1. Huspasning
  2. Frederiksberg

Pasning af hus, Frederiksberg

Huspasseren bor i dit hjem dag og nat, og passer både på kæledyr og hus.

Serviceydelse
Placering
Datoer
Pris (DKK)
Hvor mange kæledyr?
Lille hund0-8 kg
Mellemstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Meget stor hund+45 kg
KatAlle
Lille kæledyrFugl, kanin, fritte, ...
Avancerede filtre
PaulaP

1. Paula

1.3 km
fra
250 kr.
/nat
3 anmeldelser

Loving and playful petsitter 🐶🐱💕

Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
PaulaP

1. Paula

Loving and playful petsitter 🐶🐱💕1.3 km
(3 anmeldelser)
Senest aktiv 3 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"It’s always hard to leave our cat alone when we’re traveling, but Paula made sure she was in absolutely perfect hands! She took care of our dear Nugget as well as our home for several days. She kept us updated daily and made our hearts melt by sharing cute pictures of our orange beast. I can wholeheartedly recommend Paula to anyone who’s looking for a great pet and house sitter!"
MartinM
Anmeldelse af Martin
fra
250 kr.
/nat
MariassuntaM

2. Mariassunta

3.2 km - København
fra
300 kr.
/nat
12 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Your Dog’s home away from home- Care, Walks and Love 🐾

Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
MariassuntaM

2. Mariassunta

Your Dog’s home away from home- Care, Walks and Love 🐾3.2 km - København
(12 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 12 dage siden
Senest aktiv 11 dage siden
"Peanut had a great time, thank you so much!"
FrancescaF
Anmeldelse af Francesca
fra
300 kr.
/nat
NikkiN

3. Nikki

2.3 km
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse
1
tilbagevendende gæst

Caring for your pets like they’re my own at your home 💕

NikkiN

3. Nikki

Caring for your pets like they’re my own at your home 💕2.3 km
(1 anmeldelse)
1 tilbagevendende gæst
"Nikki was amazing with our dog Elio! From the moment he met her he loved her - the best reassurance we needed. Nikki stayed with Elio took wonderful care of him. She is our go-to for trusted pet care. Thank you Nikki! "
SiminS
Anmeldelse af Simin
fra
250 kr.
/nat
ShaniS

4. Shani

2.7 km
fra
400 kr.
/nat
2 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen

Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
ShaniS

4. Shani

🐾 Reliable Dog Walker & Pet Sitter in Copenhagen2.7 km
(2 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 2 dage siden
Senest aktiv i går
fra
400 kr.
/nat
OliviaO

5. Olivia

2.5 km - København
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse

Pet-approved, human-trusted: here for purrs & walks

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i dag
OliviaO

5. Olivia

Pet-approved, human-trusted: here for purrs & walks2.5 km - København
(1 anmeldelse)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv i dag
"Olivia was very kind and patient with our dog, who has separation anxiety and takes time to trust new people. We happily recommend her to anyone ❤️"
AgnesA
Anmeldelse af Agnes
fra
250 kr.
/nat
RaquelR

6. Raquel

1.7 km
fra
300 kr.
/nat
3 anmeldelser

Tail Wags & Purrs Guaranteed ❤️

Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 2 dage siden
RaquelR

6. Raquel

Tail Wags & Purrs Guaranteed ❤️1.7 km
(3 anmeldelser)
Kalenderen er blevet aktualiseret for nylig
Senest aktiv 2 dage siden
"Raquel was super nice and kind, leaving Bea with her was so easy. Also communicaton was excellent! I really really recommend her to any pet parent here ☺️ definitely booking her for other times "
KristinaK
Anmeldelse af Kristina
fra
300 kr.
/nat
Marcos MarianoM

7. Marcos Mariano

2.9 km
fra
250 kr.
/nat
1 anmeldelse

I’m that kind of guy that like more animals than humans

Svarer normalt inden for en time
Marcos MarianoM

7. Marcos Mariano

I’m that kind of guy that like more animals than humans2.9 km
(1 anmeldelse)
Svarer normalt inden for en time
"Marcos took great care of both the cat and the apartment. He is a real cat person."
RikkeR
Anmeldelse af Rikke
fra
250 kr.
/nat
FloraF

8. Flora

0.9 km
fra
250 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

Far away from my own dog, would love to be your dogsitter

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
FloraF

8. Flora

Far away from my own dog, would love to be your dogsitter0.9 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i går
fra
250 kr.
/nat
ZacZ

9. Zac

2.1 km
fra
300 kr.
/nat
2 anmeldelser
1
tilbagevendende gæst

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues

Senest booket 3 dage siden
Senest kontaktet for 10 dage siden
ZacZ

9. Zac

KBH based pet sitter experienced with behavioral issues2.1 km
(2 anmeldelser)
1 tilbagevendende gæst
Senest booket 3 dage siden
Senest kontaktet for 10 dage siden
fra
300 kr.
/nat
KajaK

10. Kaja

3 km
fra
400 kr.
/nat
29 anmeldelser
10
tilbagevendende gæster

Pålidelige og kærlige dyrepassere i Valby

Senest kontaktet for 5 dage siden
Senest aktiv i går
KajaK

10. Kaja

Pålidelige og kærlige dyrepassere i Valby3 km
(29 anmeldelser)
10 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet for 5 dage siden
Senest aktiv i går
"Det er anden gang at Kaja passer vores hund, Hera, og det gik ligeså godt som første gang. Der er ingen tvivl om at Kaja er ansvarsfuld og har et kæmpe hundehjerte. Stor anbefaling herfra!"
MaleneM
Anmeldelse af Malene
fra
400 kr.
/nat
CijaC

