














LLea
Omsorgsfuld, ansvarlig og masser af kærlighed til kæledyr
Frederiksberg
Om Lea
Jeg har altid haft stor kærlighed til hunde og katte, og jeg trives virkelig med at bruge tid sammen med dem, uanset om det er gåture, leg, træning eller bare hyggeligt selskab. For mig er det vigtigt, at kæledyret føler sig tryg, set og aktiveret på en måde, der passer til netop dens behov og temperament. Jeg har tidligere erfaring med hundepasning gennem familie og venner, og jeg nyder at lære hver enkelt hund/kat at kende og skabe en god relation gennem ro, nærvær og positive oplevelser.
Jeg synes, det kunne være rigtig hyggeligt at passe en hund eller kat en gang imellem, både fordi det giver mig glæde i hverdagen, og fordi jeg kan mærke, at det giver mig energi at være sammen med dyr. Jeg er som person ansvarlig, omsorgsfuld og opmærksom, når jeg passer en hund, og jeg sørger altid for at følge de aftaler og rutiner, som ejeren har.
Jeg har et arbejde så skriv til mig om hvornår dit kæledyr skal passes, så finder vi ud af noget :-).
Lea tilbyder ...
Hjemme hos Lea
Hjemme hos dig.
Hundeluftning
Find en som kan lufte din hund når du ikke selv har tidfra 140 kr. /gåtur, 50 kr. /yderligere kæledyrEt hjemmebesøg om dagen
Book en dyrepasser, der kommer forbi for at fodre og lege med dit kæledyr hjemme hos dig.fra 150 kr. /dagPasning af hus
Huspasseren bor i dit hjem dag og nat, og passer både på kæledyr og hus.fra 300 kr. /natYderligere...
Aflysningspolitik
Tilgængelighed
| ma | ti | on | to | fr | lø | sø |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | on | to | fr | lø | sø |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ma | ti | on | to | fr | lø | sø |
|---|---|---|---|---|---|---|
