a trip🤎 I was close to cancelling the trip since Olaf was still so small but I really had nothing to worry about. Her dog Lilo is the sweetest and we received several pictures and updates during the day. I can highly recommend her if you’re looking for someone responsible to take care of your dog!🥰"
AmalieA
Anmeldelse af Amalie
fra
225 kr.
/dag
IreneI

6. Irene

3.5 km - København
fra
260 kr.
/dag
7 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Passionate caretaker for your adorable doggies!

Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
IreneI

6. Irene

Passionate caretaker for your adorable doggies!3.5 km - København
(7 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 3 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
"Sven was back with Irene and loves staying at her place while I worked! He is very well taken care off and is very happy. I highly recommend Irene as a caretaker for your dog🤗 "
ElseE
Anmeldelse af Else
fra
260 kr.
/dag
MathildeM

7. Mathilde

1.5 km
fra
350 kr.
/dag
2 anmeldelser

Brug for pasning?Jeg vil elske at passe dit lille hjertebarn

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv i dag
MathildeM

7. Mathilde

Brug for pasning?Jeg vil elske at passe dit lille hjertebarn1.5 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv i dag
fra
350 kr.
/dag
Lasse NørrL

8. Lasse Nørr

3.3 km
fra
175 kr.
/dag
1 anmeldelse

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
Lasse NørrL

8. Lasse Nørr

3.3 km
(1 anmeldelse)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest booket 12 dage siden
fra
175 kr.
/dag
AyselA

9. Aysel

1 km
fra
175 kr.
/dag

🌸 Making Your Pet Feel Loved While You’re Away

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
AyselA

9. Aysel

🌸 Making Your Pet Feel Loved While You’re Away1 km
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
175 kr.
/dag
Dominique ThereseD

10. Dominique Therese

4.2 km
fra
180 kr.
/dag

Filipina Dog Lover & Mom in Østerbro

Senest aktiv 9 dage siden
Bor sammen med 1 hund
Dominique ThereseD

10. Dominique Therese

Filipina Dog Lover & Mom in Østerbro4.2 km
Senest aktiv 9 dage siden
Bor sammen med 1 hund
fra
180 kr.
/dag
MarieM

11. Marie

3.1 km
fra
200 kr.
/dag

To erfarne hundeelskere tilbyder forskellig pasning🐾

Senest aktiv 13 dage siden
MarieM

11. Marie

To erfarne hundeelskere tilbyder forskellig pasning🐾3.1 km
Senest aktiv 13 dage siden
fra
200 kr.
/dag
MilleM

12. Mille

0.1 km
fra
500 kr.
/dag

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg

Svarer normalt inden for et par timer
MilleM

12. Mille

Omsorgsfuld og fleksibel studerende på Frederiksberg0.1 km
Svarer normalt inden for et par timer
fra
500 kr.
/dag
LouisL

13. Louis

1.6 km
fra
500 kr.
/dag

Fleksibel og tålmodig passer, erfaring med reaktive hunde

LouisL

13. Louis

Fleksibel og tålmodig passer, erfaring med reaktive hunde1.6 km
fra
500 kr.
/dag
TheaT

14. Thea

0.5 km
fra
175 kr.
/dag

Tryg pasning af dit kæledyr – fra timer til dage!

TheaT

14. Thea

Tryg pasning af dit kæledyr – fra timer til dage! 0.5 km
fra
175 kr.
/dag
JannickJ

15. Jannick

4 km
fra
400 kr.
/dag

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro

JannickJ

15. Jannick

Kærlig og erfaren kæledyrspasser på Østerbro4 km
fra
400 kr.
/dag
LisaL

16. Lisa

4.1 km
fra
200 kr.
/dag
2 anmeldelser

your pet will love me (and vice versa)

Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
LisaL

16. Lisa

your pet will love me (and vice versa)4.1 km
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet i dag
Senest aktiv i dag
fra
200 kr.
/dag
LaraL

17. Lara

2.7 km
fra
200 kr.
/dag
4 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Let me take care of your pet!✌🏻

Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
LaraL

17. Lara

Let me take care of your pet!✌🏻2.7 km
(4 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet for 7 dage siden
Senest aktiv 3 dage siden
fra
200 kr.
/dag
AmandaA

18. Amanda

2.7 km
fra
250 kr.
/dag

Your Pet's Home Away from Home in CPH

Senest aktiv 11 dage siden
Svarer normalt inden for en time
AmandaA

18. Amanda

Your Pet's Home Away from Home in CPH2.7 km
Senest aktiv 11 dage siden
Svarer normalt inden for en time
fra
250 kr.
/dag
NikolineN

19. Nikoline

4.5 km - København
fra
300 kr.
/dag
2 anmeldelser

Trofast hundeelsker søger nye firbenede venner

Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv i går
NikolineN

19. Nikoline

Trofast hundeelsker søger nye firbenede venner4.5 km - København
(2 anmeldelser)
Senest kontaktet for 4 dage siden
Senest aktiv i går
"We had a great experience with Nikoline. She was super nice, responsible, and very caring with Pepper. Communication was very smooth throughout the stay, and she regularly sent us photos and updates, which gave us a lot of peace of mind. We could clearly see that Pepper was comfortable and well taken care of. We would definitely recommend her to others and would be happy to leave Pepper with her again in the future."
HalilH
Anmeldelse af Halil
fra
300 kr.
/dag
NicolasN

20. Nicolas

1.8 km
fra
340 kr.
/dag
2 anmeldelser

Hundepasser (med bil) på Nørrebro

Senest booket 3 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
NicolasN

20. Nicolas

Hundepasser (med bil) på Nørrebro1.8 km
(2 anmeldelser)
Senest booket 3 dage siden
Senest kontaktet for 3 dage siden
"Kan varmt anbefale Nicolas, han reddede virkelig vores dag ved at svare super hurtigt og passe vores hun på kort varsel. De gik en lang tur så vi fik en mega glad og træt hund tilbage 😍"
SarahS
Anmeldelse af Sarah
fra
340 kr.
/dag