11. Cija

3.7 km
fra
680 kr.
/nat

Professional caring cat & dog sitter

CijaC

11. Cija

Professional caring cat & dog sitter3.7 km
fra
680 kr.
/nat
SimoneS

12. Simone

3.7 km
fra
400 kr.
/nat
23 anmeldelser
12
tilbagevendende gæster

Hundelufter søger hund

Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
SimoneS

12. Simone

Hundelufter søger hund3.7 km
(23 anmeldelser)
12 tilbagevendende gæster
Senest aktiv 9 dage siden
Svarer normalt inden for en dag
"Vi var så glade for at vi valgte Simone til at passe vores to hunde i vores hus. Vi var så trygge gennem hele forløbet og har haft en fantastisk kommunikation gennem hele forløbet. Vi fik løbende opdateringer med fine billeder og beskrivelser. Simone er meget ansvarlig og vores hunde har været i de bedste hænder. Vi vil klart anbefale Simone til alle som har brug for en omsorgsfuld og ansvarlig hunde passer. Bedste hilsner Johanne og Christian "
ChristianC
Anmeldelse af Christian
fra
400 kr.
/nat
AgustinaA

13. Agustina

2 km
fra
220 kr.
/nat
8 anmeldelser
2
tilbagevendende gæster

Walks, belly rubs, and lots of love 🩷

Senest kontaktet i går
Senest aktiv i dag
AgustinaA

13. Agustina

Walks, belly rubs, and lots of love 🩷2 km
(8 anmeldelser)
2 tilbagevendende gæster
Senest kontaktet i går
Senest aktiv i dag
"Agustina was looking after our cat (and home) twice. She is super reliable and flexible, replies very fast and we came home to a happy cat both times, would recommend her 100 %."
NicolaN
Anmeldelse af Nicola
fra
220 kr.
/nat
SabrinaS

14. Sabrina

3.3 km - København
fra
800 kr.
/nat
2 anmeldelser

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺

SabrinaS

14. Sabrina

Kærlige gåture og pasning i København 🐕‍🦺3.3 km - København
(2 anmeldelser)
"Vores to Labrador havde en dejlig dag sammen med Sabrina, som varmt kan anbefales."
JohnJ
Anmeldelse af John
fra
800 kr.
/nat
virginia francescaV

15. virginia francesca

3 km - København
fra
80 €
/nat
Ny dyrepasser

Your Pet’s New Favorite Sitter 🐶🐱

Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
virginia francescaV

15. virginia francesca

Ny dyrepasser
Your Pet’s New Favorite Sitter 🐶🐱 3 km - København
Senest kontaktet for 14 dage siden
Senest aktiv 2 dage siden
fra
80 €
/nat
VirginiaV

16. Virginia

2.5 km
fra
300 kr.
/nat
Ny dyrepasser

Senest aktiv 10 dage siden
VirginiaV

16. Virginia

Ny dyrepasser
2.5 km
Senest aktiv 10 dage siden
fra
300 kr.
/nat
MetteM

17. Mette

2.3 km
fra
500 kr.
/nat
6 anmeldelser
3
tilbagevendende gæster

Fleksibel og imødekommende hundelufter!

Svarer normalt inden for et par timer
MetteM

17. Mette

Fleksibel og imødekommende hundelufter!2.3 km
(6 anmeldelser)
3 tilbagevendende gæster
Svarer normalt inden for et par timer
"Mette har passet vores franske bulldog Ruben og vores hus mens vi var på skiferie i Østrig. Både vi og Ruben var meget glade for Mette. Vi fik løbende info og billeder hjemmefra, og da vi kom hjem kunne vi konstatere, at både hus og Ruben havde haft det rigtigt godt sammen med Mette. Vi kontakter Mette igen, når vi skal på ferie næste gang, og håber at vi igen kan lave en aftale om pasning af hus og Ruben 🏠🐶❤️"
AnneA
Anmeldelse af Anne
fra
500 kr.
/nat
IsabelleI

18. Isabelle

2.3 km
fra
350 kr.
/nat
1 anmeldelse

Your dog’s new favorite walking buddy!

Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv i dag
IsabelleI

18. Isabelle

Your dog’s new favorite walking buddy! 2.3 km
(1 anmeldelse)
Senest kontaktet for 9 dage siden
Senest aktiv i dag
fra
350 kr.
/nat
IdaI

19. Ida

2.8 km
fra
400 kr.
/nat
1 anmeldelse

Kærlig og rolig kæledyrspasser

Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for en dag
IdaI

19. Ida

Kærlig og rolig kæledyrspasser2.8 km
(1 anmeldelse)
Bor sammen med 2 katte
Svarer normalt inden for en dag
"Ida passede min killing i en uge, mens jeg var på ferie. Jeg fik masser af updates undervejs i ugen og kom hjem til en meget tilfreds og rolig killing og en pæn og ryddelig lejlighed. De største anbefalinger herfra."
SofieS
Anmeldelse af Sofie
fra
400 kr.
/nat
NickN

20. Nick

3.1 km
fra
400 kr.
/nat
15 anmeldelser
7
tilbagevendende gæster

Pålidelig, venlig og omsorgsfuld service til dine kæledyr

Senest booket 9 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
NickN

20. Nick

Pålidelig, venlig og omsorgsfuld service til dine kæledyr3.1 km
(15 anmeldelser)
7 tilbagevendende gæster
Senest booket 9 dage siden
Senest kontaktet for 9 dage siden
"It was a pleasure to have Nick take care of our cat Sam. He came for a visit before we left and it was easy to see he loves cats, so we felt very comfortable leaving our cat with him. During our vacation Nick shared pictures and status every day. We will definitely use Nicks service again - we can only recommend him to you all."
SigneS
Anmeldelse af Signe
fra
400 kr.
/nat